Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 23:26:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 427
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 405
Total: 405

405 гости, 0 потребители

Помощ!!! Мак Адрес

Започната от danailt, 26-10-2010, 22:45:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

danailt

Колеги, моля ви за помощ! Откраднаха ми лаптопа - MacBook Pro 15 - 2.8Ghz, 256 SSD... нататък е излишно да говоря.  :( Откъде мога да си намеря мак адреса на мрежовата карта, защото от полицията казаха, че това може да помогне?

Звънях в Apple USA, за да ми го кажат по сериен номер, но там казаха, че такава информация не ползват. Звънях във Виваком, но там ми казаха, че първо, такава информация нямат право да ми дадат, и второ, провериха и имат само мак адреса на компютъра който ползвам откакто ми откраднаха моя. Казаха, че в модема ми, който е у нас, няма логове с Мак адреси.

Ако се сещате за други идеи как да си го намеря, моля помагайте!  :'(

traian_james

Виж на кутията ти дали го пише, защото мисля, че ги пишат, поне на кутията от моя бук ги пише - Ethernet ID, Airport ID и Bluetooth ID.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

HQ

те в наш'та полиция големи хакери бе  ;D
Чудно ми е кой нет доставчик ще им съдейства за претърсване на всичките им клиенти,в случай че ги е скрил хубаво зад VPN/PPPOE,но нека да не се съмняваме в тежката ръка на закона.
Съжелявам за случилото се,дано да откриеш лаптопа!

mrowcp

Просто забрави МАК-а да помогне с нещо.Процедурата е двърде тромава и изисква куп неща за да се накара ISP-тата да си преровят базите.Да не говорим, че въпросния МАК може да се сменя!
По-скоро проверка из разни форуми, сайтове, магазини за неща 2ра ръка.Също заложни къщи и всички от този род.

Wreck

Колкото и гадно да звучи ... забрави и преглътни
An apple a day keeps the doctor away!

Wizi

Не се отказвай толкова бързо! Следи интернет обявите за Макбуци. По една случайност знам, че тук се продаде откраднат лаптоп, момчето си го позна по снимките, които бяха пуснати в ообявата. Не знаеш от къде може да изкочи заека!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD