Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-06-2024, 08:48:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 98
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

72 гости, 0 потребители

iPhon - а тегли интернет сам?!?!?!?

Започната от arnold, 01-10-2009, 09:09:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

мамка му и копеленце, вчера ме сюрпризираха от глобул, че имам едни 20 МБ трафик хем съм му спрял EDGEi ползвам само WIFI. Оказа се че при всяка синхронизация с Тюнс-а се реактивирал наново(или поне така ми казаха от Глобул.) Мисля си дали не е целия проблем от Push Notifications, но въпреки това не мога да си обясня може би, докато е в заспал режим и безжичния е изключен и шибания телефон си прави Push-а без да ме пита през GPRS. Сега вече страдам от няква параноя и въпреки че спрях всичко през 30 минути проверявам на MyGlobul копеленцето дали няма да заобиколи пак отнякъде блокадата...:)
Някой ако има подобен проблем с Глобул нека пише как го е решил, че никак не ми се плаща грешен трафик. Май с Мтел няма подобни проблеми, доколкото четох из форумите...

П.С. Мисля си че е от PUSH-а тъй като проблема дойде след като минахме на великата 3.0 OS
Real Mac mini

prOMiNd

напиши в EDGE менюто при потр./парола none/none и няма да се включва повече.( уточнявам, че съм на "ем тел - ем бодлива" :D )
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

arnold

#2
оказа се че при Глобул и 3.1 такова меню лекинко липсва...:)
и аз уточнявам че преди 3.0 и Push Notif. не съм имал проблем. Май проблема е в пуш-а от сутринта съм го спрял и през 30 минути си проверявам сметката и засега е добре работата...
Real Mac mini

fpyyh

push-ът работи ли и на различни от глобул оператори в бг?

arnold

Не виждам причина да не работи... но и не знам тъй като само на Глобул ползвам
Real Mac mini

fpyyh

за да работи, телефонът трябва да се регистрира на разни епълски сървъри, които да му пращат push съобщенията през не знам какъв протокол/транспорт. аз си бях пуснал няколко push неща, но досега не съм получил нищо (виваком)

bgassenbg

http://iphonenodata.com/

аз ползвам ей това с 3.1 и нямам проблеми. доста е просто само прочетете упътването:)

arnold

Няакави стрранични ефекти имаш ли? Гледах че с тея фалишиви АПН настройки някои хора се оплакват че им блокират входящи повиквания и т.н.
Пробвал ли си какво става с активиран Пуш, при инсталирано това чудо?
Real Mac mini

daf

Имах подобен проблем с МТел - една нощ ме събудиха със СМС, че съм минал кредитния лимит от 200лв. Оказа се, че съм бил направил 400МБ трафик, без изобщо да съм активирал услуга за мобилен интернет. Сметката беше нещо от сорта на 300лв (независимо от 200-тата лева кредитен лимит). След 2 възражения я опростиха...

bgassenbg

какво имаш предвид под активиран пуш?

за сега не съм забелязал никакви странични ефекти. всички обаждания се приемат нормално.
хубавото на този сайт е, че качва приложение, което промена апн, но може много лесно да се деактивира.
така че и да имаш проблем лесно се връща към нормалните настройки.

arnold

ами отдолу из коментарите пише че събаря батерията адски бързо пнеже прави постоянно опити да се свърже... мисля че оправих проблема де просто спрях пуш-а...
Real Mac mini