Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-06-2024, 13:32:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 416
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 302
Total: 303

302 гости, 1 потребител
forka2k

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Wizi

#90
Бойко, сис админе без (почти) нищо общо с търговията, дали ще ти е удобно да споделиш поне от коя държава ви снабдяват с Макове, та да може ние маааалко по-загрижените фенове на Епъл и Ейпъл да знаем поне от кого да търсим отговор формулиран в прав максимално разбираем текст относно въпроса как аджеба се преценява какво да има в кашоните? Щото на теб и явно на всички в БГ, които се занимават с търговия на Макове, им е адски-хипер-уптра-трудно да дадат смислен, кратък и точен отговор на тази ДРАМА.

Ще съм ти благодарен до гроб, човече. Халелуя!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

boyko

Преди малко приятели споделиха, че в iStyle новият iMac се предлага без клавиатура - никаква.. Клиента трябва да я закупи отделно.

Е, изглежда някой факти се пропускат от вас, спорещите, обвиняващите в измама и т.н.. Защо не предположихте, че колегите едва ли не вадят клавиатурите и ги продават отделно, както предположихте, че NovMac.com вади мишките?

Мисля, че някой от вас не заслужават това, което NovMac.com направи за Apple пазара в България през последната една година. За радост обаче повечето от вас го оцениха, за което сме благодарни и ще продължаваме в същия дух.

За съжаление, толкова много негативизъм не може да бъде превъзмогнат за краткото време което сме на пазара, а именно 1 година (буквално!), въпреки това сме доволни и вярвам всички макар и малко са усетили промяната, която в частност се дължи на стъпването на НовМак.com като и за в бъдеще ние ще сме ориентирани към това Apple общността да бъде представена и изразена все по-добре, като има и все по-силно влияние върху Apple конкретно и директно спрямо нашите контакти и възможности да трансформираме това в положително преживяване за всички въвлечени.

Мисля, че темата се изчерпа. Очевидно идеята да се коментират продуктите (мишката и iMac-a) не е интересна за някой от вас. С тези на които е интересна можем да обсъдим след няколко седмици, когато съберем повече реални впечатления.

Поздрави!

Бойко
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Lycan

Имам конкретно питане - мишката ползваема ли е за 3Д графика, т.е има ли насторйка за 3-ти бутон?
Стана ми любопитно как става местенето на екрана в blender, maya, modo, cheetah и останалите?

boyko

Цитат на: Lycan - 04-11-2009, 15:32:54
Имам конкретно питане - мишката ползваема ли е за 3Д графика, т.е има ли насторйка за 3-ти бутон?
Стана ми любопитно как става местенето на екрана в blender, maya, modo, cheetah и останалите?
От няколко часа използвам Magic Mouse-a с моя MacBook - потвърждавам, че няма проблем със скролирането нагоре. Много се привиква към скролирането в стил iPhone (с моментум). Обаче няма трети бутон :( Поне аз не виждам да има, а и в настройките нищо не откривам за трети клик. Не използвам споменатия софтуер и не мога да отговоря на последния въпрос. Прилагам картинка на настройките в System Preferences -> Mouse - ако някой забележи настройка за трети бутон да каже от къде се прави :)
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Wizi

Boyko, ще ме прощаваш, но докато не дадеш адекватен отговор няма да те оставя на мира, мой.

Ти селективно ли четеш? Защото определено селективно отговаряш. Мога да ги покажа поне още 2-3 места където лично съм те питал в прав текс, на чист български език, максимално елементарно и разбираемо: като не сте Вие то КОЙ определя ш*баните комплекти, които пристигат при нас?

Нали няма нищо неясно във въпроса ми? Ако трябва ще го перефразирам! Само кажи!

Добре, стана на всички ясно, че не сте вие - не сме малумни въпреки че го повтаряш за поне 100тен път и от там си правя извод, че явно все пак ни имаш за малумни.

Кажи нещо от сорта на "Отговорник за източна Европа е представителството в Унгария, обърнете се към тях!" или още по-добър вариант би бил "Доставките за България пристигат от държавата Х, бих могъл да ви дам сайт/email адрес на sales department-а и толко'з".


Поправи ме ако написаното от мен по някакъв начин не е адекватно и не ти се вписва в картинката..... ако въобще мислиш да отговаряш.


пс.
каня те лично да дойдеш на по бира идния петък в Кривото за Софийски унив. след 19ч. Има тема пусната в този, както и в моя форум. Ще се радвам да се запознаем!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

skate99

#95
Цитат на: Wizi - 04-11-2009, 20:15:00
Boyko, ще ме прощаваш, но докато не дадеш адекватен отговор няма да те оставя на мира, мой.

