Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 10:00:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 118
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 99
Total: 99

99 гости, 0 потребители

Cubase или друг multitack audio editor?

Започната от Desislav, 09-07-2010, 15:37:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Desislav

Здравейте,
опитвам се да открия някой удобен multitrack audio editor.
На PC работя с Cubase, но не мога да открия версия за Mac

Apple_Plovdiv

Logic Pro

Pro Tools е черешката на тортата при звукозаписа
http://www.avid.com/US/resources/digi-orientation
Магазин и извънгаранционен сервиз на Епъл продукти.

standalone

#2
Подкрепям напълно, само дето има една леко ограничаваща зависимост от hardware.  Аз се облизвам за това http://www.avid.com/US/products/VENUE-Profile-System , ама требе да се посъберат стотинки.  ;D
Не ми се купува някой мултиченъл интерфейс на М-аудио, при положение, че имам http://www.tascam.com/products/dm-4800.html
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

andonov

И аз препоръчвам Pro Tools. В нашите студиа сме оборудвани с него и впечатленият ми са чудесни. Вярно е, че иска хардувр, но мисля, че си струва инвестицията ако с това си "вадиш хляба".
А и скоро чух че 8 версия са я кракнали и работила без техния хардуер, но не съм проверявал дали е истина.

yamahadrums

  К'во не му харесвате на Logic?
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

standalone

Цитат на: andonov - 10-07-2010, 22:16:07
И аз препоръчвам Pro Tools. В нашите студиа сме оборудвани с него и впечатленият ми са чудесни. Вярно е, че иска хардувр, но мисля, че си струва инвестицията ако с това си "вадиш хляба".
А и скоро чух че 8 версия са я кракнали и работила без техния хардуер, но не съм проверявал дали е истина.

Ето още кой ще тормозя с въпроси, като се докопам до Pro Tools.  ;D
П.П. Извинявам се за отклонението от темата.
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

wess-music

#6
За звукозапис ПроТулс ХД е много удобен, особено ако записваш големи проекти на много тракове едновременно - например на 48 или 64 трака оркестър,
ако имаш тяга на дисковете и достатъчно конвертори (и преампи).
Удобството се състои в това, че леърите са на листи, достъпът е бърз, докато при другите програми, с изключение на SAW, се достигат по-тромаво.

Ако се мяташ на ЛЕ версията на Про тулса, мисля че си е ограничаващо от към тракове и ресурс на сметалото.
Вчера подлудяхме с колегата ми:
във вторник записвахме симфонична музика в радиото. Всичко бе перфектно на ХД-то, но когато минахме на другия компютър с Тулс (ЛЕ) за да ги монтираме,
се сбъгнахме.
Не стигат "инстанции" - т.е. гласове. Виждаш тракове, а не можеш да ги чуеш всичките – кьопава работа.
Освен това тулса, в ХД версията си, сифта не се интересува от компютъра, най-общо казано - картите смятат.
Но при ЛЕ-то... - при него се помотва, въпреки че машината е от новите 8 ядрени (Нехалем 2.66*2). Бърз, бърз, и какво от това, като софта се ошеметява.
Ина§е казано не е важно да кажеш на кафенце, че работиш с Про тулс, а с истински инструмент. Другото прилича на демо.

Лоджика в това отношение е оптимизиран, както и Кюбейса за друг тип работа - основно креативна.
На Про тулс с МИДи по-трудно се работи, макар и от по-новата версия нещата да тръгнха напред, все паке за друга работа.
По темата ти, че нямало - Има Кубейс за Мак — аз с такъв работя 4.5, ххх (засега до 5.5. не съм ъпгрейдвал).
Той е изключително удобен пък за композиране, аранжиране, оркестрации с десетки и понякога стотици тракове - иначе казано има може би най-удобния и много функционале МИДИ едитор).
За аудио, както казах по-горе, Тулса е несъмнено най-як но само в ХД версията. А съдейки по това, как е зададена темата, едва ли това би било с приоритет.
Освен това за него има и много хубави РТАС плъгини като "емсидиеспи"-то, 'дето такава бира за ВиеСТи "не се нахожда".
Там пък има други благини.

Всъщност, няма пълно щастие, работи се обикновено с 2 софта или се комбинират хората, както аз с колегата ми - аз на Кюбейса, той на Тулса.

Ако ще се мяташ тепърва на този клон, бих все пак ти препоръчал тулс ЛЕ за начало с про-картата (не с диджи 003).
http://www.dv247.com/b-stock/digidesign-mbox-2-pro-b-stock--76492

Ще ти върши добра работа, по-ефтино е, лесно за пренасяне, има си и то АСИО, тъй че и да не ти харес тулса, на кубейса на който си свикнал и за него ще ти върши благодарна работа.
Има читави преампи. Не е Милениа, Аподжи но и не струва като тях, а и е за съвсем друга работа.

Ако трябва да съм откровен, Кюбейс работи по-чевръсто на ПЦ под Вин (колкото и да не ми се иска да е така, факт, въпреки че аз самия да го позлвам на Мак-а и на Хака).
Особено под вин 7 е яко напред - носи на големи натоварвания с плъгини. Там е с около 30-50% по-оптимизиран от версията за Мак (говоря за новите).
Има тестове много, както и публикации по темата. Вин7 не трябва да се подценява. ОС-а е много хубаво нещо, но производителите на софт понякога правят странни неща, като оптимизират продуктите си в по-голяма степен за едната операционна система, което е неприятно понякога.
Ограничаващото обаче при Протулса и Кубейса, е че на оригинален Мак е редно да му забодеш външна карта - при тулса щеш не щеш (с М-аудио не се занимавай - това е куча фирма от най-долна поба), а при Кюбейса е наложително за да имаш АСИО.
Пробвал съм го на Макбукпро-то от подписа ми, и върви, но при доста плъгини "пуца". Като му забода RМЕ-тo и работата се оправя.

И по-средата отпимизацията която хората са намерили за МАК е Лоджик-а!
Аз го пробвах и го намирам за много приятна програма. Нещо красиво на интерфейс и ако тепърва си се наточил на Мак да записваш - мисля че това ще ти допадне.
Дори с вградените звукови карти на оригиналните Макове пали от раз без условия и пазарлъци. Мисля че не му трябва никакво АСИО.

Всичко опира до това какво ще правиш и колко пари можеш да инвестираш.
А ако търсиш пиратски копия или кракове - Лоджика със сериален номер за МАК и Кюбейса за ПЦ са отговора и решенията ти.
Пробвал съм краквани Тулсове - това е несериозна работа.

По моя преценка, основното обаче не са самите програми, а отчасти плъгините, защото всичките записват много добре на днешно време.
Установил съм, че ако се ползват с много занния всеки е перфектен за това за което искаш да го ползваш.
А сме се наслушали на бози правени с техника за мнооого кинти, и какво от това?...

Плъгините... за Тулса те са по-скъпи (за ХД-то), но пък са класни. За кубейс (за Лоджик не съм сигурен) може да се позлват на "универсал аудио" с новите им много-ядрени платки.
Но и там цените са такива, че ако не изкаваш продукция за "продан" не си струва.
Всеки си знае, а в нашия случай важи музикантската поговорка:

"всеки с тромбона си".