Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-06-2024, 12:45:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 690
  • Общ брой теми: 9 822
  • Online today: 73
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 51
Total: 52

51 гости, 1 потребител
Nako

ПРОБЛЕМ С МАК-а . Не знам дали не загрява ?!?

Започната от ice, 07-10-2010, 16:39:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ice

Привет,
имам следния проблем с МакПро-то.
Започна адски бавно да запалва и си помислих че се е затлачил нещо и го преинсталирах, но се оказва май че ще да е някакъв хардуерен проблем тъй като след преинсталацията пак си е същото. Смених паметта тъй като имам налична подръка и не е от нея.
Не може дори и Word да се стартира нормално.
След като го оставя 1 -2 часа работи нормално и след 15-тина минути пак зависва.
Има ли някой идея какво да направя.

Благодаря предварително на жсички които се отзовават
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

PeterS

Качи си iStatPro и Hardware Monitor - и двете правят много хубава визуализация на температурите.

Виж дали процесорите не греят повечко, дали има подходящ поток на свеж въздух. Виж си SMART информацията на диска - може да имаш лоши сектори или поне наченки което също забавя.

PS: Ама верно ли си с 32G рам?
mobilio - професионални мобилни приложения

prOMiNd

Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

tanyaa

Здравейте, аз имам MacBook Proo вече една година много е удобен за ползване, но напоследък имам проблем с него :'(.Ползвам го предимно за гледане на филми и за говорене по Skype.Проблема ми е че почна много да загрява и бавно да зарежда.Днес дори неможа да стартира правилно(бял десктоп), наложи се да го изключа от бутона за включване.Благодаря предварително ако някой ми обясни подробно какво трябва да направя за да премахна прблема.

Wreck

"Качи си iStatPro и Hardware Monitor - и двете правят много хубава визуализация на температурите."

както е казал колегата, за да видим колко точно загрява.
И колко време зарежда какво?
An apple a day keeps the doctor away!

tanyaa

Благодая.Свалих си програмката istat pro.
Но незнам на каво се дължи бавното стартиране.

julss

Пробваш първо с малко профилактика: SMC Reset, PRAM Reset, Safe Boot, Repair Permissions.
Може и да свалиш някой апликейшън да почисти, ONYX примерно.
Ако това не помогне, пробвай го с друг хард, защото си мисля, че в него е проблема.
Чак тогава ще търсим други проблеми. ;)

dreben

А защо не пробваш да отидеш до най-близката бензиностанция и да го издухаш здраво отвсякъде. И после кажи, дали пак се мръщи. Според мен е събрал прахоляк и иска да се почисти.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

thebrainless

Цитат на: julss - 08-10-2010, 18:08:29

Ако това не помогне, пробвай го с друг хард, защото си мисля, че в него е проблема.


Моят PRO имаше подобни симптоми (държеше се всякаш няма рам), беше с 10.4 и според хората от епъл се дължеше именно на това (като още тогава ме съмняваше харда много), сложиха ми 10.6 и нещата не се промениха много. Превеха му два пъти тестове на харда и всичко беше ок, но в крайна сметка сменихме диска и нещата се оправиха. Също така адоби си беше направил кешове повече от 15 GB, което си беше странно
Stay hungry. Stay foolish.

prOMiNd

Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

tanyaa

Здравейте, свалих iStatPro, Hardware Monitor, ONYX изчистих го и с въздух ( е не съм ходила до бензиностанцията :) ) - вече стартира ок.
Остана проблема със Skype и youtube, когато ги ползвам известно време спират да работят.
  Излиза някакво съобщение за кратко, но немога да го прочета.
Какво е положението или трябва да го нося на сервиз.