Ти селективно ли четеш? Защото определено селективно отговаряш. Мога да ги покажа поне още 2-3 места където лично съм те питал в прав текс, на чист български език, максимално елементарно и разбираемо: като не сте Вие то КОЙ определя ш*баните комплекти, които пристигат при нас?

Нали няма нищо неясно във въпроса ми? Ако трябва ще го перефразирам! Само кажи!

Добре, стана на всички ясно, че не сте вие - не сме малумни въпреки че го повтаряш за поне 100тен път и от там си правя извод, че явно все пак ни имаш за малумни.

Кажи нещо от сорта на "Отговорник за източна Европа е представителството в Унгария, обърнете се към тях!" или още по-добър вариант би бил "Доставките за България пристигат от държавата Х, бих могъл да ви дам сайт/email адрес на sales department-а и толко'з".

Поправи ме ако написаното от мен по някакъв начин не е адекватно и не ти се вписва в картинката..... ако въобще мислиш да отговаряш.


Много е правилно това. Едно нещо казано, по 1000 начина а всъщност отговор няма. Ама нищо хората си пазят хляба. Туко виж, някой почне да им ги праща пълен комплект и печалбите намалеят   :o

П.С.

Принципно мразя да съдя за нещо, без да съм на 100% сигурен че съм прав, но със Вашите постове не ми оставяте друг избор.
И както и да е знам, че мнението ми не е важно за вас и все пак нещата с продажбите ще продължат, така както са запланувани .

А да и темата за iMac- a и мишката, не се обсъжда толкова, защото американците и европейците примерно те могат да я обсъждат - те ги получават и могат да ги коментират  :P и затова не обсъждат това което ние обсъждаме в момента  ;)

Поздрави и от мен.
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

dudi4ek

Само да вметна относно новия макбук,че не ми е ясно какво продавате.В оригиналния епъл стор е с ДДР3 и мини-дисплей порт,при вас с ДДР2 памет и мини-ДВИ порт. ???
new fan

skate99

#97
Цитат на: dudi4ek - 05-11-2009, 01:15:10
Само да вметна относно новия макбук,че не ми е ясно какво продавате.В оригиналния епъл стор е с ДДР3 и мини-дисплей порт,при вас с ДДР2 памет и мини-ДВИ порт. ???

Махат им мини-дисплей порта за БЪЛГАРИЯ  ;D  ;D  ;D
П.С.
Tази страница, NOVMAC Ви е тооолкова грешна. Инфо , снимки

http://www.novmac.com/t/apple-macbook-white/mc207/macbook-white-13-2-26ghz-2gb-250gb-geforce-9400m-sd-s-international-klaviatura
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

Имам вьпрос относно дисплея на 27" иМак, и при него ли се наблюдава неравномерно
осветяване по краищата, както на предходното поколение. Поне това видях на изложения
в iStyle преди време. Може би не е лошо да дойда в офиса Ви да го погледна.
А, този който имате в момента с кой процесор е?






iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Web_Devil

ИСКАМЕ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА, КОЙ ОПРЕДЕЛЯ КАКВИ ДА БЪДАТ КОМПЛЕКТИТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ И ЦЕНИТЕ, ТАКА ЧЕ ДА НЕ СА КАТО В ОСТАНАЛАТА ЧАСТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ !!!

ЧАШАТА ПРЕЛЯ! ИСКАМЕ ОТГОВОРИ!
СНОЩИ ПИСАХ НЯКОЛКО ПИСЪМЦА ДО ЕДНИ АДРЕСИ В ЕПЪЛ И ЩЕ ПРОДЪЛЖА ДА ВДИГАМ ВРЯВА! КОЛЕГИ, ПОМАГАЙТЕ И ВИЕ! 8) 8) 8)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

McMac

Абослютно си прав. Този Бойко отговаря избирателно. На моя неудобен въпрос, как след "писмото" веднага кашоните се окомплектоваха с безжични КВ и Мишка, той отговори, че така идвали, което значи, че ББС се подиграват с нас, което значи, че като продавач Бойко не му пука с какво идват аймаците. Първи той трябваше да вдигне врява, защо не са като оригиналните от apple.com
Но явно му е се тая и сега си нахака гнева на целия форум.
Та моя пряк въпрос е ЗАЩО ти първи не повдигна въпроса във форума и на ББС за това как идват аймаците?


boyko

Цитат на: Wizi - 04-11-2009, 20:15:00
Boyko, ще ме прощаваш, но докато не дадеш адекватен отговор няма да те оставя на мира, мой.

Ти селективно ли четеш? Защото определено селективно отговаряш. Мога да ги покажа поне още 2-3 места където лично съм те питал в прав текс, на чист български език, максимално елементарно и разбираемо: като не сте Вие то КОЙ определя ш*баните комплекти, които пристигат при нас?

Нали няма нищо неясно във въпроса ми? Ако трябва ще го перефразирам! Само кажи!

Добре, стана на всички ясно, че не сте вие - не сме малумни въпреки че го повтаряш за поне 100тен път и от там си правя извод, че явно все пак ни имаш за малумни.

Кажи нещо от сорта на "Отговорник за източна Европа е представителството в Унгария, обърнете се към тях!" или още по-добър вариант би бил "Доставките за България пристигат от държавата Х, бих могъл да ви дам сайт/email адрес на sales department-а и толко'з".


Поправи ме ако написаното от мен по някакъв начин не е адекватно и не ти се вписва в картинката..... ако въобще мислиш да отговаряш.


пс.
каня те лично да дойдеш на по бира идния петък в Кривото за Софийски унив. след 19ч. Има тема пусната в този, както и в моя форум. Ще се радвам да се запознаем!

Привет!

Доколкото знам, за съжаление не всичко ми е известно, но и не питам, всички продукти идват окомплектовани от Китай до складове в Холандия, Унгария и Чехия.

Apple директно познава и се интересува от местният пазар, като формира политиката и цените си локално чрез ББС, но ясно определя нещата и държи да бъдат такива и спазвани. Цената и границата в която тя може да варира се определя от Apple и съответно се следи "изкъсо" дали нещата са така, както се изискват. Реално сами се сещате, че никой няма да толерира монопол и едностранна ценова политика. Това е което знам, конкретни имена и към кого следва да се пише уви няма достъп по търговкият канал.

Позволих си да споделя нещо, което вярвах че Ви бъде интересно да научите - каквото сме получили, уви съжалявам, може би щеше да е по-добре да мълчим като останалите риселъри от търговският канал на Apple вместо да се опитаме да споделим каквото вече има на лице и като информация.

Благодаря за поканата, за мое съжаление от Петък ще бъда в Гърция (не за стока :)), ще се радвам при следваща среща на фенове да дойда, наистина идеята е чудесна!

На @skate99 и @dudi4ek благодаря за коментарите, ще бъдат отразени своевременно на сайта. Така като гледам се е получила някаква интересна комбинация между информация за новия MacBook и технически характеристики за стария White.. Колегите ще коригират.

@pravdo - преди малко специално огледах дисплея на новия iMac и не забелязах неравномерно осветяване по краищата, но да си призная - не съм го забелязал и при старите. iMac-a в офиса ни е 27 инчов с процесор Core 2 Duo. Заповядайте, машината е демо и е закупена специално за да се запознаят клиентите от близо с нея.

@Web_Devil отговор посочих малко по-горе - Apple определя цената чрез ББС. Apple следи дали цената е такава, каквато се очаква да бъде и не толерира отклонения. Няма вариант при който можем да продаваме на цена различна от определената от Apple.

@Web_Devil За пореден път Ви угодих и подходих с коректно отношение, дали не е време да го оцените?:)

Поздрави!
https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

pravdo

#102
Boyko, благодаря за отговора. Неравномерноста се вижда при равни фонове, особено светли.
Това е причината да не си взема досега както и огледалото пред матрицата.

Не се сърдете на "по-настойчивите" вьпроси. обидата на потребителите от безобразната политика
на ББС през годините е огромна и естествено пьрвият ресельр който реши да комуникира директно
с нас отнесе всичко, от което ако се "хващаше" ББС досега да са забременяли.

Ето и моят въпрос- ако Епъл държат да няма ценови амплитуди ще ви санкционира ли за това, че някой от цените ви са по-ниски, макар и с малко от Премиум реселър, както и за това, че при вас иМак се продава с мишка и клавиатура а в iStyle не?

Предварително благодаря за отговорите.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Web_Devil

Дефинирай "Apple определя цената чрез ББС."
Апъл казва на ББС каква е доставната цена и колко е надценката или ?

Защото ме съмнява Епъл да дели пазара на България и останалия Европейски Съюз... ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

vladyn

Вчера ходих да си търся нова мишка след като от чистене , разглабяне и сглабяне мисе разбрица съвсем mighty mouse (тъй като за да я чистиш трябва да счупиш всъщност). След ката и wacom-скара нещо загуби десния бутон тръгнах аз у шопа на славейков да тествам новото чудо magic mouse и в крайна сметка се пробрах в нас  с това :
http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/4676&cl=roeu,en

Трябва да Ви кажа, че и преди съм се уверявал колко добри са Logitech в тази сфера, но мишката е много удобна наистина.
Маджик моусе ми се струва излишна гъзария