Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 00:23:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 40
Total: 40

40 гости, 0 потребители

Сканиране MAC OS

Започната от grooveee, 23-11-2009, 09:49:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

grooveee

Някой може ли да каже как се сканира

MrMike

Пишеш във спотлайт - scan и цъкаш каквото открие. Ако не открие нищо отвори Гугъл.
;D

Врачки...
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

fpyyh

10.6 имаше някакъв нов мениджър за сканиране? иначе някои производители си имат собствени софтуери, които работят в различна степен. имаше и 1-2 програми за ocr, тези дни гледах едната в торентс.ру

Mar7in

VueScan, платена е пълната версия, но поддържа сигурно 99 % от скенерите.

wess-music

#4
Предполагам имаш конкретно предвид даден скенер, с който работиш или  би ползвал.

Какъв ти е модела?
Твърде възможно е да има подходящи под-приложения за мак в съпътстващите дискове или в сайта на производителя.
Аз ползвам един скенер, средна "убост" на Канон (8400Ф), нищо че цялата ми фото техника е никонска. Пука ми, дреме ми - застъпвам убеждението, че е важно да получаваш онова, от което имаш потребност без да се профанизираш и залиташ по марки. (Надписът не сканира, а благонадежността на софтуера и механиката).

Та, за този скенер бих искал да ти споделя опита си.
Когато го купих и най-малкото намерение нямах да го ползвам под ОС-а, защото си бе вързан за ПЦ-то на жена ми и рядко стигах до него.

В последствие го "яхнах" на лап-топа (МВР-то от подписа) с новите му ъпдейтнати драйвери - "изгряла е ясна месечинка" - по-добре не мога да го опиша. Ткаа, че виж си в дисковете, а ако си ги изпогубил - в нета за драйвери. Ако поддържа и такива за МАк - радост за душата ти.

Вюскан:
един то колегите предлага и тази опция.
Да, той поддържа огромен брой скенери, но аз лично нямах успех с него нито на ПЦ-то, нито на Мак-а.
Имам един Силверфаст, легален, със сериен номер. На пръв поглед е ОК, но според мен всичко, което поризводителят си предлага с машинките (за Канона имах предвид) е за предпочитане, освен в крайни случаи.

А на въпроса как? (от "grooveee")

Ако позлваш фотошоп 4-ка е необходимо да си инсталираш от оригиналния диск TWAIN опцията (да я копираш в плъгин папката), която по някакви незнайни за мене причини я няма по подразбиране в инстала и при вече инсталирана програма, липсва "импорт" във файл менюто на форошопа, откъдето се "пали" скенера.

Нейде из нета даже май ги има на куп всички плъгини, които са ги спестили по подразбиране да се инсталват и после на ръка се поставят с копиране в определени папки и подпапаки с плъгините на фотошопа. В сайта на Адобе този проблем е описан и от там се оправях и аз преди време и то съвсем лесно - по принципа "прави едно, прави две... и т.н."

Алтернатива на това е "стендалон" (самостоятелна) порграма за сканиране - била тя както на твоя производител на скенера ти или на трета страна.

Мисля, че с фотошопа май е най-удачно да се действа. Той поддържа 16 бита на канал, което си е благиня при сканиране на филми на каквито продължавам да снимам (поне доде нямеря някой да внесе Никон Д700, защото нещо неясно се оправдават с липсата му от 3 различни места, изключвам купуване от вън - поне засега).

Та така със сканирането.

Драсни модела на скенера си най-напред, а после ще видим с какво можем да ти помогнем по същество.
Във форума има и професионални фотографи, които могат да бъдат още повече от полза със съвет, отколкот аз бих ти дал като застъпник на аналоговата фотография (засега, предвид по-горно изречение).

ggzy

Най-вероятно човека иска да си сканира Mac OS за вируси бре  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

pravdo

Аз проимах проблем със сканирането с новата ОС-10.6. По точно, със старият ми скенер EPSON Perfection 2400 photo.
TWAIN драйвера не е написан още. От Епсън предлагат някаква гимнастика с фотошоп включен с Розета, което
го пробвах и пак не се зареждаше TWAIN само дето фотошопа се оцапа и трябваше да изключвам тази Розета.
Сьвсем случайно открих че през Preview има опция Impoort и от там се отваря скенера но опциите за настройка
са токлова малко с думи никакви, и най вече никаква вьзможност за сьвместяване с цветните настройки на компа
или фотошопа. За документи става но до там.

Това е засега, ако някой открие друг вариант да свирка.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой


pravdo

Angelo, благодаря за линка. можеш ли да пратиш оригиналния линк на английски,
че този превод ме убива. Мисля че четох нещо подобно като се опитвах да подкарам скенера,
но все пак ако не те затруднява прати да го вид пак.
Благодаря предварително.

Както и да го мислим докато ЕПСЪН не напишат драйвер за 10.6 всички други "шофьори"
ще са аматьори...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Angelo

 ;D ;D ;D Горе в дясно имаш опция оригинален текст става и също като движиш курсора върху текста ;)

pravdo

ето тожа е липсващият ключ от бараката на EPSON:

Use Software Update for the latest available updates.

просто The latest е до 10.5
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой