Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-06-2024, 20:51:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 79
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 60
Total: 60

60 гости, 0 потребители

MacBook Pro или MacBook Air ?

Започната от aglaia_007, 11-07-2010, 00:37:53

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

aglaia_007

А,не аз не съм се разколебала изобщо  ;) Аз съм повече от сигурна,че искам MacBook ,просто се чудех какъв   :) !

П.П. Принципно си мислех и за варианта да изчакам до края на годината ,за да ъпдейтнат Air-a,но толкова нерви за чакане нямам  ;D .
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

walker007

Ето ти отговора. Един MacBook PRO + iPhone 4 = щастлив и много готин клиент :D Но ако взимаш iPhone 4, ако имаш някой човек от Англия да ти го внесе ще е най-добре. Гледай обаче лаптопа да ти е Pro :P
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

aglaia_007

И компютъра,и телефона ще си ги поръчам от Щатите...

П.П. Pro ще е...Реших го  :)
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

walker007

Браво на теб! Успех! И ако имаш други въпроси пиши. С колегите ще помагаме с удоволствие :)
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

aglaia_007

#34
Мерси,мерси  :) !!! Аз въпроси със сигурност ще имам,защото тепърва ще се уча да работя на него.
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

walker007

Много е лесно. Ти сама ще се увериш :) и повече ще забравиш за Виндоус.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

angelvn

Видях, че си писала, че ти се играе GTA4 - не съм видял лаптоп, на който тази игра да върви добре. Имах едно настолно РС, на което я пробвах още като излезе - РСто бе с Intel C2D CPU, 4GB DDR2 RAM, GeForce 9600GT 512MB и ми вадеше до 14, макс 17 кадъра (т.е. насичаше ужасно). На различни лаптопи съм я пробвал и пак греда.
Сега обаче, на Playstation 3ката я играя и нямам абсолютно никакви грижи.
GTA4 няма версия за Mac OS X.
Като си вземеш iPhone 4 от САЩ - гледай да е разкодиран, че иначе, ще трябва да чакаш да излезнат нужните лекарства за него ;)
Ако ще си вземаш MacBook Pro 13" не виждам защо ще даваш повече пари, понеже в случая разликата ще е само в дизайна. Параметрите на Pro 13" и Macbook 13" са сходни, като и производителността при игрите ще е с минимални/никакви разлики.
Не забравяй и една подробност - алуминия се драска лесно и си личи много. Пластмасата също се драска, но не си личи.
За загряването - всеки лаптоп като види зор и загрява, и ако ти е в скута - алуминиева по-трудно топлоотделя и пари доста...особено ако е на гол крак (съдя по бившия ми PB 12").

До колкото знам женското око се радва повече на бяло :)

ПС. Да се похвалиш с покупката после :)
UI designer and developer

walker007

@angelo Има достатъчно разлики между Pro и обикновен. Незнам за твоя PB но от половин година вече имам Pro до сега колко пъти съм мъкнал с мене няма и една драскотина. А отностно загряването никога в нито един случай не ми е парел в скута или където и да било. А съм го товарил яко и е работил по 4-5 часа без спиране. Всеки лаптоп загрява но поне по моя преценка пласмасата повече загрява. А и както личи мацката няма лимит що се отнася до покупка за лаптоп. Има защо Pro да е по-скъп.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

Lycan

сега като гледам на чалгарийка отишла работата... добре си беше тръгнала за розовото ваийо

angelvn

Едно е да нямаш лимит, а друго да си даваш парите ей така.
Ето какво се получава от плъзване на цип при закопчаване на чанта за лаптоп по повърхността на алуминиевата машина:



Пластмасата според мен се охлажда доста по-бързо и лесно, понеже не задържа топлината толкова колкото алуминия.
UI designer and developer

Prison

#40
Цитат на: angelovarna - 11-07-2010, 22:35:25
Едно е да нямаш лимит, а друго да си даваш парите ей така.
Ето какво се получава от плъзване на цип при закопчаване на чанта за лаптоп по повърхността на алуминиевата машина:



Пластмасата според мен се охлажда доста по-бързо и лесно, понеже не задържа топлината толкова колкото алуминия.

Найстина темата се превърна в чалгийка както каза колегата от горе, но само 2та гига рам отгоре си заслужават да вземеш Pro-то. цената от екстрата лаптопа да ти е с алуминий почти изчезва. Доколкоото алуминия, не случаино прават охлажданията на PC-та от него а не от пластмаса!
Не значи, че що,, ти имаш бял бук и ти се не дават още малко дребни за Pro трябва да си натрапваш мнението.
Няколко пъти момичето спомена, че цената не я бърка даже се беше засилила на i5, i7.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

aglaia_007

Момчета,не се карайте,моля ви...   :-\  После ще ми тежи на съвестта,че съм ви скарала.
По повод на лимита- не е като да нямам,но с това,което съм си избрала се вписвам без проблем.Компютър за $5000 не бих си купила,защото най-малкото не е рентабилна инвестиция(за мен),но пък и в сайта на Apple не видях такива цени.Не обичам да си давам парите на вятъра,затова и питам хора,които имат преки наблюдения,преди да купя каквото и да било.
Определено MacBook-а повече ми харесва като дизайн,но ако това е приоритетното ми изискване ще си купя Air. Аз колкото повече чета,толкова повече започвам да мисля,че какъвто и лаптоп да си купя от Apple няма да сгреша. Както каза един пич по-горе "всички си имат своите предимства и недостатъци" - неизбежно е и на мен това ми е пределно ясно  :) .

