Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 11:22:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 174
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 175
Total: 176

175 гости, 1 потребител
fpyyh

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

boyko

Прощавайте, отказвам да коментирам теми за цени, които многократно са коментирани - моля ако реално се интересувате - закупете си продукта от Германия. Може би трябва да сравните и цените на останалите стоки..  автомобили, храни и т.н. разлика в икономиката няма - предполагам няма да откриете и разлика с цената в България.

Цената се определя от Apple.

Хубав ден!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

Цитат на: boyko - 03-11-2009, 16:19:55
Прощавайте, отказвам да коментирам теми за цени, които многократно са коментирани - моля ако реално се интересувате - закупете си продукта от Германия. Може би трябва да сравните и цените на останалите стоки..  автомобили, храни и т.н. разлика в икономиката няма - предполагам няма да откриете и разлика с цената в България.

Цената се определя от Apple.

Хубав ден!

Просветли ни, освен ББС, кой е другия официален вносител на Епъл за България?
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

McMac

Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:56:10
Мисля, че не разбирате думата "представител".

Ще го кажа опростено, на български - сутринта отивате в магазина и продавача казва, че цената на салама е 5лв. След обяд пак отивате - цената вече е 4лв. В случая ние сме клиента, а Apple е продавача.

Надявам се този път е по-ясно :) Просто явно и в Apple решават със закъснение кое как ще се продава и съответно подават грешна информация.

Между другото, до днес последната информация беше, че iMac се продава с клавиатура с кабел и съответно много от потребителите (включително и аз..) бяха недоволни - разбираемо. Сега обаче, когато реално става ясно, че iMac ще се продава с безжична клавиатура и Magic Mouse (както навсякъде по света), има вече няколко запитвания (не само това на @Web_Devil) - защо пък с безжична клавиатура ще се продава, а жична трябва да се купи отделно.
Сами преценете това нормално ли е :)


Айде и аз да се намеся. Как така в началото iMac-a се продаваше с жична клавиатура, а след това изневиделица започна да се продава с безжична с межик маус, веднага след онзи един имейл (споменатия в предшни постове). Как така се промени съдържанието на кашоните с iMac-a, дали те ще идват с или без безжична. Аз си мисля, че седи някой някъде и му казват, махай безжичните и слагай жичните клавиатури и мишки, и след това му казват връщай ги обратно защото има недоволни.

Как така в iStyle, казват че не може да си купиш межик маус защото ще дойде след около две седмици, а на сайта на новмак можеш да си купиш веднага, нали доставчика е един. Следователно аз си мисля, че извадените мишоци се продават отделно, а онези с кабел се бутат в кашона.

pravdo

и за протокола ето това:
All iMacs now come with a wireless keyboard and mouse,
though the wired keyboard and mouse are still available
as a no-cost option.

:P

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

prOMiNd

Ами така се печели бе пич :)
То в българия честни доктори няма, та какво остава за продавачите и доставчиците :D
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

McMac

Така че изрази като: Apple така е решил не ги пробутвайте...

Както някой предложи вече да направим една страница в самия домейн на форума, където да се пусне писмото онлайн...


boyko

Цитат на: McMac - 03-11-2009, 17:12:56
Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:56:10
Мисля, че не разбирате думата "представител".

Ще го кажа опростено, на български - сутринта отивате в магазина и продавача казва, че цената на салама е 5лв. След обяд пак отивате - цената вече е 4лв. В случая ние сме клиента, а Apple е продавача.

Надявам се този път е по-ясно :) Просто явно и в Apple решават със закъснение кое как ще се продава и съответно подават грешна информация.

Между другото, до днес последната информация беше, че iMac се продава с клавиатура с кабел и съответно много от потребителите (включително и аз..) бяха недоволни - разбираемо. Сега обаче, когато реално става ясно, че iMac ще се продава с безжична клавиатура и Magic Mouse (както навсякъде по света), има вече няколко запитвания (не само това на @Web_Devil) - защо пък с безжична клавиатура ще се продава, а жична трябва да се купи отделно.
Сами преценете това нормално ли е :)


Айде и аз да се намеся. Как така в началото iMac-a се продаваше с жична клавиатура, а след това изневиделица започна да се продава с безжична с межик маус, веднага след онзи един имейл (споменатия в предшни постове). Как така се промени съдържанието на кашоните с iMac-a, дали те ще идват с или без безжична. Аз си мисля, че седи някой някъде и му казват, махай безжичните и слагай жичните клавиатури и мишки, и след това му казват връщай ги обратно защото има недоволни.

