Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 13:37:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 158
Total: 158

158 гости, 0 потребители

Въпрос за Airport Extreme

Започната от Icko2, 13-12-2009, 16:42:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Здравейте!
Искам да ви попитам, дали, когато към airport-а не е вързан никакъв активен компютър (да речем нощем), той излъчва wifi сигнал? Интересно ми е също дали енергията, която използва е по-малка. Нещо като sleep mode?

Питам, защото рутерът стои в стаята ми на около 5 метра от леглото и се чудех дали не е хубаво да го изключвам преди лягане. Бих искал да сведа излъчването му до минимум. Имаше и функции в utility-то, но нещо не можах много да ги разбера. Колко трябва да ми е multicast rate и transmit power, при положение, че wifi-я почти не го използвам, а когато го правя е на лаптопа в същата стая?

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Metal

Не, не се изключва, няма спящ режим.
Намали мощността му на минимум. 5 метра са добре, вредни излъчвания биха се усетили при 1 м.

Mincho

ми...  изключвай го
;)
щом нямаш комп, който да ползва високите скорости за даунлоуд през нощта - нищо не губиш ако го изключваш.
щом те притесняват излъчванията.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

Wreck

Не се притеснявай от рутера. Моят го махнах от спалнята (поради други причини), ама мисля да го връщам обратно, че от както го няма до мен не мога да спя нощем, а преди с него си спах като къпан.
Това с излъчването е малко или много урбан мит. Толкова космическа радиация ни облъчва, магнитното поле на земята и всевъзможни други вълни. Да не говорим че слънцето ни замеря с неотринос и кой знае още какви частици които минават през нас, ама не са открили още.
Общо взето това с облъчването го превърнахте в модерните върколаци и други подобни митични създания. Направо предлагам освен да спираш рутера, да сложиш и една връзка чесън на прозореца, да се предпазиш освен от "вредното" лъчение и от злите духове и вампири. :)

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

swoopad

Някой би ми се изсмял, но когато не ползвате рутера, просто го гасете - най-малкото така пестите ток.  Не, че  харчи много, но капка по капка - вир. Има едно явление, което се нарича Електро Смог. Проверете го в Google.


Wreck

Колеги, не се излагайте моля ви. Няма нито едно изледване сериозно което да доказва такова нещо. При най-песимистичните опити има увреждания при излъчвания стократни по-високи от лимита в момента. Всичко тръгва 90-та година (ако не се лъжа) еми един опит който показва по-голяма сколност за развитие на ракови клетки при мишки при стойности започващи от лимита нагоре. Този опит не е бил репродуциран нито веднъж от тогава и е отхвърлен от науката като грешен. Пак казвам ... който малко се интересува слънцето с какшо ни бомбандира всеки ден, последна грижа ще му е рутера. :)
За мен идеята на рутера се губи ако трябва да се занимаваш да го пускаш и спираш. Но в крайна сметка, всеки както се чуства най-добре.

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

fpyyh

при положение, че хората са еволюирали без толкова много източници на електромагнитни вълни, ограничаването им не е лошо, дори и да няма доказано отрицателно въздействие. но понеже рискът изглежда малък, няма нужда да се стига до крайности

Metal

Wreck, съгласен съм, че определените от закона норми са достатъчни за да ни предпазят в повечето случаи. Но никой например не препоръчва да говориш по 5 часа на ден с телефон залепен за ухото ти! Дори смятам, че има прикриване на информация.

Това все пак са микровълнови вълни, поглъщат се от клетките на живите тъкани и ги загряват. Нали не би си пъхнал главата в микровълновата печка, пък била и тя на минимална мощност от 100W да речем!? Антените за дълги и къси вълни излъчват мощности от няколко kW до десетки MW, но те минават през нас и заминават.

Мощността на рутера ибикновенно е по ниска от тази на GSM-ма, около 100mW  но е с почти два пъти по висока честота 2.4GHz, срещу 900 и 1800MHz.  (GSM-a в пикови моменти достига 1W)
Не ти препоръчвам да си залепиш рутер за главата и да спиш с него.
И ако можеш да си позволиш няколко лечебни нагревки за части от тялото си, то за мозъка е пагубно.
Хубавото е, че тези излъчвания намаляват с квадрата на разтоянието. Дори малко да отдаличите излъчвателя и може да се чувствате в безопасност.

Моя съвет, като човек учил физика и електроника, не дръжте продължително време(повече от два-три часа)  GSM, рутери и други излъчватели на микро вълни(сини зъби) близо да себе си - под 30-60см. Ако говорите повече от 1 час на ден по телефона използвайте "свободни ръце". Ако handsfree-то е bluetooth устройство не ползвайте повече от 4-5 часа(то ако говорите по толкова на ден ще се побъркате ;) ), в останалото време вкючени bluetooth устройства дръжте на 20-30 см.