Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 23:06:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 427
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 354
Total: 354

354 гости, 0 потребители

прехвърляне през безжична мрежа

Започната от mehudi, 16-06-2010, 15:13:30

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

mehudi

значи проблемът е следния - изтеглил съм на 1 компютър от някакъв торент голям файл - примерно 3-4 GB (не МВ, нали съм ясен). тегленето е свършило за 20-30 мин - примерно със скорст 2-3 МB/sec.

дотук добре.

и сега идва трудната част - трябва (по еди ква си причина), да прехвърля (копирам) файла на друг комп в същата мрежа. компютрите са един до друг, връзката е през безжичен рутер (през него е ставало и тегленето от торента). и прехвърлянето става за 4 часа, примерно :(

дайте съвет кво да се настрои, че да върви по-бързо. между другото винаги е било така - от торентите се сваля с пъти по-бързо отколкото прехвърлянето между комп в локалната мрежа. но досега файловеет не бяха големи и не ме дразнеше, но сега вече не се издържа.

предварително благодаря
curiosity has killed the cat

Wizi

Пропуснал си една съществена подробност: какви са компютрите? Мак-мак, мак-рс, рс-рс?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

foctobar

Ако някой компютър е с Виста, помня че имаше съществен проблем с копирането на файлове, примерно 100 мб за 10 минути...

mehudi

Цитат на: foctobar - 16-06-2010, 16:16:39
Ако някой компютър е с Виста, помня че имаше съществен проблем с копирането на файлове, примерно 100 мб за 10 минути...

цъ, уви, 2 мака с 10.6.4 (вече), но и като си бяха 10.х.х все си е бил този проблем (за 9 вече не помня, много отдавна е било)

мрежата е сложена b/g mixed, но не знам дали това е от значение
curiosity has killed the cat

fpyyh

ами 54мб, но общо за всичкия трафик. когато дърпаш торент, имаш 54мб от рутъра към единия компютър, еднопосочно и използвайки цялата връзка. когато обаче двата ползват 54те мб, за да дават от единия на другия, ги делиш поне на половина, а май и доста повече.
поне така я разбирам безжичната мрежа и забавянията  ;D

Морт

Пък и от тия 54мбита полезен товар са 20-25.
.fr

angelvn

У дома ползвам безжичен+жичен нет от БТК АДСЛ. На жички съм набучил 2 РС-та. А безжичен ползвам с моите Mac Mini, Sony PS3 Slim, PowerBook G4 и iphone от време на време.
Прехвърлял съм 6-7GB .dmg файлове "по въздуха" за по около 10минути. Файлове и всичко се копира прилично бързо.
Освен това си стриймвам контент от Мини-то към PS3-ката, гледам си филми, слуша се музика директно, а и копирането става отново бързо.
Всичко това се получава с помощта на боклучавия модем на БТК, да не повярва човек. :)
UI designer and developer

mehudi

Цитат на: angelovarna - 17-06-2010, 11:16:04
У дома ползвам безжичен+жичен нет от БТК АДСЛ. На жички съм набучил 2 РС-та. А безжичен ползвам с моите Mac Mini, Sony PS3 Slim, PowerBook G4 и iphone от време на време.
Прехвърлял съм 6-7GB .dmg файлове "по въздуха" за по около 10минути. Файлове и всичко се копира прилично бързо.
Освен това си стриймвам контент от Мини-то към PS3-ката, гледам си филми, слуша се музика директно, а и копирането става отново бързо.
Всичко това се получава с помощта на боклучавия модем на БТК, да не повярва човек. :)

молодец, товарищ. направо ти завиждам. може би е време да си сменям рутера.
curiosity has killed the cat

Metal

При 54Mbit(G) мрежа не можеш да направиш повече от 2MB/s трансфер м/у два лаптопа. Защото си споделят лентата т.е. сложи го средно ~1.5MB/s.
Малко повече е възможно ако единия е на кабел, но зависи много от протокола, 2-3 MB/s при windows share/samba  и почти 5MB/s при AFP,NFS,FTP.