Как така в iStyle, казват че не може да си купиш межик маус защото ще дойде след около две седмици, а на сайта на новмак можеш да си купиш веднага, нали доставчика е един. Следователно аз си мисля, че извадените мишоци се продават отделно, а онези с кабел се бутат в кашона.

Ето как:
Този iMac който закупихме за Демо машина в офиса и който всеки от вас може да дойде и да разцъка (има снимки в блог-а), по предварителна информация трябваше да пристигне без мишка и клавиатура - само компютъра трябваше да в кашона. Оказа се обаче, че вътре има и Magic Mouse - на която също има снимки в блога. Съответно никой до този момент не знаеше какво точно се продава в кутията. След това постъпи информация, че в кутиите на новите бройки ще има жична клавиатура и жична мишка - съответно това беше обявено официално, а днес вече е безжична мишка и безжична клавиатура - което също се постарах да обява официално с цел да Ви запозная и зарадвам с новото обстоятелство, което типично по български вместо да оцените - оплюхте.

Magic Mouse може да се поръча на NovMac.com, но не и да се получи веднага - ако бяхте поръчали, щяхте да сте наясно - колегите изготвят списък с клиенти които първи в България ще получат новата мишка - когато тя стане налична. Към момента имаме само демо мишката която пристигна с iMac-a. Затова нито при нас, нито в iStyle, нито където и да е другаде можете да получите мишката на ръка в момента, въпреки че всяка информация е предпоследна и е възможно много скоро да пристигнат количества.

Надявам се стана ясно защо NovMac.com продава мишката - истинските фенове нямат проблем да почакат няколко дни, знаейки че ще са първите собственици на смея да твърдя най-добрата мишка на пазара към момента :)

За пореден път моля - бъдете реалисти, никой не ви краде парите, никой не продава с 300% надценка, искрено се учудвам на упоритостта на някой форумни потребители да търсят измама там където я няма.
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

McMac

ОК това трябваше да го напишеш (така подробно) онзи ден, когато пусна ифно, че ще се продават, както трябва, а не ние да гадаеме и ти да мълчиш, и форума да се трупа излишно.

Web_Devil

Лека справка:

iMac 27" Core i7 2.8GHz (quad-core)/4GB/1TB/Radeon HD 4850/SD/с Magic Mouse и безжична клавиатура

В БГ: 4381 лв. с ДДС ; с доплащане при избор на друга клавиатура

В Германия/Франция/Италия: 3878,82 лв. с ДДС ; БЕЗ доплащане при избор на друга клавиатура

Я да видим сега какво ще е обяснението... Може би Епъл късно са решили, че цената на процесора е по-висока?

Оооооооооо ВЕЛИКИ ФАРАОНЕ !!! НЯМАЛО БИЛО НАДЦЕНКА !!! НАШИТЕ ТЪРГАШИ СА ЗАПОЧНАЛИ ДА СИ ВЯРВАТ !!!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

Цитат на: Web_Devil - 03-11-2009, 18:17:28
Лека справка:

iMac 27" Core i7 2.8GHz (quad-core)/4GB/1TB/Radeon HD 4850/SD/с Magic Mouse и безжична клавиатура

В БГ: 4381 лв. с ДДС ; с доплащане при избор на друга клавиатура

В Германия/Франция/Италия: 3878,82 лв. с ДДС ; БЕЗ доплащане при избор на друга клавиатура

Я да видим сега какво ще е обяснението... Може би Епъл късно са решили, че цената на процесора е по-висока?

