Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 09:04:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 401
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 404
Total: 404

404 гости, 0 потребители

Домашни мрежи зад рутер, как става?

Започната от gelen4o, 25-06-2009, 15:30:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gelen4o

Здравейте на всички,


Имам следния проблем:
С брат ми се опитваме да си направим мрежа на CS, като той играе от домашния комп Win Xp а аз от Мака. Проблемът е, че който направи игра, другият не я вижда. Иначе можем да се включваме към други сървъри. Четох нещо за port forwarding но и на идея си нямам за какво става дума. И двама компа са зад рутер. Ще съм много благодарен ако някой ми разясни как става цялата работа.

Благодаря

Wizi

дай марка и модел на рутера да се опитаме да те навигираме в настройките за port forward
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

gelen4o

Цитат на: Wizi - 25-06-2009, 17:19:12
дай марка и модел на рутера да се опитаме да те навигираме в настройките за port forward

Рутерът е Buffalo WHR-G300N

http://www.buffalo-technology.com/products/wireless/wireless-n-nfiniti/whr-g300n-wireless-n-nfiniti-router-access-point/

В момента не съм в нас, но като се прибера ще пусна и снимка на Airstation-а и какви опции има за port forward.  :)

HQ

Проблеми с мрежите том 16 ...
Пингни от мака бозата и ако става всичко останало е проблем в нея.Махни й всички файъруоли вградени,невградени,напълно деинсталирай нортън интернет секюрити ако има такова .Порт форуард е за пропускане на портове от външната мрежа към айпи във вътрешната,не ти върши работа в случая.Кристалната ми топка не работи добре в тази фаза на луната

gelen4o

#4
Ето линк от снимката на Getway-я (не знам как да я пусна тук :( )

http://i141.photobucket.com/albums/r73/tsvetomir_ltd/Picture2.png

Ако може да ми обясниш кое за какво е ще съм ти много благодарен :)

gelen4o

Цитат на: HQ - 25-06-2009, 21:16:59
Проблеми с мрежите том 16 ...
Пингни от мака бозата и ако става всичко останало е проблем в нея.Махни й всички файъруоли вградени,невградени,напълно деинсталирай нортън интернет секюрити ако има такова .Порт форуард е за пропускане на портове от външната мрежа към айпи във вътрешната,не ти върши работа в случая.Кристалната ми топка не работи добре в тази фаза на луната


Моля да обясниш какво имаш впредвид под "Пинг" и да обясниш по-подробно, извинявам се за невежеството ми но нямам много добри комп познания :)

Metal

Двата компа са зад един и същи рутер или зад два рутера? не стана ясно дали са в една мрежа или не

Wizi

"Getaway-я"  ;D Яко!

...сори, не се сдържах.

Ако са вързани към един и същи рутер не ти трябват никакви порт форуард настройки, точно както HQ ти е обяснил. Прочети му няколко пъти какво ти е написал, опитай се да разбереш, прочети ако трябва това-онова (Wikipedia, google) и предполагам ще си оправиш сам проблема с минимално главоблъскане :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

gelen4o

Цитат на: Wizi - 26-06-2009, 10:44:19
"Getaway-я"  ;D Яко!

...сори, не се сдържах.

Ако са вързани към един и същи рутер не ти трябват никакви порт форуард настройки, точно както HQ ти е обяснил. Прочети му няколко пъти какво ти е написал, опитай се да разбереш, прочети ако трябва това-онова (Wikipedia, google) и предполагам ще си оправиш сам проблема с минимално главоблъскане :)


Не знаех как точно да го нарека и реших да ползвам нещо като жаргон  :D Към един рутер са, довечера ще пробвам да пратя направя Ping към бозата и ще пиша.

Lycan

get away съм го чувал от секретарки обясняващи как работи gate-way телеф.централа :)))))))

prOMiNd

Чакай, чакай, чакай...какъв port forwarding в един мрежов сегмент?
В момента се сещам за 2 неща, които биха попречили да се виждате.
HQ - уважавам това, че се стремиш да помогнеш, но в случая не си много прав.
1. CS ползва UDP порт 27015, който не се блокира от windows firewall-a(но при инсталиран 3rd party software може и да има проблем)
2. Ако играеш през емулатор - проблема е в него(Vmware, Parallels  ползват NAT на мак-а и заради това не се виждате и реално ти в интернет се връзваш към IP адрес, който си те пуска през NAT-a) - за целта използвай CrossOver или BootCamp или си настрой емулатора да не ползва NAT, а директно да се връзва към рутера.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

HQ

С такава оскъдна информация от човек който не е потърсил в нета,всеки следващ пост не би помогнал колкото и точен да е той.Ако колегата е от Варна,с удоволствие ще намина,ще му оправя мрежата и всичко останало,после ще почерпи бира и ще изиграем един CS както подобава.

gelen4o

Цитат на: prOMiNd - 26-06-2009, 14:51:20
Чакай, чакай, чакай...какъв port forwarding в един мрежов сегмент?
В момента се сещам за 2 неща, които биха попречили да се виждате.
HQ - уважавам това, че се стремиш да помогнеш, но в случая не си много прав.
1. CS ползва UDP порт 27015, който не се блокира от windows firewall-a(но при инсталиран 3rd party software може и да има проблем)
2. Ако играеш през емулатор - проблема е в него(Vmware, Parallels  ползват NAT на мак-а и заради това не се виждате и реално ти в интернет се връзваш към IP адрес, който си те пуска през NAT-a) - за целта използвай CrossOver или BootCamp или си настрой емулатора да не ползва NAT, а директно да се връзва към рутера.


:) прав си, коригирах предишния си пост.

CS го играя през CrossOver, ще го мъча няма къде да бяга.

HQ искренно ти благодаря за предложението, но за съжаление не съм от Варна.

gelen4o

Проблемът е решен, направих си boot camp partition и всичко е ток и жица  ;D

Благодаря на всички които писаха по темата  ;)