Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 08:58:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 679
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 142
Total: 144

142 гости, 2 потребители
ggzy, atanas_mil4ev

От къде в България мога да си взема imac 2008/09 г.

Започната от ivan, 31-03-2009, 00:21:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivan

От къде в България мога да си взема imac 2008/09 г.


skate99

#2
www.applecenter.net - за препоръчване в BG
www.istyle.bg
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

wess-music

Нещата относно закупуването на айМак у нас станаха съвсем поносими откакто излязоха последните им серии.
За другите продукти съм резрвиран да го твърдя.

(Допреди това цените бяха доста нагоре. С колегите ми пазрувахме от Англиа точно по тази причина.)

Не знам дали това не се дължи на факта, че гаранцията която се упоменава навсякъде е вече само 1 година. Преди се говореше, че е 2.

Това обезсмисля купуването на такова сметало от чужбина, особено ако го звимате на името на фирма по ДДС. Тогава цената ви е близка до тази от САЩ, а като се изключи допълнителния разход за транспорт става направо ОК. Ако пък и намериш някой приятел от Технополис или Техномаркет да я купиш през тях - можеш да клъцнеш и още поне 5% надолу. Такава цена вече мнооого трудно можеш да докараш от вън.

Единственото, което малко ме изненадва е липсата на клавиатура.

Тук-там има постинги, че печатането на БДС оскъпявало, а и в един от магазините това ми обесниха.

Мисля, че е напълно възможно, защото аз купих от онлайн магазина на ББС безжична от пластмасовите (с нум пад) за 99 лв с ДДС (82.50 лв без) + 3.20 доставка. А с БДС ингравирана кирилица беше 117-119 крайна цена, макар че в Технополис, където я гледах същата, предлагаха 5% отстъпка (около 113 лв) за да ги "оттървеш", понеже им залежават. В ЦУМ дори ми казаха, че била потънала в пепел и прах и била с лош търговски вид, макар и нова...
Хем ми стана малко смешно, хем тъжно.

Епълските клавиатури са железни оитвътре, не се гънат или осукват. Парите са си пари, вярно, но пък здраво измислено и направено.

Е, на 2-те ми Г3-ки (266 и 450 ГХз) бяха от пластмаса, ама пък здрави, лесни за почистване и поддържане.

Бях отварял за почистване една от прозрачните за Г4.
Вътре беше като такнк! Изключителна изработка. 1 мм желязна ламарина за основа и около 50 (май го броих 48) мини винтове за да няма проблеми с контактите на силиконите и влизане на парах по-навътре от первазите.
...
С новите iMac поне интернационална, мисля, че можеш да си поръчаш. (С БДС е okoло 95-100 лв с ДДС) , въпреки, че даваха в комплекта преди, както е по сторовете.
Сега навън избираш от скъсените, пълните, на езика в държавата или US (UK) international. При нас за по-лесно БЕЗ КАЛВИАТУРА!

Опитай. Ако си студент и им се примолиш, защо да не ти направят жест.
Във време на криза, IT продукти се купуват най-малко, според изследванията.
А и на студенти правеха промоция всичко на 5% надолу.