Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 09:45:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 177
Total: 179

177 гости, 2 потребители
BuSteR, Nako

Невидим нов хард диск от ОС

Започната от Niko68, 03-01-2010, 00:12:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Niko68

Здравейте,имам проблем с чисто нов външен хард диск.Прегледах форума,но не намерих точно това,което търсих.Та,проблемът ми е следният.Днес си купих чисто нов хард диск LG 2.5 HXD2 500GB,но компютарът не го разпознава.Момчето в магазина ми каза,че е форматиран във формат FAT 32 и става за Mac OS.Да,ама не.Нещо не е както трябва,незнам.неразбирам.Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарен. Машината ми е :Macbook 13,3 White 2.16 GHz Intel Core 2 Duo:Ram 2 Gb 667 MHz ddr 2: HD 120 GB.Пробвах го и на PC  Windows Vista Home Premium (оригинален с лиценз),но и там не го намира.Моля за вашата помощ.Благодаря предварително.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

Stone

Виж показва ли ти го като устройство в Disk Utility (/Applications/Utilities/Disk Utility.app). Там можеш и да го форматираш ;)

Niko68

Там е проблема,че не го разпознава никъде,даже и в Disk Utility.Някъква друга идея?
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

julss

Имам един виншен хард, по-точно кутия за 2,5" на Thermaltake, която има същият проблем. Диска в нея не се вижда в OSX. Но ПЦ-та с уиндоус я виждат и работи идеално.. Не е от форматирането, просто самата кутия изглежда не е съвместима с мак. Щом при теб не се вижда и на ПЦ, тогава иди да ти го сменят, защото според мен е дефектен.

Niko68

Ако диска не е форматиран нито за PC,нито за MacOS,може ли да се форматира,и ако може,как става това.Искам да пробвам всичко възможно преди да го върна,защото имам 7 дена на разположение за проба.Така или иначе до другата събота немога да отида да го сменя,защото съм на работа през седмицата,а магазина е на 70 км. от къщи.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

julss

И да не е форматиран, все някоя ОС ще го види...но пак повтарям, някои външни хардове имат проблем с OSX (или по-точно кутията). Всичките обаче се виждат под уиндовс. За всеки случай пробвай и с ТОВА на ПЦ. Ако и Acronis не вижда диска, значи просто не е в ред. Може да се отвори и да се види да ли е добре конектнат, или да се извади харда и да се пробва на друга кутия, или пък друг хард в тази кутия. Но всичко това предполагам, че нарушава гаранционните условия.

Niko68

Благодаря ти julss,за отделеното време.Проблема вече е решен.Отидох и смених диска с нов и сега всичко работи на 6.Наистина проблема беше в диска(беше скапан).Благодаря още веднъж.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

McMac

Това щях да ти предложа да им го удариш в главата проста на тия продавач-консултанти дето седят на топло и взимат заплата без да са полезни.