Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 07:53:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 88
Total: 88

88 гости, 0 потребители

MacBook Pro или MacBook Air ?

Започната от aglaia_007, 11-07-2010, 00:37:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PeterS

Ако е за игрички - PRO
Ако няма да играеш - AIR
mobilio - професионални мобилни приложения

iNtaCt

Цитат на: PeterS - 11-07-2010, 12:24:59
Ако е за игрички - PRO
Ако няма да играеш - AIR

За цс и с Air ще се оправи ;) Не мога да дам мнение за Air с SSD ама Air без SSD загравя уникално много и бучи 2 пъти повече ;)

G3

Ами MacBook (без "про" и без "еър") тотално ли е извън класацията?  ::)
най-добрият приятел на човека е MACа...!

aglaia_007

В никакъв случай не е извън класацията!!! На мен ми харесва като дизайн доста повече от Pro-то и точно това казах на приятелят ми току-що  :) ! Все пак съм мацка и си избирам нещата и по дизайн.Просто не насочиха към Pro-то ,а на мен ми харсва повече Air-а ,затова дилемата е такава.
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

walker007

Значии... Щом ще го "мъкнеш" много из БълХария, по-добър избор от MacBook Pro 13' няма за теб. Аз съм с такъв, мога да ти кажа че няма да имаш никакъв проблем както с игрите, така и с Photoshop. И определено не купувай пласмасовите MacBook защото ще си имаш много главоболия. + Това Air-a e малко по-скъп от Pro-то. И аз бях на твойто положение, но сега се радвам че купих Pro. А и както казах пантичките на display-a по някое време ще увиснат и ще трябва да ходиш на сервиз...
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

G3


MacBook Air -  лек, супер тих, супер дизайн, но игри - едва ли...
MacBook Pro - голям екран, голям процесор, големи възможности. Просто про! Обаче и цената му е ... про
MacBook - нещо средно между двете, пък и бял (мен лично цвета много ме кефи); цената и дизайна също са на ниво; това би бил моят избор... Но тук става въпрос за ТВОЯТ избор - ти избираш! ;)
най-добрият приятел на човека е MACа...!

aglaia_007

Именно това,че е бял много ме кефи в него,даже си мислех,че много ще му отива един бял iPhone  ;D .
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

walker007

@G3 : Къде видя цената на Pro-то да е "като на Pro"? Като този е по-евтин от Air-a, а ако искаш да ти бучи на главата, пласмасовия много ще ти помогне в това отношение, за това Pro-то е алуминиев за да може да се охлажда по-добре. А и белия е по-труден за поддръжка от страна на чистотата. Ако ти се разправя да му чистиш бутончетата от мръсотия давай. Но избора е твой.
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

G3

Цитат на: walker007 - 11-07-2010, 13:14:21
...избора е твой.
защо ме повтаряш бе колега, аз сам съм си написал, че това би бил моят избор. Разбирам че си много доволен от прото, ама ся като ти си си купил про , дай всички тва да си купуваме ли?
П.П.: по въпроса с чистотата - незнам ти какво правиш, но аз никога не цъкам на лаптопа с мръсни ръце (имам iBook G4) и досега не ми са се мърсили бутончетата...
най-добрият приятел на човека е MACа...!

walker007

Не, тя иска съвет. Кое ще е най-доброто. А и мисля, че знаеш че Pro-то е с черни копчета. Така че... Хмм... Я пробвай продължително едно бутонче да търкаш известно време да видиме дали няма да излезе нещо. Човече дори и ти да го пипаш само с чисти ръде, като седи лаптопа, той се праши и този прах се отлага по копчетата. Имал съм и бял и знам какво е. Аз препоръчвам Pro. Сигурен съм че и много други колеги. А и мацката ако има парите защо да не скочи на нещо по-сериозно?
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

aglaia_007

Ами,мен цената не ме притеснява.Естествено разгледах ги в сайта на Apple там Air-а е $1799 ,а 15" Pro е $2199 , но като си взема и MacBook Air SuperDrive разликата става малка  :) . Другото нещо,което си мисля е,че мога да си взема 13" и един iPhone 4 като утешителна награда за 13" вместо 15" (ако ще е Pro)  ;D
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

G3

И 3те модела си имат своите предимства и недостатъци - това е неизбежно. Но тук говорим за Apple™ , това автоматично означава , че недостатъците са сведени до абсолютния минимум! Щом цената не ти е проблем, както беше казал колегата Walker007, скочи на горното ниво - вземи си ПРО
П.П.: харесва ми визията ти за утешителна награда  ;D :D
най-добрият приятел на човека е MACа...!

aglaia_007

Благодаря на всички бъдещи колеги за помощта  :) !
Имаше голям ефект:
1. Вчера не бях на ясно дори каква марка лаптоп искам- Днес вече нямам такива колебания.
2.Вчера бях 99% сигурна,че искам Air - Днес съм на мнение,че Pro-то мах ще е по-добрият вариант за мен.
3.Вчера ме притесняваше OS на MacBook-a -Днес съм сигурна,че тук има доста отзивчиви хора и ако имам някакъв проблем ще помагат.

Благодаря на всички за бързите отговори  :) !!!
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

aglaia_007

Току-що говорих с един приятел, който работи в GloBul от 4 години и ме обезкуражи тотално.Аз тъкмо се бях навила да имам нов компютър сега и ведната,а той ми каза да изчакам месец-два,защото Apple винаги пускали в края на лятото интересен продукт на добра цена,но това лято щяло да е с около месец по-рано,заради кризата.
Има ли такова нещо и ако има какви продукти пускат?

Ако няма, да си поръчвам направо компютъра! И новата дилема е  13" + iPhone 4 или 15" без iPhone?

П.П. Говоря за 13-inch: 2.66GHz или      
15-inch: 2.66GHz . 
Всеки може да напикае пода...Бъди пич, насери тавана!!!

О, пресвети 4 цилиндров редови, да ти пребъдат сегментите и биелите и само във високи обороти да седиш........АМИН!

Prison

#29
Всички преносими компютри са ъпдеитнати тази година. Най-много да има нов Imac, но на теб не ти трябва той.
Взимаи 13" ка с един бял iphone и се радвай :)
Макар, че ако ти трябва малко по голям екран може и 15"ката.
Мое мнение 13ка + бяла 4ка

И стига си се разубеждавала, ходи пазарувай накрая :D :D , човек ако само чака с него ще си остане...
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(