Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-06-2024, 13:42:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 416
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 357
Total: 357

357 гости, 0 потребители

Разгледайте новия iMac и Magic Mouse

Започната от boyko, 31-10-2009, 10:52:13

« назад - напред »

0 Потребители и 8 гости преглеждат тази тема.

Gencho

Цитат на: vladyn - 06-11-2009, 13:30:47
Вчера ходих да си търся нова мишка след като от чистене , разглабяне и сглабяне мисе разбрица съвсем mighty mouse (тъй като за да я чистиш трябва да счупиш всъщност). След ката и wacom-скара нещо загуби десния бутон тръгнах аз у шопа на славейков да тествам новото чудо magic mouse и в крайна сметка се пробрах в нас  с това :
http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/4676&cl=roeu,en

Трябва да Ви кажа, че и преди съм се уверявал колко добри са Logitech в тази сфера, но мишката е много удобна наистина.
Маджик моусе ми се струва излишна гъзария

Извинявай, ама това дето си си го купил е ...... и грозното нещо (прилича ми на неква купчинка л___а)
:o
MacBook Pro 2.6 GHZ i7 , iPhone 4 16G, S1000RR :)

Becko

мий си ръцете по-често :)

майти мауса се чисти без да се разглабя ... на сайта на епъл е написано в интернет е показано ...

wess-music

#107
Цитат на: Gencho - 06-11-2009, 14:17:13
Цитат на: vladyn - 06-11-2009, 13:30:47
Вчера ходих да си търся нова мишка след като от чистене , разглабяне и сглабяне мисе разбрица съвсем mighty mouse (тъй като за да я чистиш трябва да счупиш всъщност). След ката и wacom-скара нещо загуби десния бутон тръгнах аз у шопа на славейков да тествам новото чудо magic mouse и в крайна сметка се пробрах в нас  с това :
http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/4676&cl=roeu,en

Трябва да Ви кажа, че и преди съм се уверявал колко добри са Logitech в тази сфера, но мишката е много удобна наистина.
Маджик моусе ми се струва излишна гъзария

Извинявай, ама това дето си си го купил е ...... и грозното нещо (прилича ми на неква купчинка л___а)
:o


В определени отношения може и да носи критика дизайна на Лоджитек, което влиза само в графата факти. След тях всеки юрист и онези дето са дръпнали по-напред в убежденията, ще кажат, че след фактите идва "но" и "обаче".

"Но" като удобство, ергономия и функции този съсел е много добър, при все че поддържа програмиране на бутоните му за Мак. То е удивително богато, спрямо тези й функции на интерфейса на същата мишка под Вин, понеже съм ги сравнявал. Скролега може да извърти за под 10 сек. над 10000 реда текст. със "засилка" - т.е. ако е отворен зъба който е на 3 позииции. Работя с подобна мишка (МХ620) и го казвам от опит. Акселератора действа допълнително като улеснение при работа с големи монитори, а и се програмира според софтуера, какъвто и да бил той - за всяка програма по отделно, освен че  ОС-а може да прави ред други упражнения със същите бутони.
Другото, което е важно за нея е, че не се нуждае от блутут - има УСБ компактна пишка - става да я метнете от един комп на друг без никакви уговорки.
Препрограмирането е активно за всяко приложение което се сетите и е инсталирано на сметалото ви: с добавяне на функции индивидуално според необходимостите на софтуера ви.
Тази не знам на каква цена е в БГ, моята е малко по-различна, но доста сходна по клас и по функции. Излеза около 65-70 лв без ДДС. Батериите, ако са по-свестни (аз слагам "Дурасел") изкрават по 4-6 месеца при "голям бой".

Меджик-мауса изгглежда хубав, но доколко е функционален за богат набор от програмируеми команди, количество реални бутони дето да изпълняват заявени функции - това май само тези дето са си я зкупили биха могли да споделят. Защото питания по същество излязоха във форума (Г-н Lycan имаще такова) - отговорите - никакви по същество, с препратка да се види и пробва.

Lycan

мишката е като лъжицата, много рядко се случва да усетиш по-удобна "чужда" лъжица.
Обаче, днес барнах новата мишка на "Раковска" - перфектна е!
Видя се краят на боксьорските ръкавици.

Липсата на среден клик не е чак толкова обидна, все пак, себеуважаващите се му ползватели със сигурност притежават и многобутонен таблет, нали?

iNtaCt

Аз ползвам един Logitech и така или иначе ползвам само 2 бутона ;) Така и не успях да си направя "хилядите" му бутончета да работят.

taurus

Според мен Бойко няма вина,а тези които са над него.Дайте да се организираме и да напишем едно писмо до Епъл карим,че не вярвам да променим нещо тъй като в България пазара не е голям и няма да им се занимава.Малко са Епъл феновете тук.
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

deezel


Аз съм с предпоследния модел MX Revo и не бих я сменил за нищо. Два вида Expose на страничния бутон, Back&Forward над него, уникален скрол, висок профил и убийствена ергономика, прекрасен дизайн, издръжлива батерия, не се цапа, не се разглобява, не се чисти, има Search бутон... А Magic Mouse е просто една красива вещ, както беше и Mighty (пардон, Apple Mouse).
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Lycan

Т.е. хибрид между джоистик и картоф

pravdo

Много ви моля, поддържайте някаква визуална хигиена в сайта,
не показвайте такива предмети, даже и да са ви удобни :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

deezel

Аз пък казвам - не бъдете слепи фенбойчета. И, бтв, MX-а е изключително красив наживо.
Не гледайте само дизайна на един продукт, ергономиката и осигурената от него продуктивност са на първо място. Иначе се превръщаме в Евгени Минчев.
Та, питам аз, има ли поне една причина да избереш Magic Mouse пред актуалния модел MX Revolution?
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

iNtaCt

Аз ползвам тази и съм много доволен:




Lycan

Цитат на: deezel - 08-11-2009, 13:21:28
...не бъдете слепи фенбойчета.... има ли поне една причина да избереш Magic Mouse пред актуалния модел MX Revolution?

Аз си купих подобно MX съоръжение преди време, мъчих се цяла седмица след което отиде на боклука.

Пипни Magic Mouse за 15 минути и евгени минчев го забравяш. завинаги :)

deezel

Проблемът най-често е в задплъховото устройство. А Magic Mouse я пипнах, поиграх си с нея и останах с една мисъл - това не е моята мишка.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Lycan


fpyyh

за моята стойка епълските мишки например са ниски, с тях се получава една чупка в китката, от която доста боли. затова си висят две техни мишки за красота вкъщи. виж, големият безбутонен тъчпад толкова ми харесва, че на всичко друго вече се дразня