Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-06-2024, 06:51:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 678
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 94
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 41
Total: 41

41 гости, 0 потребители

Кой проблем в Леопард ви ядосва най-много?

Започната от nubizus, 28-03-2009, 17:53:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

t0t0

Цитат на: Vancuver - 02-04-2009, 00:34:14
Както някой по-горе спомена - дразни ме това, че няма cut в менюто на десния бутон.

И малко ми е кофти, че не мога да играя win игрички - то аз конкретно не играя толкова често, но един-два пъти седмично разцъквах малко на CS:S да поразтоваря, а сега и толкова няма. :) А пък и не ми се занимава да слагам и win на МБ заради няколкото часа игра на седмица. :)
тая игра я има за мак портната....както и мн други, а мен най-много ме дразни също онова въртящото като почне няма спиране и мисля, че се получава най-вече от харда, копирам ли нещо или да дърпам с по-голяма скорост нищо друго не може да направиш нормално  >:(
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

SkiRaceGeek

Има няколко неща които са глупавички, като например този тъп свещен Апъл бар от горе дето нищо не може да му се промени по никакъв начин ...  >:( или липсата на cut опция, обаче това което най-много ме дразни не е свързано толкова с ОС Х колкото с поддръжката на Виндоус Медия, щото има много прости псевдо уеб дизайнерчета които използват разни допотопни плъгинченца за WMP и Flip4Mac е абсолютен ташак и не може да изпълнява елементарни функции като например Full Screen или login to stream ... (да знам че мога да му кажа да отваря QT отделно, но и това много често не работи в зависимост от страницата). Та само заради това ми се налага да ползвам разни виртуализатори за уиндоус и други тем подобни простотии ...  >:(
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

realvision_dimov

Мен ме дразни че курсора на мишката не винаги се сменя на рачичка за да ми покаже къде мога да кликна.
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
500 GB 7200rpm hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

arnold

наистина ли няма CUT във файндъра? аз мислех че просто не знам комбинацията от клавиши...това е единствената гадост според мен.
Real Mac mini

SkiRaceGeek

Няма CUT ама има MOVE тоест ако искаш да преместиш някой файл или директория във файндър докато го драгваш задържаш CMD и го премества, ама пак не е същото като CUT.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

Nistel

Поне като задържиш върху някоя папка и автоматично се отваря .. мен единственото нещо,което ме дразни донякъде е,че няма enter :) .. трябва все с мишка или тъчпада да кликам .. учудващо не намерих никакво решение из нета - явно е нещо супер лесно,което ми е убягнало ..
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Becko

какъв ентер няма ?!?!?!

всичко става с клавишите просто прочетете хелпа

traian_james

Nistel cmd+O е равно на windows-кия enter, а с enter под мак е rename. Вече като седна на pc-то си (което става рядко, слава богу) ги бъркам дори, давам enter за rename...
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

space ace

Цитат на: realvision_dimov - 14-04-2009, 23:08:18
Мен ме дразни че курсора на мишката не винаги се сменя на рачичка за да ми покаже къде мога да кликна.

това. наистина е абсурдно и преди лео го имаше
macbook

avioli

cmd-стрелка надолу прави същото като cmd-O

Мac OS X е система, която онаследява любовта към мишката от предходните си версии... което е добре. Много от функциите в Мac OS X нямат алтернатива във Windows, а е вярно и обратното. Менютата не се достигат с Alt-буква, няма Windows копче, което да отваря Епъл менюто, няма копче, което да стартира Finder, както има такова за Windows Explorer, и накрая, но не на последно място е, че няма копче, което да действа като десен бутон на мишката... това става с копче И ляв бутон на мишката - това показва желанието на Епъл да карат хората да ползват мишка : ).

Повечето функционалност е замисляна да се изпълнява с една ръка на мишката и другата на клавиатурата. Поради тази причина и някои функции в официалните Епъл софтуери ги няма като достъпни от менютата.

мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно