Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-07-2024, 01:12:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 874
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 210
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 189
Total: 189

189 гости, 0 потребители

разляно кафе по макбук ?

Започната от velibarabeli, 01-06-2009, 00:45:28

« назад - напред »

0 Потребители и 3 гости преглеждат тази тема.

velibarabeli

Здравейте,

Търсих из форума, но нищо не ми излезна.

Полях си макбука (алуминиев) с кафе ( с мляко), попих всичко, махнах бартерията и сега съхне, мисля утре да го отворя (нямам отверка в моемнта, която да става) и измия колкото мога и да го занеса на сервиз, но ми се искав някой ако може да сподели мнение, че се раз§етох за някакви корозии из американските форуми и се притесних. Какво правите в такъв случай?

Благодаря

ggzy

На сервиз, да изчистат платките хубаво, ти по добре не мий, особенно с вода  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

dreben

Здравей,
Същото се случи с един мой приятел. Отворихме го и цялата клавиатура с всичко по нея я държахме около 12 часа във вода. След като изсъхна го затворихме и всичко си бачка без проблеми.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

joanna

Ако ще е във вода то нека да е дистилирана, защото от варовика после може да имаш проблеми.
Аз така съм се справял с телефони само с дейонизирана вода.
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔

yamahadrums

  Намери отнякъде контактен спрей. Отвори машината и я изкъпи със спрея. Изчакай да изсъхне и я сглоби. Едно време така съживявах GSM-и. Ако не стане направи си андронен колайдер (има ги схемите в Google). Аз навремето си направих един, защото бях залял телевизора си "Опера" с разтопен алуминий, докато давах дежурства в 5-та доменна пещ в Кремиковци. За съжаление тогава нямаше много информация за патентното право и ето на-откраднали ми идеята за колайдера. Отдавам тези мои неволи на дълбоко законспирираната ми връзка с кранистката от съседния цех. Тя непрекъснато ме разсейваше с непрекъснатата си демонстрация на умения с поверения й кран. Ах, как ми намигаше от кабината...
  Пак се отплеснах! Та на въпроса. Явно имаш неприятния навик да държиш течности около лаптопа си. Явно няма и да се отучиш. Затова ето един практичен съвет: Когато пиеш кафе добавяй в него разтвор от контактен спрей, стрити вежди от стар арменец и непрекъснато повтаряй на глас телефонния номер на съседа. Така се изключва възможността от вредни последици. От полезни също.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

ksemerdjiev

Сервиз е най-доброто решение.И все пак ако ще се почиства самостоятелно спирт от аптеката е по-добре от водата.С четка и внимателно.Много по-добре разтваря мръсотиите и съхне за секунди.
Macbook black 2.2Ghz Intel core 2 duo 4 GB DDR2 SDRAM, 160 GB HDD, Intel GMA X3100
iphone 2G 8GB

walker007

#6
Цитат на: yamahadrums - 01-06-2009, 10:06:19
  Намери отнякъде контактен спрей. Отвори машината и я изкъпи със спрея. Изчакай да изсъхне и я сглоби. Едно време така съживявах GSM-и. Ако не стане направи си андронен колайдер (има ги схемите в Google). Аз навремето си направих един, защото бях залял телевизора си "Опера" с разтопен алуминий, докато давах дежурства в 5-та доменна пещ в Кремиковци. За съжаление тогава нямаше много информация за патентното право и ето на-откраднали ми идеята за колайдера. Отдавам тези мои неволи на дълбоко законспирираната ми връзка с кранистката от съседния цех. Тя непрекъснато ме разсейваше с непрекъснатата си демонстрация на умения с поверения й кран. Ах, как ми намигаше от кабината...
  Пак се отплеснах! Та на въпроса. Явно имаш неприятния навик да държиш течности около лаптопа си. Явно няма и да се отучиш. Затова ето един практичен съвет: Когато пиеш кафе добавяй в него разтвор от контактен спрей, стрити вежди от стар арменец и непрекъснато повтаряй на глас телефонния номер на съседа. Така се изключва възможността от вредни последици. От полезни също.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ..... А по темата - сервиз! НЕ ПИПАЙ КЪДЕТО НЕ ТИ Е РАБОТА ! ! !  >:(
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

