Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 09:08:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 401
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 399
Total: 399

399 гости, 0 потребители

Apple Worldwide Developers Conference 2010

Започната от rafaelo, 06-06-2010, 10:28:10

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Psycho

#45
Wizi и в hackintosh.me сме говорили на тази тема много :) Идеята, че всеки си взима това, което му върши повече работа, като оставим гъзарщината на страна. Защо хора, които не ги кефи нещо хейтят хора, които ги кефят други неща, та чак се регистрират във форум и спорят срещу всички. Аз на това се дразня.

Аз лично не бих се занимавал да инсталирам Mac OS X на сглобено PC, защото е много разправия. За времето, което ще си загубя да му подкарам всичко бих направил доста по-креативни неща :) И да малко съм предубеден, че Hackintoh работи като истински Macintosh :) При избирането на един компютър дизайнът ми е най-малкият проблем ;) Аз търся стабилно работеща система, на която мога да разчитам :)

EDIT: Като видях за EVO-то, че имало проблем с touch-а. Ами до сега каквито и телефони да съм пипал с touch screen са супер lag-ави - HTC-та, Samsung, Nokia и т.н. Единствено на iPhone екрана реагира адекватно.

angelvn

#46
Като тръгнеш да си правиш конфигурацийка, добавиш и монитор (но не от 17 инчовите синкмастъри на самсунг), добавиш цена на ОС (Windows), платиш лиценз за три години за антивирус, е много вероятно конфигурацията ти да достигне цена, около тази на един imac.

Пример:
CPU: Intel i5 Quad Core 2.66GHz - 425лв.
HDD: 1TB WD BC - 198лв.
MB: GB P55A-UD4 - 378лв.
VGA: Saphire HD 4850 GDDR3 - 375лв.
RAM: 2x2GB DDR3 1333 Corsair - 278лв.
Кутия: Thermaltake M9 - 171лв.
Захранване: FT Blue storm 2 500W - 140лв.
Оптично у-во: LG DVDRW SATA - 53лв.
Уеб камера: Philips SPC230NC 1.3Mpix - 39лв.
ОС: Windows 7 Home Premium Retail - 380лв. (ако взимаш машината сглобена от чичката от гаража в квартала, може да се уредиш и с ОЕМ, който ще ти дойде с около 150лв. надолу)
Ако компютъра ще се ползва в офис, ще трябва да му се закупи антивирусна (безплатните антивирусни пакети се предлагат само за домашна употреба): Avast Pro 2 years 1PC - 130лв.
Монитор: LG M2762D-PC - 702лв.

Общо: 3139лв. без антивирус и 3269лв. с антивирус.

Един iMac i5 27" струва около 3600лв. - разликата е в размер на ~300-400лв. в полза на сглабяната от теб конфигурация. А за гаранцията ще ти остане удоволствието ако се наложи да се разправяш с какви ли не идиоти, които се чудят какво да направят само и само да не ти уважат гаранцията и/или да те мотат докато се откажеш.

Ето затова бих предпочел да дам с няколко стотин лева в повече, но ще знам за какво ги давам - качество, добър и изчистен дизайн, оптимизирана ОС за хардуера в машинката, което гарантира за пъргавост на системата, която трудно би била достигната от аналогична машина с Windows. ;)


* Edit: Ако си вземеш маркова машина, но от друга марка - да речем Dell, HP - ще те одрусат колкото и от Apple, че в повечето случаи дори и повече.
UI designer and developer

k0k0

#47
Откъм лецензи, виж вече там наистина може да ме спечелиш на твоя страна, но ако на мен не ми трябват ? В България нали знаеш, че почти всичко е по вторият начин ;]

П.П. Не "хейтя" никого, просто обичам простите факти. Всичко си има + и - ;]
П.П.2 Мерси за инфото отностно проблема на евото, не го бях открил :]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Psycho

#48
Само едно уточнение. iMac-овете са с RAM памет за мобилни устройства и е по-скъпа.

EDIT: Нека лиценза е само за операционна система, защото за другите неща също стават по нашенски ;D Все пак като си вземеш Mac си е с напълно лицензиран OS. Така, че горе Win-a може да остане като цена. А и безплатните антивирусни не могат да гарантират защита, както при Mac-а, но да не издребняваме  :P

Wizi

Определено Хакинтоша е занимавка и далеч не е за всеки. Нещата през годините доста са се променили и след като вече е възможно да се подкара Retail оригинална версия на Mac OS X, а не някой друг орязан релийз измъчен да тръгне на конвенционално РС, то нещата относно надеждността и бързината стават много сходни (да не кажа напълни) с един Макинтош.

Цитат на: Psycho - 21-06-2010, 09:52:51Ами до сега каквито и телефони да съм пипал с touch screen са супер lag-ави - HTC-та, Samsung, Nokia и т.н. Единствено на iPhone екрана реагира адекватно.

HTC HD2 с WM или просто някое HTC с Андроид си е напълно респонсив дисплея. Поне по моите критерии.

