Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-06-2024, 03:00:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 119
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 57
Total: 57

57 гости, 0 потребители

Приятно гледане на Apple Event 2010 - И честито ново попълнение: iPad

Започната от McMac, 27-01-2010, 19:59:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

j.tochkov

Bizi,

Ти въобще зачете ли се в мнението ми ?
Аз говоря за дигитализиране на вестници, книги и списания ти процесора та процесора...  ;)
Ако си ползвал kindle поне малко от малко ще отбереш за какво ти говоря. Туй не ти е лаптоп !

Wizi

Визи ли е, Викенд ли е, Ворд ли е, не знам вече и аз...

А ти зачете ли се в спецификациите на Kindle и Nook да откриеш "малките" разлики в дисплеите между тях двете и "онова"... новото?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Не ми се влиза в излишна полемика..  ;)

Успешен (снежен) ден на всички !

Wizi

ОК, но на мен точно там ми се ходи. ;) Просто ако искам да чета вестник/книга никога няма да си взема за тази цел iPad. Никога!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

ползвал съм e-ink, но накрая се спрях на e-book reader с lcd екран, просто 2-секундното опресняване е ужасно досадно. изчел съм стотици книги на всякакви мобилни устройство (първото беше casio be-300) и откакто резолюцията им надскочи 240х320 за 3.5" не съм имал никакви проблеми. ipad-ът има потенциал, с добро управление на подсветката, да е едно от най-удобните устройства за четене. не знам как ще се държи батерията само при четене, но ако могат да се изключат всякакви мрежови услуги и т.н. би могла да издържа над 20 часа, което е еквивалентът на 2000 книжни страници, достатъчно за мен.

nubizus

Никой не се съмнява че тая дивотия ще има пазар.
Джобс е хитър като стадо лисици, той знае че приложенията направиха айфон това което е и каквото и да изкара което да включва същата схема ще е успех.
Заради маркетинг + дистрибуция + производство схемата, нишата съществува и е създадена от аифон, веднага се сещам как още от вчера хиляди девелопъри мислят как да изкарат кинти, тъкмо докато го пуснат и ще има поне 10 приложения на хоум страницата на апъл които да продадат тая джаджа светкавично.

Проблема ни е че ние искаме те да правят това което на нас ни трябва, ма ние сме гийкове в по-голямата си част, малко сме и не сме лесни като аудитория, щото с времето куул фактора ябълка го виждаме по различен и доста критичен начин.

Апъл копаят в нишата на хора, които никога няма да имат нито времето нито желанието да се замислят какво ползват и не го правят на усет.

В областта която копам (уеб) има тонове изследвания за потребителите които казват едно и също: Потребителя е мързелив и не обича да мисли много.

Предполагам че апъл имат подобни данни с тонове защото цялата им философия за продукти е на основа на желанието човек да ползва компа без да мисли много (и мисля че всички сме им благодарни).

От това идват съвсем ново поколение компютърни играчки които нянат за цел да вършат всичко а само това което е необходимо за момента по най лесния начин, в случая Тампона/Превръзката има за цел да стане нещо между дистанционно за къщата, което има връзка с нета  и Джобс го каза.

Лудницата е в това че продукта е вписан по най тарикатския начин в схемата. Хем да не е достатъчно компютър че да измести другите продукти, хем да е достатъчно атрактивен за обикновения потребител.

Просто поразгледайте реакциите на хората в Туитър и ще зацепите колко лелки ще се наредят на опашката, а щом лелките са на опашката чичовците щат не щат ше са там.

Апъл пак ни изманимулираха професионално, незнам дали е риалити дисторшън фиилд на Дедо Д. раотата ма всички сме за носа.

А за тоя дивайс дето ние мечтаем не му е дошло времето ма се замислям че няма май да му дойде никога.

Аде честита превръзка и да не забраите да се наредите на опашката.

thebrainless

Цитат на: nubizus - 29-01-2010, 14:57:01
А за тоя дивайс дето ние мечтаем не му е дошло времето ма се замислям че няма май да му дойде никога.
сега ще вземат парите на маса народ, после ще му сложат камерка, superfast процесор widescreen и пак ще им вземат парите, и едва в последствие, когато издоят кравата, ще дойде времето и на лаптопите с тъч и истинска OSX. Ако се надяваш на таблет обаче, ми се струва твърде вероятно да не огрее никога на нашата улица.
Иначе нямах и капка съмнение, че ще повторят схемата с iPhone, която докара милиони зелени банкноти, естествено не са луди да се откажат от баницата толкова рано.
Stay hungry. Stay foolish.