joanna

Нека да изтъкна и един мой безумен опит.
Подготвях едно дъно за продан, но беше много прашно и реших, че ако го измия с вода и препарат за миене на чинии и подсуша ще е като ново, но.......................!!!!!
В резултат на което дъното си ми седи и не запали повече .Та съвета ми е СЕРВИЗ и оторизиран щото иначе може никога да не запали след почистването.
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔

velibarabeli

#8
Благодаря на всички за отговорите и за майтапа на мой гръб.
Аз на будна глава също реших, че е по-добре да се носим в сервиз.
Единствено, §че съм още в гаранция, а това май ще я прецака :)


HQ

аз бих се притеснявал повече ако съм го потопил в леген с вода,отколкото ако съм го залял с нещо.Знаеш че всички лаптопи са защитени донякаква степен от това и няма директна връзка м/у дънна платка и клавиатура.Кофти е че влиза под бутоните,трудно се чисти и може да ти мерише на кафе дълго време.Моя пък е заливан с водка  ;D и се притеснявах дали ще ми се изтрият буквите от бутоните,но вече 2 години постоянно е център на купоните и се държи прекрасно!  ;)

dreben

Както писах по-горе - измиване на клавиатурата с вода не води до никакви проблеми. Проблем може да имаш, ако решиш сам да го отваряш без да си го правил преди. Могат да станат големи бели при демонтиране на някои от връзките. В сервиза, ако са кадърни задължително ще го измият с вода. Вярвай ми!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

velibarabeli

Надявам се да са кадърни, обадих се на епълцентъра. Аз доста бързо го изключих и обезбатерих, да видим

Дано си е жив и здрав :), §че още е доста младичък

Сега отивам да им го нося.

wess-music

#12
Цитат на: ksemerdjiev - 01-06-2009, 10:08:21
Сервиз е най-доброто решение.И все пак ако ще се почиства самостоятелно спирт от аптеката е по-добре от водата.С четка и внимателно.Много по-добре разтваря мръсотиите и съхне за секунди.

САМО НЕ СЪС СПИРТ!!!!!!!!!!!!!!
Аз имах подобен проблем - необходимост от козметично почистване.
Купих чист спирт от аптеката и детето (на 2 г. и половина) ливна смело върху клавиатурата - (от Г4-ка) и накрая когато изсъхна се оказа че е има поразии - нищо видимо, след като я отворих, но не бачкаше клавиш. А преди това клавиатурата си работеше перфектно - просто само за козметика чистех,  както спомена по горе. Но влезе върху платките и ...

На старата Г3-ка (266МХц) чистих заради недобър контакт с леко навлажнена клечка за уши с препарат за почистване на клеми (мирише на газ за горене) - резултатът бе 100% ОК. Купих го от "Мосю Бриколаж" и струваше около 5 лв. Флакон.


ksemerdjiev

Сезонното обслужване на техника по правило се прави със спирт.Имам предвид почистване на повърхностите.Имам колеги (ди джеи) които си почистват плеарите от години със спирт и не са казали за проблеми.Имам познат които почиства платки със спирт и четка и не съм чул за проблеми.Все пак най-добре да се даде на сервиз естествено, но се опитвам да намеря логика как би могъл да навреди спирта при почистване.Ако някой знае нещо конкретно по въпроса нека сподели.
Да кажа само, че аз също почиствам техниката ми (плеари, пулт, конзоли, слушалки) със спирт.
Macbook black 2.2Ghz Intel core 2 duo 4 GB DDR2 SDRAM, 160 GB HDD, Intel GMA X3100
iphone 2G 8GB

ggzy

Спирта също е електропроводим, и ако не изчакаш хубаво да с
изпари от под чипове и т.н. и го включиш към мрежата може да окъси.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5