Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-07-2024, 08:48:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 679
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 153
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 146
Total: 147

146 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Как да си направя Хакинтош

Започната от ivan, 27-03-2009, 10:06:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivan

Не съм много запознат как става това да качиш Mac Os X на  Pc , а за mac немам толкова пари . Ако знаете дайте информация тек или на лс

avioli

Ше ти дам един тек - иди в другата секция във форума - MacOSX x86, и/или в insanelymac.com... та толкова с моя тек...
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

HQ

винаги съм препоръчвал 10.4 за хак ...
Истинският въпрос е как да си направя EFI партишън с драйверите на системата и да буутна ритейл ос.

Wizi

Цитат на: ivan - 27-03-2009, 10:06:24
Ако знаете дайте информация тек или на лс

Отговорът е доста лесен: става с МНОГО четене, пробване, мъчене и... добо количество късмет хардуерът ти да е максимално съвместим.

insanelymac.com е библията за хакинтош. Там въпроси НЕ се задават - бъди напълно сигурен, че вече някой е имал проблем като твоя и това е дискутирано. Просто търси и чети.

На българска територия има едно скромно хакинтош общество, което може да ти бъде полезно като начало, но не обещава 100%-ов съпорт поради ограниченият си брой членове и принципно успешен брой завършени хакинтошове. Загледай се в подписа ми за линк.

Успех!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

купуваш си частите, които са ползвани в един МАК и почваш да сглобяваш и да си дърпаш косите че няма драйвери:)
наистина доста четене, пробване и т.н. трябва
Real Mac mini

Wizi

Ако човек тепърва ще си купува частите то със 100% гарантиран успех може да си избере такива, които тръгват native. Дори за 200-250лв можеш да си сглобиш абсолютно гарантиран хакинтош с Атом процесор.

Скубенето на коси и многото четене са когато напасваш съществуващата система към Mac OS X и/или  обратното ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

а EFI -то може ли да се докара направо аут ъф дъ бокс както се казва с тея работи или пак трябва да се правят разни химии
Real Mac mini

Wizi

Efi-x поддържа само конкретни хардуерни чаркове, които ги поркарва нейтив, сиреч аут ъф да бокс. А и струва кинти. Общо взето винаги трябва да прибегнеш малко или много до подбиране на чаркуляците. След това един Boot-132 + retail DVD и (принципно) си готов.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

не, аз за Efix-a ми е ясно кво прави ама с това буут 123 нали уж може, да се направи ЕФИ да си върви всичко. то не че ми стана ясно кой знае колко за тея методи, ама мисля че ако се хвана и това да правя и няма да спя цял месец:)
Real Mac mini

Wizi

Разбери, че НЯМА вариант, където ВСИЧКО да работи нейтив освен ако не си подбрал предварително хардуера или просто нямаш късмета на начинаещия и се окаже, че случайно вече имаш всичко подходящо за тази операция.

... и програмката е Boot 132, не 123  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

вземи си дъно на gigabyte,C2D процесор,800mhz ddr2 ram,nvidia 8600 видеокарта,сата харддиск и САТА двд!

G3

Цитат на: HQ - 07-04-2009, 12:49:51
вземи си дъно на gigabyte,C2D процесор,800mhz ddr2 ram,nvidia 8600 видеокарта,сата харддиск и САТА двд!
а тези работи, колко пари излизат общо... горе- долу? Минимално-
максимално?
най-добрият приятел на човека е MACа...!

avioli

е сега... на магазин го обърнахте : )

а и не виждате ли, че г-н Иван не е влизал от 10-ти Април... явно си е купил чарковете и сега си сглобява Хакинтоша. Само да беше оставил телефон, че да му звъннем да го питаме дали има нужда от помощ и колко му е излязла конфигурацийката.

ох... отпуснах се на лирична вълна.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

arnold

може да е спечелил от тотото и да си е купил истински мак:)
Real Mac mini

Angelo

Wizi - Да не отварям нова тема, да те питам Ти виждал ли си го на живо efix ?