Незнам какви са ти маковете но вероятно подържат N, така че търси добър n рутер. Или вържи единия мак на кабел.

Аз понеже имам поне два лаптопа вкъщи съм си взел рутер с две честотни ленти 2.4 GHz  b/g/n и  5GHz N,  така си имам цял канал за всеки лаптоп ;)  (нарочно единия ползва винаги само първата а другия само втората честота, гостите ги връзвам където падне)

mehudi

Цитат на: Metal - 17-06-2010, 12:15:59
При 54Mbit(G) мрежа не можеш да направиш повече от 2MB/s трансфер м/у два лаптопа. Защото си споделят лентата т.е. сложи го средно ~1.5MB/s.
Малко повече е възможно ако единия е на кабел, но зависи много от протокола, 2-3 MB/s при windows share/samba  и почти 5MB/s при AFP,NFS,FTP.

Незнам какви са ти маковете но вероятно подържат N, така че търси добър n рутер. Или вържи единия мак на кабел.

Аз понеже имам поне два лаптопа вкъщи съм си взел рутер с две честотни ленти 2.4 GHz  b/g/n и  5GHz N,  така си имам цял канал за всеки лаптоп ;)  (нарочно единия ползва винаги само първата а другия само втората честота, гостите ги връзвам където падне)

да, благодаря, ще внимавам при избора на нов рутер
curiosity has killed the cat

Wizi

Моля те само внимавай и къде използваш отговор с цитат. Въобще не е нужно да цитираш горно мнение. Мерси за което.

Metal, има ли достатъчно ефект от това, което си направил с разделението кое кой канал да ползва?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Определено има, Wizi.
Особено се усеща ако прехвърлям файлове от единия мак на другия.

Но и от чисто удобство. Не ме интересува какво прави жена ми в този момент премерно, просто браузва или гледа филм от сървъра, докато аз в този момент записвам нещо на сървара. Защото преди имаше акцесии от рода "ох какво правиш :( накъсва ми филмчето".

Бе с една дума съм доволен.
Само збърках със избора на рутер, бройх много пари за него а има проблемчета. Покритието е по-слабо от стария. А ако включа 2.4 GHz също на N, понякога се случва да не успее да се кънектне, мисля се дължи на прегряване.

mehudi

Цитат на: Metal - 17-06-2010, 14:49:36
Определено има, Wizi.
Особено се усеща ако прехвърлям файлове от единия мак на другия.

Но и от чисто удобство. Не ме интересува какво прави жена ми в този момент премерно, просто браузва или гледа филм от сървъра, докато аз в този момент записвам нещо на сървара. Защото преди имаше акцесии от рода "ох какво правиш :( накъсва ми филмчето".

Бе с една дума съм доволен.
Само збърках със избора на рутер, бройх много пари за него а има проблемчета. Покритието е по-слабо от стария. А ако включа 2.4 GHz също на N, понякога се случва да не успее да се кънектне, мисля се дължи на прегряване.

а ако сега си купуваш рутер, кой би си избрал?
curiosity has killed the cat

Wizi

ПИЧ, явно не четеш..... МОЛЯ ТЕ престани да ЦИТИРАШ горните мнения!!!!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

mehudi, наистина не е много удобно така да цитираш очевидното.

Зависи какъв рутер искаш.
Аз търсих специално двубандов с гигабитов суитч. Спрях се на Linksys WRT610N, защото преди това имах WRT54GL и бях много доволен.
Ако сега трябваше да си купувам щях да избера Netgear WNR3500L или 3700. D-Link Xtreme N DIR 635, 655, 825, 855  но последните мисля не се намират на българския пазар. Епълския Airport Extreme също е много добър.
Но всичко зависи от нуждите ти, ти каво търсиш и до какви пари?