Оооооооооо ВЕЛИКИ ФАРАОНЕ !!! НЯМАЛО БИЛО НАДЦЕНКА !!! НАШИТЕ ТЪРГАШИ СА ЗАПОЧНАЛИ ДА СИ ВЯРВАТ !!!

Чесно казано за Вас повече въобще няма да се хабя да отговарям. И лошата реклама също е реклама, такаче благодаря за UP-a в другата тема.

@McMac - когато започнах темата това беше информацията с която разполагах, в последствие съм добавял новите неща и надявам се съм отговорил на всичките Ви запитвания - ако е останало нещо за доизясняване - с удоволствие ще споделя мнение.

На останалите съфорумци - благодаря за разбирането.

Поздрави!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

konstant

Лека справка:

iMac 27" Core i7 2.8GHz (quad-core)/4GB/1TB/Radeon HD 4850/SD/с Magic Mouse и безжична клавиатура

В БГ: 4381 лв. с ДДС ; с доплащане при избор на друга клавиатура

В Германия/Франция/Италия: 3878,82 лв. с ДДС ; БЕЗ доплащане при избор на друга клавиатура

Я да видим сега какво ще е обяснението... Може би Епъл късно са решили, че цената на процесора е по-висока?

Оооооооооо ВЕЛИКИ ФАРАОНЕ !!! НЯМАЛО БИЛО НАДЦЕНКА !!! НАШИТЕ ТЪРГАШИ СА ЗАПОЧНАЛИ ДА СИ ВЯРВАТ !!!

Чесно казано за Вас повече въобще няма да се хабя да отговарям. И лошата реклама също е реклама, такаче благодаря за UP-a в другата тема.

@McMac - когато започнах темата това беше информацията с която разполагах, в последствие съм добавял новите неща и надявам се съм отговорил на всичките Ви запитвания - ако е останало нещо за доизясняване - с удоволствие ще споделя мнение.

На останалите съфорумци - благодаря за разбирането.

Поздрави!


Хахаха- нямало да отговаря на ясен и неудобен въпрос!!! Нямало надценка!! Абе вас българските търговчета, като ви слуша човек-за всичко са виновни Епъл! Те вадят клавиатури и мишки. Те определят може би няй високата си цена за малка бедна България! Може би те не искат да се продават тук и ни мислят за най-тъпите и богатите?  И как така, като се разприкавахме тука с колегите за писмо-мигновено дойде ново решение да идват окомплктовани АйМаците както трябва? Много жалка история съшита с бели конци!
Пак призовавам да напишем писмо! Дори и да е решение на Епъл! Вижте Гърците и Ромънците.

Nistel

Добре де не мога да разбера някой купи ли си iMac с жичните клавиатура и мишка, че оревахте темата. Явно е имало някаква грешна информация и Бойко дори обясни какво точно е станало.

За цените и аз съм спорил доста, но явно няма да постигнем нищо тук. Който има възможност ще си пазарува отвън. Който не му пука за 500лв отгоре ще си купи от тук.

Все пак темата беше за впечатления от новия iMac и Magic Mouse .. от ревютата, които гледах за мишката се формира като проблем скролирането .. скролиране надолу няма проблем, но за скролиране нагоре цялата мишка се плъзга нагоре. Това мисля е доста основна функция и мен лично би ме отказало от покупката и ако проблема е наличен.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

boyko

Да си призная и аз забелязах някакво затруднение със скролирането нагоре, но пък съм ползвал много малко самата мишка - около 30 минути общо, горе долу - не ми остава време да разцъкам качествено.
От това което чета обаче като коментари по мрежата - мишката е добре приета - не се споменават проблеми със скролиране и т.н., реално до няколко седмици ще има много повече впечатления, надявам се, ще стане ясно.
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

skate99

Мишката, не е това което точно обещаха от Apple.

Че е Magic,  e Magic, но до колко е удобна е друг въпрос.

Въпреки всичко ще я взема, все пак такива неща не излизат на всеки 2 дни .
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

braincrew

Използвал съм вече доста новата мишка Magic Mouse и да си призная не забелязах затруднение със scroll up / down.

По-скоро намирам за неудобно left / right swipe с два пръста.