Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 09:34:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 127
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 125
Total: 126

125 гости, 1 потребител
BuSteR

Въпрос за хард

Започната от djkeks, 15-03-2010, 18:44:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

djkeks

Имам следната машина:
http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/stats/macbook-pro-core-2-duo-2.4-17-santa-rosa-specs.html

Мисля да и сменявам харда с по-голям.Четох по темите но не мога да разбера дали моята машина подържа 7200 оборотните

Трябва ми спешен съвет защото утре мисля да поръчам хард и трябва да знам какъв.

brad pit

Здравей,
Нямаш грижи, моята е същата - виж подписа

HQ

а и моя е същия  ;D

brad pit

Само да кажа, че малко трудно се подменя диска. Препоръчвам ти да го подменят в сервиза на Apple. Личен опит!

Wizi

#4
Точно миналата седмица разпарчетосах един СЪЩИЯ такъв MacBook Pro 17" за да му сменя диска. Не е такава философия стига само да следиш указанията на ifixit.com и да имаш верните инструменти (доста тънка филипс отверка и T6 торкс)  8) За 10мин си го отворил, сменил диска и обратно затворил.

... после нали сте светнати как да си ресторнете всичко обратно на новия диск без да правите инсталация или да ви подсетим?  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

brad pit


brad pit

Имах предвид, ако може да обясниш, че нещо май не се разбра от предния ми пост. Благодаря предварително!

Wizi

#7
Ето първо тук да четеш указания за смяната на диска.


Другото е доста лесно с изключение на изискването да имаш външна USB SATA кутия, в която да монтираш един от двата диска (новия или стария, както си избереш). Приемаме, че си монтирал новия в лаптопа, слагаш стария диск в USB кутията и тук бих те посъветвал да изровиш диска с инсталацията на Mac OS X (въпреки че мисля може и без него). Идеята е да пуснеш инсталацията да тръгне и от там без да продължаваш напред си пускаш Disk Utility от Tools (мисля!?) падащото меню. След това правиш следното:



... тази снимка сега случайно я докопах, но мисля с малко обяснение ще свърши работа. Идеята е да избереш отляво в списъка новия диск, който е празен, избираш след това RESTORE бутона, който в момента е в синьо, и след това с DRAG 'n DROP влачиш новия диск в DESTINATION полето, стария от USB кутията в SOURCE и даваш Restore.

Дано не го обясних прекалено сложно от колкото всъщност е... Питай все пак, ако имаш нужда!



-----------
Edit:

Алтернатива:
Сложил си новия диск, а стария седи в кутията и е включен към Мак-а. Стартираш го и задържаш Alt бутона за да извикат boot manager-а. Избираш да стартира от USB кутията и така фактически цялата информация ще се чете от външния диск.... Стартираш си Mac OS X-а, отиваш в Applications -> Utilities -> Disk Utility и процедираш отново както съм писал по-горе: избираш отляво новия хард, цъкаш на RESTOR бутона, после влачиш новия диск от списъка отляво в полето DESTINATION, стария USB диск го хващаш и влачиш до SOURCE полето. Цъкаш на бутона Restore, облягаш се удобно или отиваш да си направиш кафе, а след около час всичко ще е готово! Рестраритраш машината вече нормално, без да бараш Alt и всичко си е по местата все едно нищо никога не се е случвало!

... идеята да ползваш инсталационния диск принципно е защото по този начин и двата харда остават извън играта от предварително четене и писане и гарантирано ще може Disk Utility-то да ги използва без да изреве, че един от тях в момента се ползва и не може да го пипа, но сега се сетих, че последно процедирах по "План Б" и всичко мина на 6.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

brad pit

Супер! Да си жив и здрав и всички "Ябълки" около тебе!

waser

#9
Здравейте колеги,
понеже ми предстои смяна на харда, продължавам темата с въпрос:
Има ли нещо специфично при смяната на стар твърд диск на ПБ Г4 с ("чистак") нов?

Особеното тук е, че до момента съм на 10.4.11 а искам да мина на 10.5.8.
Запазването на програмите никак няма да е лошо, щото нова инсталация си отнема и доста време.
Върши ли работа мигрейшън асистента от стара на новата ОС?

Пастата (за процесора, графиката и чипсета) е налице.
Друг момент е че може би няма да е лошо да сменя единия вентилатор. (... и понеже левият е по-натоварен, може ли евентуално да се сменят машинките на левия с десния вентилатор?)

Ако имате идеи - пишете.
Приятни празници на всички.
PB G4 17'' PPC, 1 GHz, OS X 10.5.8, 2 GB, 320 GB
Qosmio X 875

thebrainless

моят powerbook g4 ''12 1.33 подържа максимум 160gb, с новия хард работи по-добре и то с 10.5. В случая на твое място щях да инсталирам 10.5 първо, за стария диск може да вземеш USB кутия (може да си го ползваш после) и от него с Migration Assistant си прехвърляш каквото душа ти иска.
Stay hungry. Stay foolish.

waser

#11
Взех една кутийка за харда с 2 ФайърУайъра + 1 ЮСБ, не е от фините - малко прилича на джобно шише за уиски, ама нейсе, нова за 21 кинта, културно - с 2 кабела ... германска ...
10.5.4 ритейл би трябвало да свърши работа, нали?
Ще направя както предлага thebrainless, ще докладвам след 2 седмици.
PB G4 17'' PPC, 1 GHz, OS X 10.5.8, 2 GB, 320 GB
Qosmio X 875