Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-07-2024, 09:26:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 220
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 231
Total: 232

231 гости, 1 потребител
ggzy

Проблем при захранване МакБук 6.1

Започната от playbox, 08-07-2010, 19:57:56

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

playbox

Здравейте приятели,

последните 2 дни се случва нещо странно и не знам дали е повод да се тревожа. До сега винаги когато пусна МакБукът да се зарежда при поставяне и контакт лампиката на самото зарядно светва с зелено за секунда и след това е оранжева докато зарежда.. ако е пълен догоре светва само зелено. Сега се случва следното - при изхабена батерия при поставяне на жака, се замисля по-дълго и направо светва оранжево... това повод за притеснение ли е?
Макбукът е 6.1 с най-новото зарядно (коносовидното).
мерси за помоща!

julss


Wreck

Предполагам че е калпаво. Аз се чудих дали да питам за същото, ама какво да питам ... ясно е, че някъде вътре прекъсва. Само да те успокоя и мойто почна така и после почти спря да свети. След няколко месеца съвсем се наеба и сега понякога като го включа, даже не иска да зарежда. Разпознава power-source и спира да дърпа от батерията, но не иска да зарежда. Трябва да го раздвижа, за да тръгне или да го вадя и слагам няколко пъти докато зацепи.
Така че накратко ... да повод е за притеснение!  ;D Тръгнало е да се скапва.
Сега като се заиграх видях, че май не е прекуснато кабелче вътре, ами май като движа самото щептелче нагоре надолу се оправя/разваля. Ще пробвам да го почистя, че гледам че са медни пинчетата и те май оксидираха ли ... имаше нещо. Ще докладвам ... :)
An apple a day keeps the doctor away!

Wreck

Още едно доказателство, че мака е хубаво нещо, но може и по-хубаво. Конекторите са медни. Медта оксидира и спира да дава контакт. Това се чисти с киселина, като най-подходяща е лимонена киселина. За съжаление нямах вкъщи лимони и го минах с оцет. Резултата не е перфектен, но поне има такъв. Утре ще си купя лимон, че е киселината е в по-голяма концентрация от оцет и ще пробвам пак.

Имам и друга теория обаче, понеже наистина има положителен ефект от чистенето. Може да се насъбира прах и мръсотия там където ляга магнита и от там контакторите да не лягат плътно така както би трябвало.

При всички положения, да го направиш това нещо от мед е глупаво. Подобни конектори се правят от сребро или злато.

Лека
An apple a day keeps the doctor away!

playbox

wreck & julss,
мерси много. снощи опитах с ресет, но или ресет-а ми не се получи или не помогна. Зарядното продължава да светва само в оранжево, но за момента зарежда и се държи нормално. Замислих се за нещо друго. Понеже дърпам ток през преходник (зарядното ми е английски стандарт) понякога трябва да ходя да вадя преходника от контакта и да го слагам пак за да тръгне, защото спира да зарежда.
Гаранцията поема ли неизправности по зарядното и колко би ми струвало да си купя разклонение (кабела) за наша букса.. ако това изобщо би имало ефект.
А за зацапано и мръсно .. някак ми се вижда рано.. мак и зарядното са на 25 дни..
чудя се има смисъл да се разходя до криейтив център за такова нещо или да чакам напълно да умре.

jicata

Ами звънни им най-малкото. Те са доста любезни, за много неща съм ги питал, и въпреки че съм със стар комп, са ми отговаряли.

baba Lanka

По принцип гаранцията поема хардуера. Зарядното е хардуер, който е закупен с компютъра. Щом поселдния ти е в гаранция би трябвало да го сменят, без да плащаш нищо. Но със сигурно трябва да го видят- дали няма "нагризано от куче/дете, ударено много и тн.". Замърсеното не се брои- все пак се се въргаля по земята- няма как да е стерилно. На мен така ми казаха от Криейтив център, като ходих за Еъра. Смениха ми го, оказа се някаква дефектна серия. ( все така ми се случва- я глуха акула, я свирка без топче :-) )