Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 11:40:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 106
Total: 106

106 гости, 0 потребители

опит с iPad

Започната от mehudi, 16-05-2010, 17:31:28

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

uah

Ми... аз много искам епълския калъф. Тогава ще си взема едно малко удобно чантенце и ще мога да си го нося с мен навън. Протектора на екрана не го искам толкова, за да ми пази екрана, колкото да може пръста ми да се движи по-гладко по него. Поне на телефона така се случи - с протектора се движи по-гладко.

Ето тук написах нещо като ревю за iPad или по-скоро първите ми впечатления от него, което искам да споделя и вас, защото мисля, че е по темата:

http://iliyan.eu/diary/archive.php/2010-05-30

Не знам до колко е изчерпателно, но се надявам да е от полза :)

standalone

Цитат на: Wreck - 31-05-2010, 01:02:33
Това като на времето, когато масово се увиваха дистанционните с торбички  ;D



Ако си пристрастен към пилешките крилца, е  даже твърде наложително.  ;D
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

elwin

#17
Вчера ми пристигна калъфчето:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.37198

Според мен е най-доброто, което може да се поръча за 18-19 BGN

Много съм доволен, качествена изработка е, пристигна за 2 седмици.
Единствения недостатък е, че теглото и дебелината се увеличиха значително.

ПРЕПОРЪЧВАМ ГО НА ВСИЧКИ, идеално е за носене, стилно е.

Докараха ми и Screen Protector, но има една неравност на фолиото и задържа въздух, вярно че е по-малка от 1х1 мм и личи само на чисто черно, но си е кофти, но нека пази ;)
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

uah

То това е проблема на тия калъфи. Увеличават размена и теглото.

fpyyh

фолиото е било в пакета на протектора, нали? тогава е странно как я има тази неравност, моето беше самичко и пощите сигурно са го нагъвали, но твоето би трябвало да го е пазила самата чанта...
аз сега търся нещо с дръжка, за да не го нося с ръка, но е много никакъв размер, цяла раница не си заслужава, в джоб не се събира. а не искам да го оставям, много свикнах

elwin

#20
Неравността май аз я причиних при поставянето, ама карай за 7 лв няма да му придирям толкова.

Друг е въпроса, че с фолио е по-добро триенето, но докато ми дойде калъфа бях опаковал iPad-a с фабричното фолио от кутията, супер беше, много бързо и никакво триене, просто защото няма плътен контакт между стъклото и фолиото.
Мисля да разкарам това залепеното, а на калъфа да "инсталирам" 1-н от слоевете му, които се махат при залепването. Тествах го как се движи - супер бързо е.
Просто ще си имам калъфче с "вградено" фолио.
Предимството е, че изобщо не си личат отпечатъци от пръсти и е много бързо при работа, а няма проблем с видимостта.

На калъфа недостатък е високия ръб около дисплея (тъкмо се бях научил да свиря Бетовен) и че трябва да му се свикне при игрите с коли, че калъфчето идва към 300 гр. отгоре.


Едит: Някой с впечатления от invisibleSHIELD™ ?
Apple MacBook Core 2 Duo 2.26 13" (Uni/Late 09)
Apple iPod 5G (with Video) 30 GB
Apple iPad Wi-Fi 16 GB
Моето PC - още не знаех какво е Mac

uah

Цитат на: fpyyh - 08-06-2010, 12:54:01
аз сега търся нещо с дръжка, за да не го нося с ръка, но е много никакъв размер, цяла раница не си заслужава, в джоб не се събира. а не искам да го оставям, много свикнах

Аз съм решил епълския калъф да му туря и да си купя едно малко чантенце през рамо, в което да се побира само той и готово :)

fpyyh

има ipad в криейтивския прайслист, цените са...

Морт

Тоо го има от месец-два и цените за вифи по начало си бяха много по-високи дори и от цените, които тук се обявяват за еквивалентни 3G модели...
.fr

Nistel

Тия са ненормални - от цена 499$ в САЩ цена 1641лв при тях. А си мислех, че Джеф с техните 1500лв са ненормални. Ето да им се посмеете:

http://creativecenter.bg/wp-content/uploads/2010/02/CreativeCenter-Full-PL180610.pdf
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Wizi

#25
Споко. Има и вариант, в който ако тръгнеш да взимаш 64GB-ов да се чудиш дали да спестиш някой лев и да вземеш MacBook или пък да додадеш още малко за MacBook Pro 13"  ;)

Сладури! Как да не ги обичаш!  8)

пс
Споко. Цените са си ОК!
Ако имаше WiFi + 3G да
видиш ти тогава цифри!  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

daf

в англия крайна цена с ДДС е към 1020 лв :)

iNtaCt

Цитат на: daf - 25-06-2010, 00:21:29
в англия крайна цена с ДДС е към 1020 лв :)

Братовчед ми тръгва в понеделник и съм му дал пари да ми го вземе от Лондон. Дано да го има :)

fpyyh

Швейцария, 940лв за 16-ката

mehudi

в крайна сметка взех един ipad за тест. вчепетления:

+ великолепен екран, лесно управление, достатъчно лек за мен (но прекалено тежък за жена ми, примерно)

- няма многозадачност (голям проблем), safari-то в ipad-а е далеч от това, което прави примерно лисицата или опера на macbook-a (няма tab-ове, няма нещо дето блокира рекламите и тн), връзка само чрез itunes (предполагам, че това може да се оправи с някой jailbreak, но все пак), iboks забива при по-големи pdf-и и не отваря djvu файлове.

с една дума, поне за мен, все още машинката е в прекалено бебешка възраст, ще тр да минат още 1-2 поколения, за да заменя трудно изработените си евра/лв за ipad

ще гледам да тествам някой таблет под android и ще опиша вчепетленията си
curiosity has killed the cat