Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 12:55:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 123
Total: 125

123 гости, 2 потребители
XoXo, walker007

ПЪЛНО БЕЗДАРИЕ!

Започната от patchosan, 20-03-2009, 13:15:17

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Becko

... офертата на глобул е съвсем нормална :)
... поздравявам ги, пуснаха първата реклама на Епъл в Бъглария и то в най гледаното време !!!

на който не му харесва може да си купи:

1. 2г втора ръка
2. 3г от ЮК
3. 3Г от САЩ
4. отключен от Гърция или Италия
5. отключен от 2бе
6. от Глобул с карта, интернет, разговори и ГАРАНЦИЯ :)

ако не можете да изберете от многото варианти значи имате някакъв проблем :)

HQ

както всеки мобилен оператор по белия свят и наш'те пускат въдицата.Във Варна мол има последния айфон мисля че за 1300 лв чисто нов ,естествено в чижбина "промоцията" е по-дебела,щом го пускат за 200-300 долара и договор за 2 години с такса поне $50 на месец ::)
Грешката е че глобул ги вземат от тука и ги препродават,а не ги вземат директно от китай  ;D .Наздраве със студената вода на всеки набутал се!  ;D

fpyyh

доста мръснишки тарифи, минутите са само за глобул, за другите мрежи, доколкото разбирам, важи цената на базовата абонаментна програма - 0,52 на минута. освен това неизразходваните минути/трафик не се прехвърлят. та дори и 30 минути месечно към други мрежи (доста консервативно) са си още 15 лв + 15 лв абонамент, което прави годишните разходи поне още 350-400 лв. освен това в сайта на глобул пише, че е заключен и нищо не се споменава за отключване. ще се научат де, конкуренцията е хубаво неща, мога да похваля вивател, които приравниха международните разговори с фиксирани мрежи с локалните и минутите от плановете вече могат да се използват за чужбина :)

k0k0

Цитат на: fpyyh - 21-03-2009, 19:39:23
доста мръснишки тарифи, минутите са само за глобул, за другите мрежи, доколкото разбирам, важи цената на базовата абонаментна програма - 0,52 на минута. освен това неизразходваните минути/трафик не се прехвърлят. та дори и 30 минути месечно към други мрежи (доста консервативно) са си още 15 лв + 15 лв абонамент, което прави годишните разходи поне още 350-400 лв. освен това в сайта на глобул пише, че е заключен и нищо не се споменава за отключване. ще се научат де, конкуренцията е хубаво неща, мога да похваля вивател, които приравниха международните разговори с фиксирани мрежи с локалните и минутите от плановете вече могат да се използват за чужбина :)
Вие какво искате АйФон за 30 лева ? Тарифите сас и добре.. ти като си вземеш примерно нокя от глобъл какво да не имаш безплатни минути към другите мрежи.. айде не на мене тия..
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Иван Ралчев

k0k0, ми не, искам iPhone за 300 лв! И ми кажи след това, че не искам с право такава цена.
Once you go Mac you never go back.

Becko

хахахаха 300 лв :) и дядо коледа няма да се навие на тази оферта

julss

Аз първия си iPhone 16 GB бял ,го взех в Испания в деня на излизането му.Около 6 часа на една опашка ;D . С договор за 2 години за 129eur. Мисля че цената на Глобул е много надута.

Иван Ралчев

#22
Becko, ти или си изключителен реалист, или държиш другите да те прецакват.

Във всеки случай американците си вземат iPhone на договор за $200. Колко е средната заплата там? Щото както те, така и ти, ако си вземеш глобулски iPhone, ще плащаш сметки за интернет, който вероятно няма да ползваш.

Та, кой е прав? Аз, че няма да дам 900 лв на глобул + месечна такса за нещо, което на този етап не ме вълнува, или ти, защото смяташ, че 300 лв са много малко? ;-)

Просто цялата тая история с модерното и високотехнологичното тук се експлоатира твърде много, като превръща даден артикул в недостижим за обикновената публика. Ако глобул бяха извоювали да речем американската цена, тогава насоката на спора щеше да е съвсем друга.
Once you go Mac you never go back.

dilyan

TCO - total cost of ownership
пичове, хайде да го сметнем за УСА и за БГ.

УСА - Върмонт - 199 $ телефон + (30 $ net + 39.99 $ calling minutes + 5 $ sms package) месечно за ДВЕ години
БГ - София - 819 лв + 24.90 лв месечно за ЕДНА година

сега, признавам, че има разлика във броя минути, смс и нет .. ама я да сметнем ТCO или да сметнем за същите долари в БГ какво ще мога да си позволя от Глобул?

Иван Ралчев

#24
А $3 за хляб на ден в САЩ броиш ли ги, dilyan? Щото сметката тогава хептен дебела става. Добре че нафтата поне е по-евтина...

Става въпрос за цената на самото устройство, щото другото (цените на разговорите) по понятни причини е съобразено с потребителската кошница в страната и финансовите възможности на населението. Инфлация, дъра-бъра...

