Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 07:09:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 91
Total: 91

91 гости, 0 потребители

молба за помощ

Започната от topche, 04-01-2010, 18:24:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

topche

Здравейте,
преди месец и половина ми откраднаха Макбукчето и останах сираче.
Имах външен диск, който беше форматиран на NTFS, на който бекъпвах това-онова (снимки документи  и т.н.). Сега го закачих на уиндоус за да си взема нещата (понеже изтупах праха на стария си лаптоп, който е с уиндоус), но уви  голяма част от нещата са нечетими, не знам по какви причини. Та молбата ми е следната - има ли някой, който не се притеснява има желание и време да се срещнем за 2 часа за да си закача диска на MacOS и да ги преточа от външния диск, закачен на MacOS, към моя лаптоп.
Живея в източните райони на София (да речем от х-л Плиска нагоре) и ако някой се престраши да ми помогне е добре да е в същия район за да не го разкарвам и него и мен.
Знам, че молбата ми звучи странно, но нямам приятел с Mac  и данните са ми нужни.
Благодаря на отзовалия се предварително.
Няма такова нещо като безплатен обяд.

nikaru

Предложи някаква почерпка или 20лв и ще намериш човек с мак за 2-та часа работа, която имаш.

Звучи странно молбата ти, защото все едно просиш помощ, след като можеш да си я купиш, както се предполага да направиш, щом се отнася за непознати/чужди хора.

Можеш да се обадиш и до iStyle да питаш, дали могат да ти бекъпнат информацията, така че да стане четима под унидоуса.

topche

благодаря за съвета
Няма такова нещо като безплатен обяд.

HQ


topche

ок. аз черпя
лични ти пращам скайп да се уточним.
Няма такова нещо като безплатен обяд.

Mincho

и аз мога да помогна. но офиса ми е между централна гара и надлез надежда. кеф ти макове - интел и ппц, кеф ти уин машини...
колкото помощ съм получавал от съфорумци - все е била безплатна, аз също не мога да искам пари за подобни неща.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

ranmul

#6
успех
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

ranmul

Цитат на: nikaru - 04-01-2010, 19:46:40
Предложи някаква почерпка или 20лв и ще намериш човек с мак за 2-та часа работа, която имаш.

Звучи странно молбата ти, защото все едно просиш помощ, след като можеш да си я купиш, както се предполага да направиш, щом се отнася за непознати/чужди хора.

Можеш да се обадиш и до iStyle да питаш, дали могат да ти бекъпнат информацията, така че да стане четима под унидоуса.
Ееее човек сега ти все едно пари просиш според тази логика за всеки въпрост който питаме някой трябва да ни иска пари...   нали за това е форума да си помагаме евала на хората които предложиха БЕЗПЛАТНАТА помощ. Ако беше от Пловдив с удоволствие щях да ти помогна.
Надявам се не се обиди нищо лично!
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

thebrainless

в общи линии форумът е на мак общество и взаимопомощ помежду им, а не търговия и услуги оод. Ако човекът после реши да компенсира както намери за добре ок, ако не пак е ок, ама да си просите пари по този начин ми е малко тъпо. Не бъдете толкова тесногърди
Аз съм до подуенската гара точно в началото на Редута, ако до края на работните дни не си се оправил, си добре дошъл събота или неделя в дома ми да видим какво може да направим :)
Stay hungry. Stay foolish.

topche

Благодаря на всички отзовали се. Ще информирам къде и как ще реша проблема :)
Няма такова нещо като безплатен обяд.