Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

30-06-2024, 10:45:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 118
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 120
Total: 120

120 гости, 0 потребители

.srt субтитри!

Започната от arnold, 18-04-2009, 18:39:13

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

arnold

сега малко темата не е за тука но не можах да измисля къде да я сложа.
Проблема е следния предполагам че всички го имаме. Като си пусна филмче divx на домашното кино (Самсунг) със .срт субтитри и шрифта е отвратително малък и бял, много трудно се чете... настройките на домашното кино не позволяват никаква промяна на шрифта или на размера на шрифта. четох из разни форуми че ако били в друг формат субтитрите можело да се запише в самия  файл някъв размер, но така и не ми стана ясно как точно се прави, още повече КАК СЕ ПРАВИ С МАК? някой може ли да помогне, все творци сме тука с маковете...
Real Mac mini

julss


arnold

мерси за изчерпателния отговор:)
ше го разгледам
Real Mac mini

arnold

julls, кой енкодинг е верния, пробвах кирилик мак не стана, пробвах и уиндоус пак не стана...
Real Mac mini

arnold

нз. оправих се
Real Mac mini

julss

не помня за енкодинга, отдавна не съм го правил, кажи поне за останалите кой е проработил при теб

arnold

енкодинга е Кирилик>уиндоус, но трябва да се зададе от опциите като дефолтен... само че после в къв формат да го експортна че да ми го чете ДВД-то, няма xvid, нито divx... а и гледам че да го кодира наново с надписите ще отиде 4 часанякъде...
Real Mac mini

julss

няма за .аvi, ако му дадеш "save to disk" , то го записва като .mov , сега направих един филм, за 5 мин експортна.
А ако искаш за домашното dvd, ще трябва да го превърнеш от .mov в .avi с някой най-обикновен конвертор, щото домашното ти dvd едва ли ще прочете .mov

ggzy

А защо не видиш дали има ъпдейт на фирмуера за домашното ти кино?
Аз така реших проблема с един Елит.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

arnold

ами де да знам
къде да го видя... Самсунг Ht-z210?
Real Mac mini

ggzy

Ми примерно тук  ;) :
Firmware
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

arnold

хехе, признавам си изказах се и аз неподготвен... да упдейтнах го току що и чак дане повярвам на очите си... удебелен шрифт...:) не е кой знае кво, но май е по-добре. трябва да го тествам:)
Real Mac mini

ggzy

Хайде сега да се преместим през една тема надолу  ;D ;D ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

arnold

на BluRay - a ли?
мен за там още ми миришат краката;)
Real Mac mini

themac

#14
Цитат на: julss - 19-04-2009, 11:10:04
няма за .аvi, ако му дадеш "save to disk" , то го записва като .mov , сега направих един филм, за 5 мин експортна.
А ако искаш за домашното dvd, ще трябва да го превърнеш от .mov в .avi с някой най-обикновен конвертор, щото домашното ти dvd едва ли ще прочете .mov

С Тoast много лесно се импортва от един формат в друг. За предпочитане е Toast 8. В 9 някои от функциите са отрязани.
Аз така прeoбразувам .mov в .avi.
Преоразмерявам някои .avi, свалени  с по-голяма резолюция от подържаната от домашното DVD(LG9700), и т.н.
Оня ден свалих размера на един филм, който кой знае защо беше с размер 720Мб, на 703Мб, по разбираеми причини.
За по-напреднали в материала за видео/аудио стандартите може да има и други възможности, за които не съм наясно.
Once you go Mac, you'll never go back!