Точно поради тази причина смятам, че предложението на глобул не отговаря много на действителността.

$300 в САЩ са... приблизително равни на 1029 лв при най-ниската тарифа в България? Или и ти си фен на балканския синдром "оправете ме първо вие, пък после и аз сам ще се надупя"?

Ама, вярно, и тука имаме избор - да си го вземем, да не си го вземем... да си вземем iPod Touch. Добре че и на него не искат много повече от $299х1,45... Само 100 кинта.
Once you go Mac you never go back.

dilyan

ами точно това е - НЯМА такова нещо като цена на устройството ... има апарат + план = услуга която операторите и апъл се опитват да ти предложат.
едните ти го предлагат по модела - евтин на брашното, скъп на триците - at&t .... другите не ти го субсидират и ти го предлагат с приемливи месечни планове - globul.
В другите страни като предлагат апарата за 499 Euro - значи той толкова им струва, без на някой да му пука колко е хляба в УСА, Гърция, БГ, Македония, Каспичан или Хасково ....
Все пак апъл се целят в бизнес и високия клас, така че не им е приоритет цената ....... който не му изнася има и бюджетни марки за 30 лв.
След като Blackberry, HTC, Nokia, SE предлагат сходни устройства за над 1000 лв, не виждам защо е това мрънкане .... ??!
Но както по-горе Dark е казал - не го интересува в момента ..... но нека да се изкажат всички

yamahadrums

  Много ми е интересно как точно Apple се целят във високия и бизнес клас в България, след като всеки средностатистически идиот знае, че в България сме най-бедната страна в Евросъюза, активното ни население е около 2 милиона и средната работна заплата е около 500лв!!! Това е единият парадокс. Другият парадокс е, че в България всеки се оплаква, че е много беден, а всъщност като се загледаме по улиците има повече автомобили, отколкото население. Почти всеки притежава возило. Също така сериозно се хвърляме на скъпи телефони, маркови дрешки и всеки петък и събота сме в кръчмата.
  Та стига толкова за парадоксите. Цената трябва да е съобразена със стандарта на живот, както е навсякъде по света. Хайде покажете ми една държава, в която се предлага iPhone и цената му е повече от една средна работна заплата. Или пък където съотношението цена-заплата е същото. Имаме ли Wi-Fi spots, каквито предлагат AT&T и други оператори? Имаме ли неограничено потребление на интернет? Имаме един по-голям кур! Не мога да разбера какво се правите на много впечатлени и доволни. Сигурно сте съгласни и с цената на топлинната енергия, тока, водата и газта. Естествено, че ще предпочета да си го купя отвън фабрично отключен и след това да си избера план при един от мобилните оператори (според болшинството в България има 3 мобилни оператора, според мен има 1). Какъв е тоя мазохизъм не знам!
  И все пак на който му харесва офертата на Глобул да припка и да си го купи. Всеки е свободен да прави, каквото намери за добре.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Иван Ралчев

#27
dilyan,

айде, сравни сега балканска оферта и западноевропейска оферта.

Да видим каква ще е равносметката.

Разправяй после, че Apple се целят във високия ценови клас. Apple ти пускат телефон за $199, а крайната цена варира в изумителни граници. И все пак, едно е крайна цена от 3000 лв при средна заплата от порядъка на 5700 лв за САЩ (като се има предвид, че средната годишна заплата там през 2006 година е била към $47000), и съвсем друго - 1049 лв. при средна заплата от порядъка на 500 лв.(при най-ниска тарифа и съответно 8G модел).

Вярно, изключват се доста фактори и сметката е много проста...

Та идеята ми беше, че ако телефонът тук се предлага на цена от 300 лв (колкото е реално $200*1,5 към момента), нямаше да имам нищо против глобулската програма.
Once you go Mac you never go back.

iLili

А в Гърция (Cosmote) вече само 99?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

dilyan

#29
e за 3G мрежите си прав - има само 1 и тя е на Глобул.
За (публична) справка картите на покритие на операторите ....

Малко хора знаят, чде Апъл имат изисквания и върху покритие, скорости, магазинна мрежа и т.н. .... не случайно до сега никой не го предлагаше в БГ.
----
Не разбирам защо всички се хващате за началната цена на телефона от прословутите 199$ / 99 E а не гледате и месечните .... 74.99 $ месечно са си пари за телефон в САЩ, и си е скъпо, каквото и да си говорим ... В Румъния гледам месечно 39 Е / 59 Е ....

А висок клас си се търси навсякъде, я се огледайте колко хора около вас са с Nokia E, N-series, Blackberry, HTC и т.н. ...... а че нещо си струва цената определят само и единствено потребителите. 90 % от приходите се генерират от 10 % потребители в този бизнес.

Но като струва Х лв на производител / вносител, няма как да ти го продават за Х-Y във времена на криза, и с потребители като БГ които не признават договор, неустойки, такси и т.н. ... все сме тарикати и за това си патим.