Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 01:13:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 71
Total: 71

71 гости, 0 потребители

iPhone 3GS и MTel-ски интернет

Започната от muiiio, 18-12-2009, 14:19:21

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

muiiio

Привет!

Набързо и накратко:
Взех си от Globul един 16GB iPhone 3GS (black). Първоначално ми донесоха заключен, въпреки че бях поръчал отключен. Върнах им го и си поисках отключен. След няколко дни ми върнаха същия апарат и ми казаха, че до 48 часа мога да му сложа и МТелска карта и да го ъпдейтна през iTunes и ще работи. Вярно, така стана. Не съм го unlock-вал, нито съм го jailbreak-вал.

ОБАЧЕ
Влизам в Settings > General > Network > Cellular Data Network > и въвеждам APN: inet-gprs.mtel.bg
Safari ми заявява, че нямам връзка с нета.
Рестартирам, за всеки случай.
Пак няма връзка!

Обадих се на *88 - картата ми е ОК, имам активиран нет (все пак със същата карта ползвах МТелски нет с предния iPhone 2G)... Ако включа 3G - същата работа (а 3G-то има ли настройки?). Притеснявам се да не се окаже дефект в телефона. Някой да има идеи? Или да се е сбкъсквал с точно този казус?

Когато се прибера отново ще си го ъпдейтна, за всеки случай.

Мерси :)
i have a 6th sense of humor

georgekodinov

Eто как работи при мен. Взех си телефона от същото място като теб.



muiiio

Cannot Open Page
Safari cannot open the page because it is not connected to the Internet.

Въведох, пробвах - нищо.
Рестартирах - нищо.
С 3G и без 3G - нищо...

Как пък един път нещо не проработи като хората от първия път?!
i have a 6th sense of humor

muiiio

#3
В друг форум видях, че когато се ъпдейтва телефонът, е препоръчително да не се прави Backup.

Аз първо си направих Backup на стария iPhone първо поколение, като синхронизирах контактите си с Windows Contacts (Win7). След това ъпдейтнах новия iPhone 3GS през iTunes с картата на МТел, което я отключи, но когато iTunes ме попита дали искам да ползвам бекъпа от предния телефон, аз казах ДА. Дали не е там проблемът?
i have a 6th sense of humor

yamahadrums

  Напълно е възможно. Пробвай да го сет-неш като NEW и кажи какъв е резултата.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

McMac

Цитат на: georgekodinov - 18-12-2009, 18:01:06
Eто как работи при мен. Взех си телефона от същото място като теб.


Да питам защо правиш настройки за нет, при мен няма настройки и като включа EDGE през SBSettings (oт Cydia) ползвам интернет, без да имам план интернет допълнително.

taurus

Цитат на: McMac - 19-12-2009, 12:23:33
Цитат на: georgekodinov - 18-12-2009, 18:01:06
Eто как работи при мен. Взех си телефона от същото място като теб.


Да питам защо правиш настройки за нет, при мен няма настройки и като включа EDGE през SBSettings (oт Cydia) ползвам интернет, без да имам план интернет допълнително.
Да позная:Вие сте абонат на Глобул?Това е така,защото те имат договор с Епъл и Ябълката си има вградени настройки за този оператор във Firmware  :) .
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

fpyyh

на мен ми го направи в полша, купих си предплатена карта от местен телеком, който по принцип продава айфони и веднага ми изчезна менюто за смяна на мрежовите настройки. появява се само, ако сложа бг карта, отида в менюто и докато не е затворено я сменя с полската.

muiiio

Тъй :)
Направих му ъпдейт и му казах "NEW" - всичко си работи, настройки дори не са му нужни. Което е малко гадно, защото не мога да си изключа EDGE/GPRS и в някои програми, в които има реклами, те си се теглят през нета. Иначе съм към МТел, телефонът е официално (фабрично) отключен и не съм го отключвал или джейбрейквал чрез трети програми.
i have a 6th sense of humor

yamahadrums

  За да спреш интернета отиди в настройките и на мястото на APN напиши произволна безсмислица. Например: "Тази година правителството задели от бюджета пари за 13-та, 14-та и 15-та заплата на всички работещи в частния и държавен сектор."
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

McMac

аз не мога да повярвам, че никой от разбиращите не успя да отключи бейсбанда, да стане все едно е заводски отключен и да си ъпдейтваме телефоните без проблем

muiiio

Цитат на: yamahadrums - 20-12-2009, 13:15:51
  За да спреш интернета отиди в настройките и на мястото на APN напиши произволна безсмислица. Например: "Тази година правителството задели от бюджета пари за 13-та, 14-та и 15-та заплата на всички работещи в частния и държавен сектор."

Бе това уж го знам, ама не става :) Мисля, че тъй като в Carrier.plist (Carrier Bundle) са въведени данните за всички оператори, то си взима информацията директно от там. Или директно от сим-картата? В крайна сметка, не мога да го изключа през APN - това е първото, което пробвах. А така не ми се иска да го джейлбрейквам...
i have a 6th sense of humor

yamahadrums

  Aaa! Ела с тоя телефон да ти го оправя, че започвам да изтрещявам!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White