Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 09:49:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 172
Total: 174

172 гости, 2 потребители
BuSteR, Nako

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikaru

Цитат на: boyko - 02-11-2009, 11:25:03
Цитат на: nikaru - 01-11-2009, 18:26:01
3600лв за компютър и да ти махнат оригиналната клавиатура и мишка от комплекта и да ти сложат по-стари...егати глупостта!
Епъл риселърите в България, май си мислят, че освен че продават компютри на по-заможни хора, продават и на глупаци, защото всеки Епъл фен в БГ е достатъчно осведомен около новостите и подобна простотия не може да мине. Не стига че като имаше price cut тук вдигнаха цената, а сега и това...

Мисля, че Епъл имат политика относно риселърите си по света и са сложили някакви ограничения, за това дали могат да се подменят неща от оригиналните окомплектовки на компютрите и при какви условия. Така че ако някой се наеме да им пише има моита подкрепа.

Вярвам, че съм бял човек, европеец а не от третия свят за да ме гъбаркат с глупости.

п.с. и не само не са ти сложили от старите безжични, а от тези с кабел...евала, страхотна фирмене политика, толкова си държите на името и реномето, като правите подобни изцепки. За чий ви беше да отваряте кашоните и да вадите от тях неща, не знам, но лакомията, често води до глад.

Здравейте!

Нека да изкажа два коментара по темата:

1. Окомплектовката е такава по предварителна информация - възможно е все пак компютрите да се продават с новата мишка, но към момента това е информацията която сме получили и съответно това е което предлагаме.
2. Относно реакциите на някой от Вас - да, моля, напишете писма до Apple, това е единственият вириант. Но имайте предвид, че не ние и не BBS са решили да продават така компютрите в България. Това е решение на Apple - Apple решава как Вие, крайните клиенти ще получите компютъра. Apple изпраща компютрите без клавиатури за България и Apple решава дали сега ще се продават с Magic Mouse или с жична мишка и клавиатура.

Поздрави!

Как ли пък не! Сега от Епъл махали новите си мишки и клавиатури и ги бутали за продан в източна Европа. В Пакистан по тази логика празни кашони да пращат. Не ме интересува кой ви е вносител и каква е процедурата, само недоумявам, как пускате оферта (значи вече сте получили количество), оведомявате хората, поемате поръчки и след седмица се корегирате, че вече влизало еди какво си. Или просто първата бройка била такава и вие сте се объркали, но другите от партида са си били наред, ама не съвсем, защото пък са с жична клавиатура или отново ми доказвате, че се опитвате да продавате на глупаци. Вие сте си фирма, ако искате в кашоните и умрял пуяк можете да сложите, в правото сте си, въпросът е да има коректност, а като няма такава, клиенти се губят, което пак, мен не ме засяга, но вярвам, че вас ви засяга. И все пак, правете каквото искате, свободен пазар сме, криза сме, всеки се опитва да скатае евро/лев/долар. Ако греша за Вас, моите извинения и се извинявам за рекламацията.

Поздрави и на Вас!

McMac

#46
Стига с тази криза бе.
Отдавна не е криза, САЩ онзи ден обявиха, че при тях вече няма криза.
А в БГ никога не е имало от световната криза. Кризата е само в умовете ви. Понеже световния пазар
се бил сринал, айде и баба Пена от женския пазар веднага вдига цените на доматите и картофите.
Българина просто почна още повече да пести от преди и за това си мислите, че ни е ударила кризата.
В БГ сигурно има 3/4-ма които играят на световната борса (и то играят насигурно с малки суми).
така че със спекулирането около кризата до тук.

До фирмичката новмак (стараклавиатура.ком), аз си мисля, че се опитват да си пробутат залежалата стока, а новите те ще се
харчат така или иначе. Ае писна ми....

Изведнъж дошъл имейл отгоре, хахаха, смях....

Аз съм за ПИСМОТО, с каквото мога ще помогна.