На EVO-то дори му се разлепя дисплея. Плюс това с този си размер просто и пари да ми дават не бих го взел  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

konstant

Предъвквани неща -разисквани пак на много ниско ниво! Отговрът ми за всички които твърдят високопарно такива глупости е: По магазинте продават много авточасти-защо не си сглобите един хубав автомобил! Много е смешно и тъжно-когато някой скочи и каже какъв комп ще сглоби! Ако беше толкова лесно Епъл и всички други компании няма ще да наемат супер скъпоплатени специалисти и да подържат лаборатории с бюджет колкото нашта икономика! Щяха да продават едно насипно "Лего" и всеки да си сглабя!

k0k0

Не, просто някои хора ги мързи или са некомпетентни, всичко идва с книжки и е написано как се борави. И кола ще можеш да си поправиш стига да разбираш от ДВГ и каквото там е нужно ;]. Стига глупости, не ми срявнявай автомобилостроенето с една тъпа щайка с 4 чипа и 10 платки + някой вентилатор.. Защо не тръгна да питаш дали можем да сглобим совалка ? Ти като не можеш да се справиш със сглабянето на компютър, има хора които могат и тези хора не са роден научени ами са чели интрукциите как се прави ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Wizi

Да твърдиш, че чарковете на Епъл едва ли не ги тестват от НАСА в орбита преди да ги сложат в някое Mac mini или MacBook е просто..... как да кажа.... а, ти си го казал вече: "Много е смешно и тъжно".

Плащаме луди пари и робуваме (понякога дори като идиоти) за дизайн от Калифорния с части и сглобка от Китай, които задвижват най-яката операционна система на планетата. Това е за мен истината ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Хм леко инжинерите ги пратихте в трета глуха. Никой не може да ме накара да повярвам, че една машина направена от Dell  или респективно Apple (давам за пример тези две компании, зщото притежавам work station и от двете марки), не е по-качествена във всяко едно отношение от сглобена от вас,  Jar или други знайни и незнайни професори. Качеството на компонентите, изчисления на въздушния поток и завихрания и още стотици неща, които са взети предвид. Mac Pro e ювелирен направо, аз по-добра машина не съм виждал.
Stay hungry. Stay foolish.

konstant

Няма смисъл! Просто е нелепо това което се твърди и прави в тази бедна държавичка! Сглабянето е от немотия-от нищо друго! И е в пъти по-лошо, от нещо сглбено от хора които са специалисти -а не фенове! Едните имат суперскъпи лаборатории по нищо неразличаващи с от тези на НАСА- другите отверки!

k0k0

Нещо не разбрах каква е разликата от това аз да завия едно болтче и това някой дето е учил 4 години за 3те букви и точката пред името си ..
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

konstant


Mar7in

#57
Най-малкото тия самоделки са толкова шумни, че ти идва да го метнеш някъде. Както един от съфорумците ти каза там освен шум, надеждност и въздушен поток се тестват и за съвместимост. То ако беше така Silicon Graphics щяха да си метнат кашоните от прозореца и да наемат някой BG специалист  ;D Ти да си видял в някоя уважаваща себе си корпорация да разчитат на самоделки и после да плащат луди пари за support ?

thebrainless

#58
Цитат на: k0k0 - 21-06-2010, 15:46:19
Нещо не разбрах каква е разликата от това аз да завия едно болтче и това някой дето е учил 4 години за 3те букви и точката пред името си ..

Аз ли не разбирам или твърдиш, че сглобена от теб архитектура, ще бъде качествена и надеждна на нивото на Mac Pro или по-добра, за значително по-малко пари?
Ако именно това твърдиш, то май спора с теб доста излишен.
А това пък за дизайна е отделен въпрос, покажи по-добре направена работна станция, като екстериор или интериор. Или покажи по-добрия вариант от класа на iMac
Stay hungry. Stay foolish.

Wizi

Самоделки, шум, "въздушни потоци"  :-X ..... все едно от Правец 6 всички директно на iMac/MacPro сте се качили ;)

Слезте малко на земята. Никой не отрича дизайна на Епъл, но да твърдите с лека ръка, че всичко останало и 5 пари не струва е меко казано смешно.

Инженерите били важни... да не би само Епъл да ги има? Нали Епъл използват производители на части, които гаранция продават същите и на останалите компютърни фирми? Единственият (поне според мен) случай бе изключението когато Интел направиха процесор специално за Air-а.

Къде толкова могат да се разминават нещата? Хардовете? Вентилаторите? Процесорите? Дънните платки и кондензаторчетата в/у тях? Кутиите? Кое е ТОЛКОВА различното? Да кажем дънните платки. Окей, една от 100 и нещо долара гаранция не можем да я сравняваме, но има и за по 300 където просто не виждам къде ще са разликите. Кутиите? Да, Епълските са алуминиеви с оптимизирани "въздушни потоци" (егати тежкия технологически издържан термин), но и те си имат своите конкуренти. Или викате онези кутии от по 300-500 лева директно в боклука?

С две думи това, което искам да кажа и спирам да коментирам е следното: ако някой седне да търси конкретни компоненти и да събира хакинтош парче по парче за да може всичко да е максимално нейтив разпознато от Mac OS X, то според мен има сериозна вероятност онези пари, които ще спести да си заслужават. За всички други случаи си има оторизирани магазини на Епъл.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD