Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 08:55:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 112
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

87 гости, 0 потребители

относно MPlayer'a

Започната от fiko, 06-09-2009, 12:11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fiko

Здравейте, имам един стар imac g3 400mhz, от доста време не го бях ползвал но сега се очертава тази година да съм студент :o ;D и мисля да си го взимам с мен си, но имам проблем, преди си спомням че с мплеър си гледах филми безпроблемно, без да насича със субтитри и т.н, но нещо се бъгна и я изтрих програмата и сега след инсталирането наново.. ??? имам проблеми, всичко което пусна насича ужасно много, пробвах с всички версии на програмата и няма оправия, някой може ли да ми помогне? защо се получава така при положение че преди си работеше идеално..
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

iPeichiny

Защо не пробваш с друг player-например  VLC !?Nice Player,Movie Time...или просто си сложи ''Perian'' за да може Quick Time  да чете субтитри!?
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

fiko

защото знам че на този imac гледах филми само с mplayer, с други програми насичаше много..
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

G3

аз на G3ката дето е на 350MHz си гледам с VLC, с  всичко друго насича. Само Chroma-та беше толкова добра, но нещо бъгна
най-добрият приятел на човека е MACа...!

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fiko

тази версия даже една mp3'ка не иска да пуска :Д смисъл, аз си спомням че беше някаква по стара версия на мплеър, но така и не се      сещам точно коя..
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

iNtaCt


fiko

о  аз пробвах всички версии..сега се сещам че пак в този форум (но преди 1-2 години) ми бяха казали да сменям някви работи в package contents, но не си спомням какво точно, а пробвах и с vlc..ии просто не става, явно е заради тва че imac'a е с os x 10.4.11, не знам вече

се тая, благодаря ви много : )
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

dreben

Версията, която съм пратил в горния линк е от два месеца, но щом си го пробвал преди гидина две, не си губи тогава времето.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fiko

за теб съм писал че си я свалих след като ми даде линка и не ми чете и мп3'ка, става дума за extended версията..а за другите писах че съм пробвал всичко и пак не става

сори ако не съм обяснил добре
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

dreben

Извинявай, не съм те разбрал, но въпреки това, странно, много странно. Плейъра при мен, не само Mp3, но и Flac си свири без проблемно. Хубавото при него, е че не само свири HD, но и можеш да изкараш буквичките на черното поле. Доста подобно като при Movist.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

fiko

:) даваше ми някакъв  "Playback Error", на всеки файл, който се опитах да пусна, и да се похваля, намерих я версията:Д MPlayerOSX_1.0rc1.dmg е била, сега пак всичко е гладко,благодаря на всички ^^
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."

radopz

Очарован съм от плеара, възпроизвежда  MKV, Matroska на1080p без особено натоварване на процесора - около 50%. VLC и QuickTime доста товарят, а и понякога насичат на тежките файлови формати. С Хакинтош съм, ако има някакво значение.
AMD 64x2 3800+@2.6Gh, MB-Jetway M26GTM, RAM 2x2gb, VGA-GF8500GT-256mb, HDD-80gb ATA, HDD-160gb SATA. Leopard 10.5.6. + Snow 10.6.1  iiyama-E2208HDS

dudi4ek

Цитат на: dreben - 08-09-2009, 02:40:35
Извинявай, не съм те разбрал, но въпреки това, странно, много странно. Плейъра при мен, не само Mp3, но и Flac си свири без проблемно. Хубавото при него, е че не само свири HD, но и можеш да изкараш буквичките на черното поле. Доста подобно като при Movist.

Здравей,ще ти бъда много благодарен,ако кажеш как да я направя магията да пусна субтитрите долу под филма в черното поле.Мерси предварително!
new fan

dreben

Preferences>Advanced>Additional parameters> "-vf expand=1280:800". Това е само, ако гледаш HD. 1280:800 е при мен, но ако го гледаш на ТВ-то, трябва да пробваш друга резолюция. Всички тези обяснения ги има в хелпа на плейъра под секция форум. Успех!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017