П.П. Хайде сега едно "Наздраве!" от мен и стискайте палци Холандия да станат световни  ;) !
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

Prison

Цитат на: aglaia_007 - 11-07-2010, 23:04:07
"Наздраве!" от мен и стискайте палци Холандия да станат световни  ;) !

 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

angelvn

Не си натрапвам мнението, просто споделям личните си наблюдения. Чарколаците на лаптопа не са залепени с термо паста за корпуса, така че не виждам резон в сравнението, което правиш. Просто съм имал и от двата модела, имам и приятел, който продава машини на Apple и съм прекарвал известно време с доста от изложените в магазина.
Не съм й казал - "бягай бърже да си вземаш макбук, че про е пълен боклук и като го купиш ще се минеш".
Вярно е, че всяка от машините на Apple си има и предимства и недостатъци, така е с абсолютно всеки продукт на пазара (дали ще е компютри, автомобили или нещо друго - няма значение).
Според мен macbook е с по-приятен и същевременно стилен дизайн, но се цапат копчетата (особено ако тръгнеш да пишеш с омазани от банички или лютеница ръце), има добра производителност, която се оказва перфектна за обикновени нужди - гледане на филми (вкл. и HD такива), слушане на музика, браузване в интернет, ползване на Фотошоп, игране на игри.
За macbook Pro - 15" и 17"-овите модели имат доста по-голяма производителност от macbook 13", естествено и по-големи екрани, подсветка на клавиатурата (което е яко, но харчи от батерията), дизайна е по-бизнес ориентиран, но лесно се драска и драскотините си личат доста.
За macbook air нямам кой знае какви набюдения - доста тънък, оптичното устройство (DVD-то) е външно, прекалено нежен за здрава мъжка ръка, но пък лекотата му го прави перфектен за пренасяне напред, назад.

Като всеки ябълков продукт - на която и машина да се спре авторката на темата, трябва да я пази доста. Всичко се драска, цапа, а да се облича в гумени калъфи и протектори е гавра с дизайна на машинката.
UI designer and developer

playbox

Абе Мацка,
ако ти харесва Еър и Макбук, защо про? И то 13" Про?! Не разбирам :o
В крайна сметка сама казваш, че искаш рентабилна покупка за нуждите си. Ясно е че и с трите игрите ти няма да са безпроблемни. Купи си каквото ти харесва на вид и което според теб най-много отговаря на нуждите ти. Еър не е лош, но на него най-малко ще ти вървят игрите. Какво ти е преоритет обаче? Все пак беше на лов за розово вайо.. Избери си това което най-много отговаря на темперамента ти. Иначе ще станеш за смях.. и ще си купиш нещо на което не се кефиш и ти гали окото, защото има повече рам или по-голям хард и портове който ти няма да използваш. Успех с покупката! Аз лично за теб бих избрал - розово вайо или Еър, в никакъв случай Про, при полжение, че най-малко му се кефиш. Имам приятелка която си купи Про, точно защото най-много се кефеше на видът му, а си цъка предимно снимки на детето и сърфира в нет-а, но е огромен кеф, че седи пред машинка която страшно и харесва като дизайн.

Момчета, не се впрягайте.. защо го натискате момичето за тоя 13" про при полжение, че тя си е казала, че иска да развъжда крави в ФБ, интернет, снимки и тук таме игри и ще го ползва като настолен и от време на време ще го влачи настам-натам. Смешно е да си купиш про, което не ти харесва на вид, за да си цъкаш фейсбук. Не съм съгласен, че зарадите 4ГБ рам си струва. Ми то и на Макбук можеш да му сложиш 4ГБ .. единственото което си струва в тоя 13" про е ФВ порт-а. Тя едва ли някога ще го използва дори.  8)
За мен 13" про и макбук са идентични като прозводителност. Про е по-лек с 150 грама и има ФВ порт и 4ГБ памет .. да и алуминия.. на който тя очевидно не е фен.
Волкер007, кажи какви са толкова тея разлики м/у Макбук и Про в 13" модели.. и на нея какво ще и помогнат за ФБ и интернет или в играта на игри?!
Стига с това греене, тя вече си каза, ще и грее у дома. Розовото вайо сигурно най-малко грее ..  ;D