Когато се даде гласност на проблема, всички бабаити ще омекнат и ще влезнат в правия път на реалния бизнес, аман от новопоявили се бизнесменчета с огромен хъс да спечелят набързо...

konstant

Еми хайде да го правим това писмо! Стига сме се бавили! Защото имам усещането, че Епъл въобще не знаят за тази огромна простотия! Какво могат да спечелят от това! Пък и ги харесваме, именно защото не им е такова мисленето! Мисля, че тук си се вадят мишките зада се продават отделно, защото има огромен интерес.

boyko

Драги @nikaru,

NovMac.com е онлайн магазин, рядко има количества тук в шоурума, а дори когато има - кутиите не се отварят. Нормално компютрите се доставят директно от склад на Apple до адрес. Изключение ще бъде случай, при който кутията се отваря от нас - обикновено за ъпгрейд на компоненти по желание на клиента или машината е демо. Съответно какво има и какво няма вътре зависи от този който е поставил вътре нещата - сами се сещате кой е той.

Не търсете под вола теле и неща там където ги няма.

@Wizi имали сме запитвания до Apple защо за България окомплектовката е различна и т.н. - за сега без отговор.

Поздрави!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

ГЛУПАВА ДЪРЖАВА - ДОЛНИ МОШЕНИЦИ - ПОТРЕБИТЕЛИ, КОИТО МЪЛЧАХМЕ ТВЪРДЕ ДЪЛГО !!!

Защо ББС не фалираха 96/97 г. , сега щяхме да имаме Епъл България. Тцтцтцтцтц

ДАВАЙТЕ ДА НАПРАВИМ САЙТ - SCREW BBS, WE WANT APPLE BULGARIA !

И масово да пишем на Стивито, че НЕ ЗНАМ В КОЙ МОМЕНТ ЩЕ ВЗЕМА СОПАТА !!!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

Корекция:

Новите iMac пристигат и съответно се продават от нас с безжична клавиатура и Magic Mouse - точно както в Щатите. Коригирано е и на NovMac.com

Поздрави! :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

#51
Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:32:43
Корекция:

Новите iMac пристигат и съответно се продават от нас с безжична клавиатура и Magic Mouse - точно както в Щатите. Коригирано е и на NovMac.com

Поздрави! :)

Ахх, не мина номера на ПЕПИИИИ !!! ХАХАХАХАХА ;D

Още едно недоразумение! Ако човек иска да е с жична клавиатура с numpad, защо трябва да плаща още 100 и кусур лева???? След като безжичната я водят по-скъпа, а в цената е калкулирана по-скъпата клавиатура????
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

Цитат на: Web_Devil - 03-11-2009, 15:35:10
Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:32:43
Корекция:

Новите iMac пристигат и съответно се продават от нас с безжична клавиатура и Magic Mouse - точно както в Щатите. Коригирано е и на NovMac.com

Поздрави! :)

Ахх, не мина номера на ПЕПИИИИ !!! ХАХАХАХАХА ;D

Честно казано и аз си помислих същото когато разбрах, но реално информацията е, че двама различни представители на Apple са посочили различна окомплектовка на iMac-a. В крайна сметка нека не злобеем, а да се зарадваме, че този път отношението към потребителите в България не се различава от това към останалата част от света :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

#53
Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:40:36
Цитат на: Web_Devil - 03-11-2009, 15:35:10
Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:32:43
Корекция:

Новите iMac пристигат и съответно се продават от нас с безжична клавиатура и Magic Mouse - точно както в Щатите. Коригирано е и на NovMac.com

Поздрави! :)

Ахх, не мина номера на ПЕПИИИИ !!! ХАХАХАХАХА ;D

Честно казано и аз си помислих същото когато разбрах, но реално информацията е, че двама различни представители на Apple са посочили различна окомплектовка на iMac-a. В крайна сметка нека не злобеем, а да се зарадваме, че този път отношението към потребителите в България не се различава от това към останалата част от света :)

Кои са тези два вносителя на Епъл за България???
ББС и ... ???

Още едно недоразумение! Ако човек иска да е с жична клавиатура с numpad, защо трябва да плаща още 100 и кусур лева? След като безжичната я водят по-скъпа и е калкулирана в цената на машината???
Я дай телефона на този "друг" представител да го запиша на диктофон и да го разнасям по медиите, колко е тъп, крадлив и си мисли, че пасем трева!
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Web_Devil

Преди малко се обадих на 02/4390993 - NovMac
На въпроса, защо след като има калкулирана клавиатура в цената, която е по-скъпа от примерно жичната с numpad, ще трябва да доплащам, отговора беше потресаващ и нямащ нищо общо с въпроса ми !!!

Според мен ситуацията е следната - няма значение с каква клавиатура пристига машината, за друга - 103,07 кинта. Просто се усетиха, че работата се разду от потребителите, защо не е безжична и така... ;D
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

Мисля, че не разбирате думата "представител".

