Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 16:37:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 127
Total: 129

127 гости, 2 потребители
forka2k, boggentod

Bye-bye MacBook Pro

Започната от Wizi, 27-10-2010, 11:53:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

ЦитатAnd regardless of if storage capabilities hold it back or not, I have no doubt that the Air does point to the future of the MacBook lineup. They're soon all going to lose their optical drives, gain flash storage drives, and work for hours on end. In fact, the only machine I can think of that I might enjoy more than this one is one that lasts even longer. To get that, I'd accept a model that's slightly larger (15-inches), slightly heavier (maybe 3.3 pounds), but had 10 hours of battery life. That's the future MacBook Pro right there.

Is it just me, or purchasing a regular MacBook doesn't make much sense anymore?

Туко що ми попадна това и всъщност ми се струва доста възможно да се превърне в реалност някой ден. Всички тестове вече показват, че 13" Еър на 1.86GHz е почти толкова бърз колкото сегашното MacBook Pro на 2.4GHz. А кой освен някой заблуден женски тийн ще тръгне да си взима пластмасов MacBook вместо 11" Air за същите пари...

Вие какво мислите?

btw 11" Air за 999 кинта явно е хит в Щатите, защото вече започва да се чака за него някой друг ден отгоре...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

MyMoon

Ми според мен флаш сторидж-а ще се намести при Pro-тата много скоро. Да не говорим, че един 15" модел с 10ч. работа на батерията си е направо мечта :) Честно да си призная - ако изключим игрите на лаптоп-а и някои по-хардуерно нуждаещи се програмки, про версията на макбуците въобще не ми трябва. Даже вариант като 15" air с full HD екран и тежащ към 1,5кг ще ми върши идеална работа. Единствено се надявам да не накарат всички developer-и да пускат app-ове само в новия mac appstore.

Иначе и аз бих заложил на air вместо на малките макбуци вече.

i.netsov

На мен 11ката на Аир ми се струва много малка. ПРедпочитам 13ка
+ това с този аир малко влезнаха в пазара на айпад.
Поне от моя гледна точка на потребител.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

thebrainless

12" powerbook ми е перфектен като размер за мобилен компютър, предполагам 11" ще е доста близък до него. 13" е доста по-голям. Всичко опира до необходимост, ако пътуваш много ще оцениш компактните размери, ако кибичиш в къщи 15" е перфектно, лично съм се подсигурил  и за двете ситуации :)
Не съм достатъчно информиран, но нали флаш строридж-а е с относително кратък живот или бъркам
Stay hungry. Stay foolish.

radosslav

#4
Цитат на: thebrainless - 27-10-2010, 14:38:45
Не съм достатъчно информиран, но нали флаш строридж-а е с относително кратък живот или бъркам

Живота на сториджа, зависи от контролера му- там нещата се подобряват буквално на всеки 3 месеца- целта е възможно по-оптимизиран алгоритъм за записване-изтриване на данните, като информацията се разпределя равномерно върху всеки един сегмент и така живота на целият драйв, се удължава, тъй като всеки сегмент има определен лимит на запис-триене.

По повод коментарите по-горе... хора назнам просто, на мен ми е невъзможно да си представя дори нещо по-малко от 15" :) та било то за браузване или ентъртеймънт, камо ли за работа.

Иначе ако решат да оптимизират може да се стигне до нещо такова като дизайн-
http://www.flickr.com/photos/elchinocudeiro/2802517685/in/set-72157606945881196/#/photos/elchinocudeiro/2802517685/in/set-72157606945881196/lightbox/
това е един румор-фейк изглед който изтече преди години преди новият дизайн на MBP от цяло парче алуминий.

fpyyh

аз малко се колебая, ако сменя 13" за 11", айпадът излишен ли ще стане? защото и с него много свикнах, а така май ще се дублират доста от предимствата.

i.netsov

Цитат на: fpyyh - 27-10-2010, 15:26:18
аз малко се колебая, ако сменя 13" за 11", айпадът излишен ли ще стане? защото и с него много свикнах, а така май ще се дублират доста от предимствата.

И аз това казвам. Ако си вземеш лека 11-ка за какво ти е айпада тогава ? Докато с по тежката 13-ка както съм и аз. Айпада си е + лек и лесен за разнасяне.
+ това Аир-а сториджа му е по малук от този на Макбука. Няма ЦД. Някак си не се виждам да заменя макбука за макбук аир 11.
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

Wizi

#7
Аз пък въобще грам не виждам по този начин нещата. Един iPad е прекалено нов/чужд, прекалено лимитиран в много отношения. В моите очи все още има в пъти повече недостатъци от колкото предимства. От друга страна само е нужно да припомня какъв успех имаше PowerBook 12" и явно както вече казах най-горе новият 11" Air ще наследи славата щом го купуват още от day one като невидели спрямо 13"-ят му брат.

