Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 12:40:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 148
Total: 148

148 гости, 0 потребители

ПЪЛНО БЕЗДАРИЕ!

Започната от patchosan, 20-03-2009, 13:15:17

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Иван Ралчев

#30
Ей, не се даваш, dilyan.

Съмнявам се, че производството на iPhone 3G струва повече от $199 на парче, като включим всички разходи по разработката и патентите. Продадени са доста над 10 милиона парчета. Като ти вървят сметките, виж пак какво е капиталовложението, та да прецениш нещото колко пари струва. Щото iPod Touch е същият - липсват му само... микрофон, GPS и антенка ;-)

И целта не е да се правим на тарикати, а да си изкажем мнението. Реално на този телефон наистина може да му се иска повече предвид възможностите, които предлага. Е, липсват други, но нали уж 3.0 идва...

И пак ти казвам, едно е телефонът навсякъде да струва едни и същи пари, а тука - двойно! При все, че и сметките след това са по-ниски, заплатите също са такива. И това не е основание да се експлоатира тъповатото желание на българина да следва модните тенденции и да дава 1000 лв за телефон, като в същото време носи съдрани гащи. За мен не е проблем, просто ме е яд, че тия неща се случват.
Once you go Mac you never go back.

sisostz

Като гледам О2 даже и без пари го дават за такса от £44.05... И не ми се струва да е много голяма тази сметка за там при положение, че сега един мой приятел ще ходи да бере гъби за £50 £60 на ден.Какво излиза... в Англия си го взимаш за 3/4 надник в месеца и имаш план какъвто внуците ми ще имат в България...

yamahadrums

#32
Цитат на: dilyan - 23-03-2009, 09:26:17
e за 3G мрежите си прав - има само 1 и тя е на Глобул.
За (публична) справка картите на покритие на операторите ...

  Изобщо не визирах Глобул, ама айде. То това е друга тема. Работил съм няколко години с тях и са ми ясни гръцките им евтини номера и въобще всичко около тях.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

dau

абе не разбрахте ли че тези цени 199/299$ или съответни в евро са субсидирани, и при тази цена мобилния оператор дава на Ейпъл от месечните такси...

не знам глобул каква договорка имат с ейпъл, но е факт че не сме като при останалите държави, няма и ни при iTunes Store.

т.е. ако глобул не плаща от абонамента на Ейпъл цената даже е ниска, нормалната е 500/600$ само за апарата

лично аз иначе бих предпочел по-ниска цена с малко по-висока абонаметна такса, но да можеш да използваш реално възможностите на телефона...

може и 50лв да е месечната такса, но да има поне 10Г трафик (на доста места е неограничен) поне 1000 минути в мрежата на глпобул и 200 към всички мрежи и поне 200 безплатни смс-а
и апарата да е до 400лв, пък после да дават колкото искат на ейпъл още...

иначе е факт че са измекяри и византийци и не им ползвам услугите  ;D

yamahadrums

  Аз съм съгласен за цена от 500-600$, ама отключен. Сега се сетих, че дори и гласовата им поща не е с видео. А бе какво да ги коментираме повече! Това е положението и по-добре няма да стане.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

dilyan

:) всеки си има мнение и гледна точка, което е хубаво! Никой не искам да убедя в противното.

Предлагам ви, да отидете в шоу рума на Порше и жестоко да им се скарате, как така продават коли от желязо което е 70 Е /тона за 200 000 Euro .. не ги ли е срам, това не струва повече от 200 Е (нали е 2 тона желязо?!?!?)! Не знаят ли, че в БГ средната заплата е 300 лв!

-----

цената на компонентие е едно .... да не забравяме че Апъл си калкулират печалба, патенти, имидж, маркетинг, софтуер, дистрибуция и т.н., а всички знаем, че техните продукти не са като НЕО или САНГ.

-----

Аз не коментирам кой оператор какъв е - а просто технически мрежите им. Тука вече спор няма. Когато другите извадят покритието и скоростите за HSDPA, ще се върна и ще си изтрия мненията по въпроса.

yamahadrums

Цитат на: dilyan - 23-03-2009, 12:41:02
Предлагам ви, да отидете в шоу рума на Порше и жестоко да им се скарате, как така продават коли от желязо което е 70 Е /тона за 200 000 Euro .. не ги ли е срам, това не струва повече от 200 Е (нали е 2 тона желязо?!?!?)! Не знаят ли, че в БГ средната заплата е 300 лв!

Аз не коментирам кой оператор какъв е - а просто технически мрежите им. Тука вече спор няма. Когато другите извадят покритието и скоростите за HSDPA, ще се върна и ще си изтрия мненията по въпроса.

