Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-07-2024, 05:33:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 188
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 170
Total: 170

170 гости, 0 потребители

Blog за феновете на Apple

Започната от ytrufchev, 26-04-2010, 19:49:39

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

ytrufchev

Здравейте, искам да Ви помоля за мнение. Създадох си Блог, естествено за Apple и искам да чуя Вашите мнения и препоръки. Регистриран съм във форума от доста време и съм изчел доста теми, и за мен това е най-добрият форум за Apple в страната в другите форуми всички се мислят за велики и се рогае и т.н.
За това искам да да ми дадете мненията си. Не се притеснявам и от градивна критика такаче нямам търпение да чуя кой какво ще каже.
Адресът на Блога е http://apple-fansbg.blogspot.com/ (най-вероятно ще бъде променен след време, защото е доста дълъг в момента)
Благодаря.  :)

angelvn

Само две публикации си направил, прочетох ги за има-няма 3 минути.
Текста се чете трудно, поне на мен ми дразни окото.

За какво смяташ да пишеш за напред?
UI designer and developer

ytrufchev

Основната идея е да бъде конкретно за продукти на Apple, а стилът ще го променя щом е тежък за четене. Все пак гледам да се получи нещо приятно :)

waser

Е, не е идеално, но ... всяко начало е трудно. Каза, че искаш съвети и отзиви - моят е:  Не подценявай граматиката и правописа.
Сега ти трябват интересни теми и фен-клуб.
Важното е, че имаш желание.
PB G4 17'' PPC, 1 GHz, OS X 10.5.8, 2 GB, 320 GB
Qosmio X 875

pravdo

бели букви на шарен фон са много нечетивни.
Учи се от чичо Стив. Виж, тук: http://appleguidebg.info/
този ентусиаст се справя по-добре.

Желая ти успех!
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bodam

Браво само така давай смело напред
По повод втората ти публикация чети тук и ще ти стане ясно - http://en.wikipedia.org/wiki/MacBook_Air та да не се чудиш чак пък толкова.

ytrufchev

Мерси за инфото на ветората статия, и за креативните критики :)

arnold

Текста и фона са просто несъвместими.
Real Mac mini

angelvn

И за новия темплейт има малко критики: клипа, който си публикувал от youtube-излиза от рамките на contenta, footer-a не е центриран, надписа "Абонамент за..." долу излиза от content-а, но този път от дясно.
При положение, че току-що стартираш блог, защо бързаш да му слагаш реклами и още повече - adsense, който в случая не стои много добре.
Навигацията ти не е преведена и не всичките й линкове работят.
UI designer and developer

ytrufchev

Adsence-a е само за Spacer (не мисля да прявя по $10 000 на ден  :P) , а с мащабите на темплейта се занимавам в момента, Клипът е оправен, остават "Абонамент" и анкетата :)

dpanov

Дизайнът е ужасен.
iMac 27" - 3.06GHz Core 2 Duo - 6GB DDR3 1066MHz - ATI Radeon HD 4670
MacBook Air 13" - 2GHz Core i7 - 8GB DDR3 1600MHz - Intel HD4000

pravdo

Не обезкуражавайте така човека. Дизайна е коренно променен, много по-опростен,
и четивен, макар да не съм фен на бели букви на тъмен фон.
Освен това, drundrun88 се старае, превежда а коментарите му са с чувство за хумор.

Имаш поздравления от мен, и най-вече че не се обиди на нито един от коментарите а
продължи да работиш и подобряваш сайта!
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

iLili

А аз препоръчвам проверка на правописа тук
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

dpanov

Цитат на: pravdo - 02-05-2010, 13:42:29
Не обезкуражавайте така човека. Дизайна е коренно променен, много по-опростен,
и четивен, макар да не съм фен на бели букви на тъмен фон.
Освен това, drundrun88 се старае, превежда а коментарите му са с чувство за хумор.

Имаш поздравления от мен, и най-вече че не се обиди на нито един от коментарите а
продължи да работиш и подобряваш сайта!

Ако толкова лесно се обезкуражава няма смисъл да се занимава изобщо.
Критиките, които са отправени тук не са с цел обезкуражаване, а по-скоро показване на недостатъците или изказване на лично мнение, каквото авторът на блога сам пожела.

Новият дизайн е доста по-приятен и се чете по-лесно, въпреки че темата не ми се струва особено подходяща като за Apple related блог.
iMac 27" - 3.06GHz Core 2 Duo - 6GB DDR3 1066MHz - ATI Radeon HD 4670
MacBook Air 13" - 2GHz Core i7 - 8GB DDR3 1600MHz - Intel HD4000

ytrufchev

Благодаря Ви за коментарите, а за това дали ще ме притесните с коментарите си не се тревожете.
Ако ми имате целодневната работа  ::) малееее.
Блог-а го правя от чистото желание да създам нещо мое, нещо върху което да работя в свободното си време. Критиката е нещото от което човек може да научи най-много, така че всеки може да си изкаже мнението, без значение полужително или отрицателно. Точна отрицателните отзиви ме насочват какво и как да променя (надявам се към по-добро) лек и спорен и да не се притеснявате да критиковате, "който не носи на критика не  пита за нея"