Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-07-2024, 09:25:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 220
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 226
Total: 227

226 гости, 1 потребител
ggzy

MacBook Pro или MacBook Air ?

Започната от aglaia_007, 11-07-2010, 00:37:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Морт

#45
Чарковете не са залепени с паста за корпуса, но топлината вътре си се излъчва и алуминият я разсейва доста по-добре от пластмасата. Пластмасовият не му личи толкова като стане, но като цяло се драска по-лесно.
Екранът е по-кофти.
Клавиатурата не свети, което си е драма на тъмно в стаята.
FireWire няма, но това е проблем за твърде специфични нужди.

А алуминият си грее доволно. На бял бук, 2.0GHz не ми е парело кой знае колко, но сега на прото на 2.53 като се понатовари за повече време и не е никак приятно да си го опирам на краката, в средата на корпуса, трябва да е в краищата.
.fr

walker007

Мерси че отговори вместо мен и @playbox научи малко английски и като научиш как се пише Walker пак пиши. Отиди и купи само RAM 4 GB да видиме колко ще ти излезе. В тоя случай мацката вече е решила. Ако ти се циганиш за 200-300 лв. отгоре за да имаш по-добра машинка си е лично твой проблем.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

aglaia_007

1.Аммм...,аз Facebook не ползвам вече и надали ще ползвам някога отново.

2.Всъщност току-що разбрах какво е FireWire  ::)

3.А,пък за загряването ще ви кажа само,че приятелят ми имаше HP Pavilion dv9000,на който можеше да изпържиш яйца.Дразнеше ме,но пък компютъра си работеше OK и не е правил никакви проблеми. Сега е с DELL Inspiron 1525 , който не загрява толкова,колкото HP-то,но пък си има други недостатъци.

4.Никъде не съм споменавала,че не харесвам алиминий,напротив харесва ми повече как изглежда.Друг е въпросът кое от двете(алуминий или пластмаса) е по-практично.За Al нищо не мога да кажа,имам наблюдения само върху пластмаса.
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

playbox

Walker007, в шесте кратки правила на този форум няма точка която да забранява на потребителите да пишат ако не владеят английски език! Ако пренапишеш правилата и изрично бъде подчертано, че потребителите без писмен и говорим английски език трябва да мълчат, четат и гледат, се опасявам ще продължа да пиша.

Рам 4 ГБ за Макбук при закпуването струва $100. В България след покупка, поставянето на 4 ГБ рам на Макбук струва 199 лв.
Не става дума за циганене, просто още не разбирам с какво 13" про е по-добро от Макбук от гледна точка на пройзводителност. Ти веротно си Про и имаш нижда от Про. Моят син се занимава с музика, има 13" про с което пътува много, управляа плейърите си през FireWire - разбирам го, но не го опавдавам (аз бих взел 15" про). Аз и съпругата ми сме с Макбук. Съжалявам, но не мога да оправдая покупка на Про 13" от това момиче за посочените и нужди. На практичността в България вече циганене ли му викаме?!
:o

walker007

Значи аз пак ти казвам имал съм и пласмасов, а сега имам и Pro. Е разликата в цената е нищожна... Но пък защо да не вземе по-хубавото. А и сега както тебе обмислям една 15", но за нищо на света не бих си продал 13' защото си ми върши перфектна работа и е компактен. Алуминия НЕ загрява толкова колкото пласмасата, И след известно време вентилатора на пласмасата почва да бучи изключително много, което лично мен много ме дразни, защото това е лаптоп а не настолен PC и не обичам нещо да ми бучи на главата. Просто е много дразнещо. Както каза колегата "топлината вътре си се излъчва и алуминият я разсейва доста по-добре от пластмасата".
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

aglaia_007

Момчета,голяма ли е разликата м/у Pro-то с и без SSD? Питам,защото аз като си го конфигурирах,така както искам то излезе $4,615.90 и изпращането и още няколко глезотийки си харесах и то стана мама си и тате си...  ;D В общи линии стана приятна цифра  ...ама толкова пари е безмислено да се дадат за компютър,които ще бъде изполсзвам предимно за браузване и филми,според мен,де  ;) .
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

PeterS

SSD е най-последната технология. Много пази батерията и чувствително увеличава и бързодействието (дисковите операции).

