Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 08:11:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 112
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 31
Total: 34

31 гости, 3 потребители
thebest1978, ggzy, BuSteR

Странно петно на дисплея (iMac)

Започната от wopsreg, 27-06-2010, 16:35:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wopsreg

Здравейте Колеги,

днес докато почиствах дисплейя на iMac-а ми забелязах нещо странно, което ме притесни. Нещо като петно в горния ляв край, вижда се само под определен ъгъл.

Някаква идея, какво е това или как се е получило... и какво да правя?


Едит: Изглежда ми, все едно под горна част на дисплея е изпотено.... обаче не е  :(





wopsreg

Явно никой не му се е случвало и не виждал подобно нещо... До като е в гаранция май е по-добре да го занеса още сега....

Wreck

Е какво го мислиш толкова, може да е нещо дефектен. Щом е в гаранция, носи го ... :)

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

Apple_Plovdiv

Цитат на: wopsreg - 27-06-2010, 16:35:00
Здравейте Колеги,

днес докато почиствах дисплейя на iMac-а ми забелязах нещо странно, което ме притесни. Нещо като петно в горния ляв край, вижда се само под определен ъгъл.

Някаква идея, какво е това или как се е получило... и какво да правя?


Едит: Изглежда ми, все едно под горна част на дисплея е изпотено.... обаче не е  :(






Можем да кажем, че това е сериен дефект.
Среща се често при iMac алумиеви модели.
Причината е: прах матрицата на дисплея.
Ако е гаранционен върнете го веднага.
Магазин и извънгаранционен сервиз на Епъл продукти.

wopsreg

#4
ЦитатМожем да кажем, че това е сериен дефект.
Среща се често при iMac алумиеви модели.
Причината е: прах матрицата на дисплея.
Ако е гаранционен върнете го веднага.


В такъв случай, как се процедира, ремонтира се или трябва да ми дадът нов компютър?


Едит: След като разгледах в гугъл наистина се оказа доста често срещан проблем, всъщност много лесно се чисти има и видео по въпроса-  http://bossblogster.com/mac/imac-screen-cleaning/, но мисля да го занеса в сервиз след като е в гаранция.

wopsreg

Благодаря за помоща, колеги  ;)

Apple_Plovdiv

Цитат на: wopsreg - 28-06-2010, 17:47:21
ЦитатМожем да кажем, че това е сериен дефект.
Среща се често при iMac алумиеви модели.
Причината е: прах матрицата на дисплея.
Ако е гаранционен върнете го веднага.


В такъв случай, как се процедира, ремонтира се или трябва да ми дадът нов компютър?


Едит: След като разгледах в гугъл наистина се оказа доста често срещан проблем, всъщност много лесно се чисти има и видео по въпроса-  http://bossblogster.com/mac/imac-screen-cleaning/, но мисля да го занеса в сервиз след като е в гаранция.

Чисти се, ако е ВЪРХУ матрицата, но ако е между панелите...
Магазин и извънгаранционен сервиз на Епъл продукти.

mina_dim

Имам абсолютно същото петно на моя Imac, появи се преди около  половин година, точно като ми изтече гаранцията ;). И аз си го обеснявам с прах  от вътрештната страна на дисплея, и когато имам път кам София смятам да го занеса в Apple Center, ако може да се отвори и изчисти. Но в интерес на истината не ми се отразява на работата (предпечат), защото се вижда само когато е загасен монитора или изцяло на бял фон и то трябва да го гледаш отгоре. Цветово няма никакъв проблем.
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com