Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-07-2024, 11:13:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 188
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 165
Total: 166

165 гости, 1 потребител
jicall

Немога вече...

Започната от loop, 06-06-2009, 00:44:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

loop

Ок инсталирах си осХ..намерих драйвери за Лан картата, опраих ги....пускам да си направим автоматични настройки..намира си Ип-то и всичките други глупости...пише ми "Connected", обаче не иска да ми отвори страниците и не иска..какво ли магиий не опитвах и не става и не става..


Явно бъркам някъде, ако може някой да ме светне къде е ключа за бараката..  ;D

julss

дай малко повече инфо за мрежата, през рутер ли си, най-вероятно трябва да си оправиш DNS. пробвай със статично IP и ръчни настройки

loop

Ползвам PON мрежа на Спектър нет! Снощи разгледах тяхния сайт и попаднах на това ->

Mac OS се нуждае от малка кръпка, за да работи коректно с PON.

1. Сваляте си този файл и го преименувате на IPConfiguration.xml
2. Правите си копие на файла IPConfiguration.xml, намиращ се в /System/Lybrary/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/Resources на Мак ОС файловата система. Примерно Копирате и Пействате файла под друго име (IPConfiguration_old.xml).
3. След което файлът се копира върху оригинала в /System/Lybrary/SystemConfiguration/IPConfiguration.bundle/Contents/Resources и се замества.
4. Рестартирате Мак-а и вече трябва да работи.





Правя всичко стъпка по стъпка..пак си пише "Connected", обаче не иска и не иска да влезе..явно найстина бъркам някъде, обаче просто незнам къде вече и какво да направя...

Becko

... незнаех че спектър нет са толкова напред с технологиите че мак ос и виста да имат нужда от специални кръпки :) тази тема е за самодейния сатиричен театър :)

... Ако сте потрeбители с гигабитова лан карта, за да ползвате PON настройте картата на 100 Mbit/s.

loop

Цитат на: Becko - 06-06-2009, 19:47:45
... Ако сте потрeбители с гигабитова лан карта, за да ползвате PON настройте картата на 100 Mbit/s.



Направих го вече..пак не иска  ;D

Becko

... премери атмосферното налягане, волтажа в контакта и фазата на луната :) събери числата умножи ги по 3,14 и ще ти излезе телефона на съпорта на спнет ... обади им се и им кажи да пратят някой да ти го инсталира ;)

loop

Цитат на: Becko - 06-06-2009, 19:57:35
... премери атмосферното налягане, волтажа в контакта и фазата на луната :) събери числата умножи ги по 3,14 и ще ти излезе телефона на съпорта на спнет ... обади им се и им кажи да пратят някой да ти го инсталира ;)


Звъннах..обаче аз съм от Бургас, маняка там каза, че може да го оправят ако лаптопа е пред тях, но не е сигурен дали колегите му в Бургас могат да го оправят..  ;D А пък не ми се разкарва до  София само заради това...


Каза, също не Мак-а неможе да ми регистрира самия рутер..и трябвало някакви конфиг файли или нещо от сорта, но лаптопа трябвало да е при тях..

loop

Говорихме си с подръжката на СпектърНет и се оказа, че лаптопа ми си е  взел си е IP, но няма routing.

Ако някой има идея как може да се оправи да сподели моля  ;D

Becko

сагата продължава :) купи си рутер и го закачи него после с лаптопа ще си цъкаш от цялата къща :) тъкмо няма да пачваш нищо

yamahadrums

Цитат на: loop - 06-06-2009, 20:15:37
Говорихме си с подръжката на СпектърНет и се оказа, че лаптопа ми си е  взел си е IP, но няма routing.

Ако някой има идея как може да се оправи да сподели моля  ;D

  Няма Gateway демек. Питай ги тия льохмани  да ти кажат какъв им е Gateway-a. Преди това можеш да пробваш да вуведеш твоето IP като Gateway, но промени цифрата след последната точка де е 1. Пример: ако твоят IP адрес е 10.2.184.142 то Gateway ще бъде 10.2.184.1
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

HQ

възможно е и гетуея да бъде 10.2.0.1 ,ако маската е 255.255.0.0  ::)

loop

Цитат на: yamahadrums - 07-06-2009, 14:43:21
Цитат на: loop - 06-06-2009, 20:15:37
Говорихме си с подръжката на СпектърНет и се оказа, че лаптопа ми си е  взел си е IP, но няма routing.

Ако някой има идея как може да се оправи да сподели моля  ;D


Не става. Пробвах..  ???


Цитат на: HQ - 07-06-2009, 15:25:52
възможно е и гетуея да бъде 10.2.0.1 ,ако маската е 255.255.0.0  ::)


Не ми е такава маската.



Все пак ето пробвах с една команда, и какво излиза ( същото излиза и като напиша "traceroute и ип-то на GW )



MikoBG

А сега от какво пишеш? Ако тая машинка е в нета, защо не вземеш от нея необходимите адреси...само да не си дублираш IP с двете включени машини ;)
iMac Intel Core 2 Duo 3.06GHz, MacBook Pro Core 2 Duo 2.4 GHz, 15", 2 GB , 250 Gb
Titanium PowerBook G4 400 MHz, 15", 384 MB, 40Gb
iPhone 4 16bg v4.3.3
+ Stanza ;)

loop

Цитат на: MikoBG - 07-06-2009, 22:51:52
А сега от какво пишеш? Ако тая машинка е в нета, защо не вземеш от нея необходимите адреси...само да не си дублираш IP с двете включени машини ;)



WinXp/MacOs...адреса който ми е под XP, си е същия, който си намира и под Мак-а, но това е..намира си ИП-то, но няма рутинг...  ???

MikoBG

Мисля че е нещо, което пропускаш. Би ли дал снимки от System Preferens -> Network и същото от Windows -> екрана с подробностите. И още нещо - първия път на ОСа трябва да изчакваш 2-3 минути, ако всички адреси са вярни, докато захапе.
iMac Intel Core 2 Duo 3.06GHz, MacBook Pro Core 2 Duo 2.4 GHz, 15", 2 GB , 250 Gb
Titanium PowerBook G4 400 MHz, 15", 384 MB, 40Gb
iPhone 4 16bg v4.3.3
+ Stanza ;)