ОБАЧЕ е цифра.

Ако ще го използваш за браузване и филми според мен е абсолютно безмислено.
mobilio - професионални мобилни приложения

aglaia_007

Мерси много за бързия отговор  :) !!!
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

Wizi

SSD далеч не толкова много пази батерията. Помага, но не прави чудеса.

SSD има предимство главно при четене/писане на малки файлове, но спрямо един бърз 7200 диск дали Фотошоп-а ще ти се отвори за 10 или 14 секунди....

При мен разликата бе от небето до земята и обратно на зиг-заг, защото се оказа, че старите ATA дискове брутално спъват машините от категорията на PowerBook G4.

На МВР 13"-то съм с бърз хард диск и не мисля, че разлика с SSD би се изплатила.

Ааа, има и друга яка екстра - компютъра спираш ТОТАЛНО да го чуваш! Адски странно се получава :) Все едно не си го включил.  8)

Ако си фен ще ти изровя един линк, който вече съм пускал тук, където тестват няколко бързи харда срещу Интелско SSD. Сам ще се убедиш, че за нормална употреба разликите са прекалено малки за да си заслужава. Ако ще редактираш видео, аудио или ръчкаш огромни база данни тогава нещата са различни.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

aglaia_007

Ами,по принцип файловете за четене и писане,с който ми се налага да работя са Word-ови, като размер са между 10 KB и 40-50 MB. То това е и най-същественото,което правя на компютъра,всичко останало е за убиване на време.

П.П. Не,че има лошо да ми говориш в мъжки род,ама по принцип (а и не по принцип,пак де) съм мацка  ;D
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

yamahadrums

Цитат на: aglaia_007 - 14-07-2010, 17:28:11
Ами,по принцип файловете за четене и писане,с който ми се налага да работя са Word-ови, като размер са между 10 KB и 40-50 MB. То това е и най-същественото,което правя на компютъра,всичко останало е за убиване на време.

П.П. Не,че има лошо да ми говориш в мъжки род,ама по принцип (а и не по принцип,пак де) съм мацка  ;D

  Колегата няма предвид четене/писане в буквалния смисъл на думата. На разговорен компютърен жаргон това означава четене на файлове от самия хард диск и записване на файлове върху него. Виждаме, че си "мацка". Личи си от безбройните отговори по темата. Ще се изпотрепят да ти отговарят. ;)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

aglaia_007

Цитат на: yamahadrums - 14-07-2010, 17:32:53Виждаме, че си "мацка". Личи си от безбройните отговори по темата. Ще се изпотрепят да ти отговарят. ;)

Или си личи по невежеството ми и безкрайно тъпите въпроси,които задавам  ;D ?!?!?!?! Чудя се....
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

Wizi

"Oopsy Daisy", бях сигурен, че си хлапето, което така стреснато гледа от снимката  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

E как бе Wizi, не ти ли направи впечатление, че има надпревара кой да отговори ... това за стреснатото хлапе от снимката нямаше да стане.  :-\
An apple a day keeps the doctor away!

aglaia_007

#59
Момчета,вече мога да се похваля  :)
Горд собственик съм на MacBook Pro 15-inch: 2.53GHz     Intel Core i5 , 4GB Memory , 500GB hard drive....

П.П. И утешителната ми награда за това,че не е Air е едно iPod-че Nano , а телефончето ще е малко по-късничко...,но и то ще се присъедини към утешителната ми награда...  ;)

П.П.П. Благодаря много на всички за помощта  :) !!!
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!