Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 17:21:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 689
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 192
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 87
Total: 87

87 гости, 0 потребители

филми с субтитри

Започната от maksito, 20-04-2009, 11:54:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

maksito

Гледам филми през Quicktime, но не всеки път излизат субтитрите. Дали е заради player-a или аз не правя нещо като хората. И ако е заради Quick time, има ли някой по-добър?

arnold

задължително ти трябва Perian , но щом ти излизат предполагам че го имаш вече...
аз лично ползвам VLC и няма проблеми, опитай го. има и други пплейъри за мак :Chroma, Movist etc...
Real Mac mini

maksito

По-скоро е нещо от формата. На VLC ми излизат йероглифи. Srt формат вървят на Quicktime, subs.text -не. Нищо не разбирам ???.
Но мерси ;)

arnold

за да не ти излизат йероглифи на VLC отиди в настройките на субтитрите и избери за енкодинг CP1251
Real Mac mini

maksito

Стана ;D ;D ;D ;D ;D
Много благодаря :D

iPeichiny

Movie Time е също добър player
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

arnold

остана да почерпиш:)
Real Mac mini

enso

Quicktime става, но трябва формата на субтитрите да ти е .str . Иначе и VLC е идеално с енкодинг CP1251, както се спомена :)

DALT

Цитат на: maksito - 20-04-2009, 11:54:51
Гледам филми през Quicktime, но не всеки път излизат субтитрите. Дали е заради player-a или аз не правя нещо като хората. И ако е заради Quick time, има ли някой по-добър?


Quick Time с Perian е желязна комбинация. Предпочитаната от мен. От време на време се появяват филми с някакви екзотични кодеци или със *.sub субтитри, тогава ползвам mPlayer за OS X. До сега няма филм който да не е работил с тези двете.

Преди време пробвах VLC-то, но забиваше поради една или друга причина.

thebrainless

Да ви питам при VLC как мога да си направя шрифта болд /не по-голям, а болд /
По темата, гледам филми и през превюто даже. На тези на които не тръгват субтитрите VLC. Chroma-та редовно прави проблеми с регистрации и я отебах иначе супер плеър, ако си го купиш
Stay hungry. Stay foolish.

Grozdanov

Quick Time и Perian наистина е железна комбинация. За да вървят субтитрите е достатъчно да са изпълнени 2 условия: разширение .srt и име, същото като името на видео файла. За конвертиране на .sub или друг тип субтитри използвам Jubler. Изключтелно рядко използвам друг плеър.

ncrachev

В "Софт и Ос" пуснах линкове към това по-долу.
Програмка за субтитрите към Куйк тайма, мисля че работи много добре. Опитайте го.

Torrent:http:www.osx-files.net/index.php?page=torrent-details&id=1757eb83d40ba297d253164acb252bf854044952
Web:www.bitfield.se/isubtitle
MacBook Pro 2.5 GHz Intel Core i5


Ananke

#13
Знам, че ви е изключително досадно да отговаряте на въпроси свързани със субтитрите, но все пак ще си кажа оплакването. Като пресен притежател на мак се сблъсках с проблема със субтитрите. Инсталирах Perian, нямам проблем със quicktime player-a, но не мога да подкарам субтитрите на Плекс-а. Маймуници и нищо друго. Предполагам, че с VLC нямам да имам проблеми, но това ще е последния вариант, просто не ми е симпатичен. Някакви идеи как да го разкарам този проблем? Самите субтитри като ги отворя с TextEdit-a пак са на заврънтулки.

Благодарности в аванс.

iNtaCt

Оле само като прочета подобна тема и ме избиват ортикарии ;)