McMac

Така е за съжаление, както писах преди, маркетинга прецаква всяка една идея, когато са замесени пари...

Papiloti

@ nubizus & thebrainless:

Момчета, ама вие сте решили да разрушите основите на капитализма! Сериозно ли? :-)

Apple доскоро беше елитарна фирма, for the rest of us и всички я плюеха за това.

Сега даже не е такава, грабна слабичкия пазар на смартфони (също като музикалния онлайн), създаде го наново, направи го тлъст, като поведе всички грандове на компютърната и телеком индустрия след себе си и пак недоволства...

Пазара на iPad e чисто нов, който не се fit-ва в него, значи не е за него... Без особени емоции, позитивно...

Много по комунистически сте го подкарали, не че е някакъв голям проблем, идеята винаги ми е била симпатична, и съм работил за нея... :-)


MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

boyko

https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

nubizus

Цитат на: Papiloti - 29-01-2010, 16:55:48
@ nubizus & thebrainless:

Момчета, ама вие сте решили да разрушите основите на капитализма! Сериозно ли? :-)

Apple доскоро беше елитарна фирма, for the rest of us и всички я плюеха за това.

Сега даже не е такава, грабна слабичкия пазар на смартфони (също като музикалния онлайн), създаде го наново, направи го тлъст, като поведе всички грандове на компютърната и телеком индустрия след себе си и пак недоволства...

Пазара на iPad e чисто нов, който не се fit-ва в него, значи не е за него... Без особени емоции, позитивно...

Много по комунистически сте го подкарали, не че е някакъв голям проблем, идеята винаги ми е била симпатична, и съм работил за нея... :-)




НЕ става дума за комунизъм:)))

Става дума за това че съществуващата технология може да се ползва по различен начин а апъл избират да са посредствени вместо да скочат няколко метра пред останалите с този дивайс.

А да не забравяме че имат и конкуренция, да тя не е толкова напред с апликейшъните но да не забравяме че е отворена платформа и не изисква научаване на нов език за програмиране.
Просто работи с езика на който са писани досега нещата за мобилни дивайси - джава.

Конкуренцията е по-бавна но до края на годината ще има бая дивайси с подобен форм фактор и андроид.:)))


nikaru

Аз смятам, въпреки противоречивите коментари, че айпада ще пожъне сериозен успех.
За пример, гледайте айфона, като излезе, уж нищо революционно, освен мултитъч скруийна, другите неща ги бяхме виждали, година по-късно апп стора изби рибата, сега има страхотни приложения, които поддържат жив телефона и единственото, което пречеше на дивелъпърите да скочат още по-напред, беше малкият дисплей и слбият хардуер. Сега имаме три пъти по-голям дисплей, три пъти по бърз хардуер, тоест възможностите за нови апликации се умножават с пъти. Това, че могат да се четата книги и има айбук стор, е най-малкото. В съвсем скоро време ще видим далеч по-сложни пакети за айпада, защо не и един опен офис, фотошоп или дриймуивър, игри и куп други полезни неща.
За тези, които са гледали внимателно представянето ще разберат и философията. Епъл не търси заместитил на лаптопа, за това и не са подкарали ОС Х на него. Продукта е точно между айфона и макбука, по-добър е от айфона за браузване и програми, по-добър е от макбука, заради мобилността му. Продукт, който е по-добър от други два, задължително намира своята пазарна ниша, която никак не е малка в момента.
А неща, като мултитаскинг и флаш, мисля, че до пускането на продукта, ще бъдат разрешени. Аз лично бих си го купил и ще си го купя, стига да паднат от някъде парички. Ще го ползвам в университета, при пътуване, навсякъде, където досега съм се оборудвал с ПСП, или пък с книги или пък с айфона.


McMac

Това вече беше пуснато тука. Стига цапахте хубавата тема с тази отрепка...

konstant

Подкрепам изцяло Nikaru ! Тепърва ще се напишат много прилжения, които ще разърнат потенциала на това устройство! Стига да имам възможност аз с удоволствие бих си го взел, защото именно така си представям мобилността-за другото има IMAC !