Ще го кажа опростено, на български - сутринта отивате в магазина и продавача казва, че цената на салама е 5лв. След обяд пак отивате - цената вече е 4лв. В случая ние сме клиента, а Apple е продавача.

Надявам се този път е по-ясно :) Просто явно и в Apple решават със закъснение кое как ще се продава и съответно подават грешна информация.

Между другото, до днес последната информация беше, че iMac се продава с клавиатура с кабел и съответно много от потребителите (включително и аз..) бяха недоволни - разбираемо. Сега обаче, когато реално става ясно, че iMac ще се продава с безжична клавиатура и Magic Mouse (както навсякъде по света), има вече няколко запитвания (не само това на @Web_Devil) - защо пък с безжична клавиатура ще се продава, а жична трябва да се купи отделно.
Сами преценете това нормално ли е :)

@Web_Devil - може би все пак е добре да изпратиш писмо до Apple, с молба да се включат и двете клавиатури в комплекта - и безжична и жична :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

Цитат на: boyko - 03-11-2009, 15:56:10
Мисля, че не разбирате думата "представител".

Ще го кажа опростено, на български - сутринта отивате в магазина и продавача казва, че цената на салама е 5лв. След обяд пак отивате - цената вече е 4лв. В случая ние сме клиента, а Apple е продавача.

Надявам се този път е по-ясно :) Просто явно и в Apple решават със закъснение кое как ще се продава и съответно подават грешна информация.

Между другото, до днес последната информация беше, че iMac се продава с клавиатура с кабел и съответно много от потребителите (включително и аз..) бяха недоволни - разбираемо. Сега обаче, когато реално става ясно, че iMac ще се продава с безжична клавиатура и Magic Mouse (както навсякъде по света), има вече няколко запитвания (не само това на @Web_Devil) - защо пък с безжична клавиатура ще се продава, а жична трябва да се купи отделно.
Сами преценете това нормално ли е :)

@Web_Devil - може би все пак е добре да изпратиш писмо до Apple, с молба да се включат и двете клавиатури в комплекта - и безжична и жична :)

Идеята ми е друга! Всеки да може да си избира с каква клавиатура да бъде окомплектована машината без това да променя цената. Преди се махаха окомплектованите клавиатури, а сега задължавате, всеки клиент да си вземе окомплектованата без право на избор. Ако реша да си взема неокомплектована, ще имам 2!

Кажете на Пепи или който там в ББС ги мъдри тези нещица, че ще му дам парички да си купи пистолет за да може след това да отиде и да се гръмне !!! 8)

Apple Store Германия/Франция/ където и да е в Европа... ЗДРАВЕЙ
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

boyko

Честно казано не познавам никой Пепи (освен този дето лети със колата - но и него от телевизията го познавам), а за компютрите ще се потретя - както кашона пристигне от склада на Apple, така и клиентите (Вие) го получавате - съответно каквото има вътре, това ще закупите. Ако желаете нещо, което не е вътре в кашона - трябва да го заплатите допълнително, което е нормалната практика.

Ако въведем възможност Вие да си избирате клавиатурата - следва да отворим кутията преди тя да е стигнала до Вас, за да извадим клавиатурата и да я подменим с тази която желаете, което поне за мен е некоректно, а вярвам и Вие няма да сте сългасни на този вариант.

Нека бъдем реалисти, старая се да съм максимално полезен и затова влагам времеви ресурс в обяснения и т.н. - моля оценете го и приемете реалността.

Поздрави!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Web_Devil

Лека справка:

iMac 27" Core i7 2.8GHz (quad-core)/4GB/1TB/Radeon HD 4850/SD/с Magic Mouse и безжична клавиатура

В БГ: 4381 лв. с ДДС ; с доплащане при избор на друга клавиатура

В Германия/Франция/Италия: 3878,82 лв. с ДДС ; БЕЗ доплащане при избор на друга клавиатура

Я да видим сега какво ще е обяснението... Може би Епъл късно са решили, че цената на процесора е по-висока?

Е как да не познаваш Пепи от ББС?! Той е баш зетя на the big boss - Николай Славов.
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

fpyyh

пак е нещо, стъпка по стъпка може и да не си купуваме машините от чужбина. пък може и да открият епъл солун, доста оборот ще има :D:D:D