Едното е пълноценен лаптоп, най-малкото с физическа клавиатура, прилични размери и стандартна OS, а другото е предимно продукт за забавлене. Каква работа можеш да свършиш с iPad освен бедствено бързо да отговориш на някой имейл, напишеш 10 реда текст или се опиташ да скалъпиш презентация? Просто не виждам място за объркване м/у двата продукта, други светове, но това всичкото през моят поглед, разбира се.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

MrMike

Нещо не ми се иска така и мисля, че няма как това да се получи или поне не ми се иска. Моля ви не се обиждайте, но никога не съм харесвал Air серията. Не се правя на паралия, но съм имал възможността да си го купя и определено не ме влече. Air-a не събужда в мен ефекта - 'това ще е...искам го'. За мен лично 13" е перфектният размер. За 11" не мога да си го причиня.

Струва ми се, че сравнението на новият Air с Pro е малко пресилено. Не знам дали това по-горе е официално изказване или размисли на потребител, но не може да ме убедите Air-a е по-добър от батко си.

Айпад за мен е поредната джаджа, която непременно трябва да имате и да я поставите до Плейстейшън 3-ката, Плейстейшън Портабъл, до смартфона и и т.н. Не ми се сърдете, но не ме грабва това устройство.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

PeterS

Да се сравни Air с Pro е абсурд...

Единия е ултрапортативен и си има таргет групата. Другия е мощен и си има и неговата таргет група. Белия го знаете - той е по средата (ама и за него си има таргет).

Сега - абсурд е да се замени мощния с портативния. Още повече че Pro вече има и модели с i5/i7 който не мога да разбера как би се побрал в компановката на Air?

Също така Air използва SL/SU модификации на C2D които се характеризират с ниско потребление. TDP ( thermal design power) на единия е 10 W, другия е 17W.

За справка на i5 TDP e 35W.
mobilio - професионални мобилни приложения

Морт

Май забравяте, че не всички мак юзъри са дизайнери/музиканти и прочие Pro-та. В моя голям лондонски университет съотношението Мас:РС е около 2:1 (няма лъжа, имам снимки и статове на мрежата), от които Мас-ове около 70% са вариации на бялата машина.
От няколкото десетки макбука, които видях до сега, точно един беше Air...

От друга страна 11" моделът вече не се получава веднага, а има 1-3 дни изчакване. Доста бързо са изчерпали предвидените количества (освен ако това не е целенасочено, за създаване на изкуствен hype).
Явно таргет пазарът му го изкупува доста добре.
.fr

Wizi

Чакайте малко.... къде ръгнАхте да сравняватее Еър директно с i3/i5, които за сега ги има само при 15"? Еър срещу 15" не съществува като вариант за коментиране, освен ако не си супер заблуден.

Факт ли е, че 13" Еър с 1.86 GHz е близък по бързина колкото 13" ПРО на 2.4GHz? Това, че има оптичен драйв ли му е главното предимство на Про-то? Онзи, който я ползвате 3-4 пъти в годината, я не...  Има си видео карта слънце, има достатъчно сторидж за един нормален потребител. Съвсем истински си е!

Който иска Про за да работи на него обикновенно си взима 15 или 17 инчов. Там играта е груба и дори 13" "Про" е тъпо изостанал.... добре, че е "Про", та да спи поне малко по-спокоен. Собственикът му също  :P Аз като собстввеник на първите13" Про, което взех вместо бял МакБук  единствено заради по-добрият дисплей (матрица по-скоро, която в последствие я сложиха на всичко 13", разбира се) с ръка на сърцето най-отговорно заявявам, че не виждам нито една основателна причина да не го заменя директно за нов 13" Еър. Даже виждам как вече пускам тънки мисли как да го изиграя  ;)

13" Еър се доближава прекалено много до 13" Про и не виждам защо  скоро да вземат и да не го махнат. Да остане ултра портабъл 11 и 13 инчов Еър и от там директно скачаш на истинска машина с 4 ядра, едно кило L2 кеш, high-res display, чудесии... Къде е драмата, че толкова се притеснихте?  Кое не ви харесва като идея?  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Гаранция ще има раздвижване на Pro моделите скоро.
За мен няма база за сравнение между алуминиев и пластмасов корпус. А иначе за работа, ми се струва нелепо като дизайнер да работя на лаптоп (освен в екстремни ситуации) и той да не е закачен към външен монитор, да не говорим пък къде е лаптоп, къде е работната ми станция.
Stay hungry. Stay foolish.

nubizus

Цитат на: thebrainless - 28-10-2010, 11:29:15
Гаранция ще има раздвижване на Pro моделите скоро.
За мен няма база за сравнение между алуминиев и пластмасов корпус. А иначе за работа, ми се струва нелепо като дизайнер да работя на лаптоп (освен в екстремни ситуации) и той да не е закачен към външен монитор, да не говорим пък къде е лаптоп, къде е работната ми станция.
Аз като дизайнер работя на лаптоп от 2004 та.
Не сън имал проблеми още тогава пък камо ли сега.
Голяма машина е нужна при дейности които изискват сериозно натоварване:
Професионален ретуш (такъв който в Бг рядко има клиент да може да си го плати)
Видео монтаж / Ефекти
Аудио мастериране

Извън това мога да уверя всички дизайнери че добре напомпан макБуук Про ще ви свърши работа.

Добавете си за остатъка от парите (предвидени за нацоцана ненужна копачка) едно Еизо или Нек и сте в бизнеса:))))