Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 13:50:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 192
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 188
Total: 188

188 гости, 0 потребители

Настройка за връзка отвън с Time Capsule?

Започната от ayl, 15-01-2010, 09:57:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ayl

Купих Time Capsule преди 2 месеца, направих настройките да имам достъп отвън с парола, пробвах с мака през Finder - Connect - става без проблеми, връзвам се. С Windows компютър обаче нещо ми се губи в знанията и не мога да го направя. Моля, ако някой е наясно какви настройки трябва да направя в капсулата и какви команди трябва да задавам от компютъра, да ме консултира.
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

Metal

Firewall? Капсулата как е вързана към интернет, директно или има рутер?

ayl

Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

fpyyh

ако около капсулата в локалната мрежа има повече от едно устройство е хубаво да резервираш адреса на "сървъра". това става в менюто dns. след това да сложиш постоянно пренасочване на определени портове към него, за samba sharing са 137-139 и 445. ако става дума за файлове на самата капсула - нямам представа, би трябвало да го има някъде из менютата.
все пак отварянето на тези портове към интернет въобще не е добра идея и е по-добре да използваш някой по-защитен и криптиран канал, например ssh/scp или да създадеш vpn тунел.

ayl

Нито едно от нещата, които описваш не съм правил и не знам как стават. Можеш ли да опишеш стъпките, по които да се движа, за да създада впн или другия защитен канал?
Macbook Air 2.13GHz/2GB/SSD128

fpyyh

първото е къде са файловете - на капсулата или на компютър в домашната мрежа?

Dali