Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 10:24:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 118
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 70
Total: 71

70 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Моля за малко помощ!

Започната от sMiLeFaCe, 06-01-2010, 14:11:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sMiLeFaCe

Здравейте... Хмм да започна от там, че не чаткам почти нищо от Мак ОсХ така, че ако някой има предложение го моля да ми го обясни като на неандерталец... В момента съм с 10.5.8 версия и при един от ъпдейтите се наложи да преместя лаптопа и като го изключих от захранването натиснах батериата отдолу и се изключи посредата на инсталацията... От тогава насам при стартиране на програми като Safari, Iphoto, Vlc, Itunes както и Dashboard и System Update макчето се замисля и после ми изписвa "The application blabla quit unexpectedly" :( Търсих в гуугъл, но каквото и да пробвах се оказа неуспешно, а и както споменах повечето термини са ми непознати. Та идеята ми е ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да се опита да ми помогне, ако не стане ще помоля някой който разбира повечко да заповяда вкъщи с дискче с мак-а (което мисля, че е по-добрия вариант защото е ИБук Г4 и от купуването му през 2005та едва ли е претърпявал преинстал) естествено срещу съответното заплащане :) Благодаря предварително на тези които ще се отзоват на проблема ми! :)

fpyyh

свали си http://support.apple.com/downloads/Mac_OS_X_10_5_8_Combo_Update, това е пълният ъпдейт и просто го инсталирай отново.

sMiLeFaCe

Не става... :( Ъпдейт фейл...

McMac

Преинстал на целия комп, преди това бекъп.

Wizi

Хъм.... стартирай в Safe boot, пусни докато си там един Disk Utility и му дай да Repair disk permissions и ако все още нямаш положителен резултат - реинстал на цялата OS
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

sMiLeFaCe

Ot kude moga da izteglq versia na osx s koyato da zapochna na chisto :) Ima li neshto koeto triabva da znam predi da zapisha file-a na disk i da pochna da go instaliram? :) Izviniavam se za maimunicata!

fpyyh

би трябвало да имаш дискове, които са дошли със самия компютър, това е най-лесното и бързо решение

sMiLeFaCe

Нямам за съжаление... мак-а го взех от мъжа на сестра ми... :( задължителен ли е бекъп? Току що си качих всичко което ми трябва на флашката и ако има вариант като при уиндоуса да форматна целия хард и да кача новото копие как става?

Wizi

Трябва ти RETAIL версия на Mac OS X (10.6 примерно), едно Dual Layer DVD 8.5GB или 8GB USB flash drive.

... ако все още ти се струва сложно и се намираш в София, мини на лични да се разберем да изпием по кафе докато ти преинсталираме Мак-а.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Wizi приготви си диск с Leopard, това е G4 - мисля 10.6 няма да запали.