  А аз ти предлагам да отидеш в Apple и да ги питаш как така са се преебали, че взимат по-малко пари за телефона си в другите държави! Звучиш глупаво вече! Не са ни виновни Apple, а Глобул, защото те са втората страна по договора. При наличието на толкова много абонати не мисля, че щяха да се прекарат с по-ниска цена. Напротив-със сигурност щяха да отчетат по-големи продажби.
  За какъв HSDPA ми говориш? Мтел винаги са операторът, който вкарва всички нови технологии. Беше един от първите в света, който предлагаше HSDPA.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

enemy

Между другото, не разбрах защо се захващате толкова много за стандартите в САЩ и България. Какво ги интересува Apple какъв ни е мизерния стандарт?! Те искат еди колко си пари за iPhone, оттам нататък какъв ти е стандарта тях въобще не ги касае. Цената не е чак толкова неприемлива бих казал. (Мое мнение.) ;)

Horror

Цитат на: yamahadrums - 23-03-2009, 12:55:07
Цитат на: dilyan - 23-03-2009, 12:41:02
Предлагам ви, да отидете в шоу рума на Порше и жестоко да им се скарате, как така продават коли от желязо което е 70 Е /тона за 200 000 Euro .. не ги ли е срам, това не струва повече от 200 Е (нали е 2 тона желязо?!?!?)! Не знаят ли, че в БГ средната заплата е 300 лв!

Аз не коментирам кой оператор какъв е - а просто технически мрежите им. Тука вече спор няма. Когато другите извадят покритието и скоростите за HSDPA, ще се върна и ще си изтрия мненията по въпроса.

  А аз ти предлагам да отидеш в Apple и да ги питаш как така са се преебали, че взимат по-малко пари за телефона си в другите държави! Звучиш глупаво вече! Не са ни виновни Apple, а Глобул, защото те са втората страна по договора. При наличието на толкова много абонати не мисля, че щяха да се прекарат с по-ниска цена. Напротив-със сигурност щяха да отчетат по-големи продажби.
  За какъв HSDPA ми говориш? Мтел винаги са операторът, който вкарва всички нови технологии. Беше един от първите в света, който предлагаше HSDPA.

Цените от по 200 долара са субсидирни. Навсякъде телефоните се използват от операторите само и единствено като инструмент за привличането на нови клиенти и предподновяване на договорите на стари. Никой не се опитва да печели от тях, дори и нашите оператори. Колко голяма ще е субсидията в цената на даден телефон зависи от много неща, но едно от тях е средната месечна сметка генерирана от абонатите на съответния оператор. При положение, че тук тя е доста ниска - около 20 лева, няма как някой да тръгне да субсидира силно даден телефон или да компенсира с висока месечна такса, просто защото пазара няма да е приеме. Да, Мтел предлагат блекбърито почти без пари, но пък и тяхната оферта, а и самото устройство са към малко по-различен сегмент на пазара.
Macbook Air 13" 2012

dilyan

yamaha ... относно кой какви новости вкарва в мобилния бизнес и HSDPA-a ... повярвай ми знам какво говоря, и твърдя, че 3G мрежата на Глобул е най-добра като покритие и като HSDPA скорости.

Аз съм в този бизнес отвътре, и съм виждал доста неща като сравнения, бенчмарки, скорости ... и знам кой оператор какво има и какво предлага.

Иван Ралчев

Субсидирани или не, цените са си цени.



Туй е офертата на Cosmote Greece. А те, както много добре знаем, са собственици на нашите другари Globul. Е, толкова ли не можаха да измолят един евтин iPhone и за бедния изстрадал българин? ;-)

После се радвайте на евтин телефон с отлични възможности и ниска месечна такса.  ;D

Тъпото е, че ако бяха пуснали телефона на по-ниска цена, наистина щяха да избият рибата. Е, не са малко и ония, дето и хладилника ще изнесат от кухнята, за да си го купят. Здраве да е  ::)

Важното е народът да има за какво да си говори. Да идва Pre най-накрая :-D
Once you go Mac you never go back.

Horror

Нормално е Cosmote да го субсидират повече, все пак Vodafone го продават на пазара от доста време и трябва да са конкурентни и на тях. Освен това потребителския профил в Гърция е доста по-различен от нашия.
Macbook Air 13" 2012

SkiRaceGeek

Цитат на: nubizus - 21-03-2009, 01:00:37
Кажете не на АйФоня/БГ.
Не на селския тарикатлък.
Не на некадърниците с власт.
Не на селската проста напаст.
Кажете не на България и нещата ще се поопрявят.
Тук и пари да имаш се тая, се ше се намери кой да ти го набута по нашенски.
Навън също има набутване, ма има и механизми за въздействие върху тарикатлъка.
Тук секи прецакан си трае и гледа да се прецака и некой покрай него та да му се дигне самочувствието.
А и при този малък пазар, единствената сигурна далавера за търговците не е качествено обслужване а прецакване като за последно.
Кефиш ме ...  ;D
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

dau

dilyan кажи как тогава на великия византийски оператор му падна MSC-то наскоро, как така стана? 2 часа почти цяла БГ без оператор...
добре че 112 поне го рутират от клетките ако закъсаш  ;D ;D ;D ;D :P

Horror

#44
Не му падна MSC, а прекъсна оптиката м/у офисите им в Соравия и БПС и по този начин връзката м/у MSC1 и MSC-тата в БПС.
Macbook Air 13" 2012