Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 01:42:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 125
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

80 гости, 0 потребители

Върнах се ха-хааа (на бяла колесница)

Започната от angelvn, 28-06-2010, 19:44:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Здравейте приятели,
Може би някой е забелязал (а може би не), че не съм досаждал във форума от около седмица.
Причината бе, че така се случи, че на един ден продадох и powerbook-a и mac mini-то, които имах, а не стига това, ами ми забавиха новия компютър...и стана тя.
Да не повярва човек, липсваше ми форума. И сега, с "новия" ми macbook се влиза с кеф. :)
Пратиха ми го от UK, стоял на витрина близо година, никой не го е пожелал и... дойде на служба при мен, в България (произведен е в началото на 2009та).

Кажете ми честито, ако пък някой е от Варна и има мерак, може да го почерпим за здраве на новата машинка.

UI designer and developer

PeterS

Че какви са параметрите на новия Тигър?
mobilio - професионални мобилни приложения

angelvn

Малко по-добри са от на бившето ми Мини:
Това е точното моделче: http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/stats/macbook-core-2-duo-2.0-white-13-early-2009-nvidia-specs.html

Накратко: 2GHz Intel C2D, 2x1GB DDR2, GeForce 9400M, 120GB SATA HDD.

Първо исках да взема унибодито на един съфорумец, но колегата се отказа, та взех този, хубавото е, че не е ползван, дойде си с дискове, кърпички и т.н. И ми излезе под 1000лв. с доставката и всичко.
UI designer and developer

mitkoiphone

Ами да ти е честото новото макче и да почерпиш :) Не го каквам, защото съм от Варна :)
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505     iPhone 2G
Mac OS X 10.6.7/Windows 7                   Memory: 8 GB
Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz             Firmware: 3.1.3
Intel GMA X3100                                   Jailed 
2 GB RAM
320 GB HDD

j.tochkov

Честита придобивка! От Варна съм, пия загорка и ям миди от дълбока !  ;)
Ти не беше ли се наточил на iMac ?

PS: Добре, че си се отървал от мини-то. Няма по-гадна машинка...

foctobar


r3ac7

Честито, брат!
Май е време да смениш подписа, да?  :)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

angelvn

Мерси!
Сега ще обърнем подписа.
Иначе, черпя със шопска и бира или цаца и бира.
Изискването е да донесете по един мак със себе си, та вземем се запознаем най-сетне. От един град сме...една шепа хора, а не се знаеме. :)
UI designer and developer

j.tochkov

#8
А, ако донеса армадата си от продукти на Apple получавам ли каса с бира ? :)
Това в рамките на шегата. Иначе е добра идея да се съберем хорицата от Варна, дето ползват продукти на Apple. Ей така за бирата дето се казва.

alessandros

Честито и от мен, а аз пия бира в молчето!
 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4

Mincho

честито и от мен!
ако се разберете нещо за тази седмица - ще имате и моята компания
до неделя съм до варна, но с 409 май мога да се донеса до където и да е.
;)
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

angelvn

Може на центърот - край плажо :)
Макавалито или ъм...предлагайте де.
Четвъртък/петък след 17:30 съм свободен.
UI designer and developer

angelvn

Никой нищо не предложи, ама карай.
Един въпрос имам.
Тъй като за пръв път ползвам сравнително актуална преносима епъл машина ми се струва странно, че върти перки като хеликоптер.
При гледане на клипче "с високо качество" в vbox7 - вентилаторчето удря 5000-5200 оборота, а ако клипчето стои на пауза докато чакам да се зареди - оборотите пак са високи - около 4000.
Тази вечер пуснах да пробвам една от игрите, които играя - SimCity 4 deluxe (предпоследната версия на играта) и има-няма 2-3 минути от пускането на играта - перката удари 6000 оборота, че и малко отгоре даже.

Температурите до колкото видях, не са надскачали 61-62 градуса.

Самата игра излезе някъде през 2004-2005 година, и я пуснах на средни детайли, под резолюция 1024х768.

Нормално ли е това с оборотите?
UI designer and developer

PeterS

Нормално е ако си си закупил хеликоптер.

Или лаптоп... в това тясното пространство са наблъскани няколко печки - процесор, чипсет, видео и диск. Когато пуснеш игра обикновенно първите три започват да греят много - и вентилаторите получават команда "духай".

Отделно сега е лято и очевидно нямаш охлаждаща подложка.
mobilio - професионални мобилни приложения

angelvn

За игрите ми е ясно, но ми стана странно, че при ползване на камерата - оборотите стават около 50000 (и нагоре).
Говоря за иползване на вградената камера за видео чат през скайп, както и за ползването й с програмата Photo Booth.
Както и другия ефект -> при гледането на клипове от vbox (никога не съм го харесвал този сайт, но влизам да гледам разни предавания на запис понякога).
UI designer and developer