Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 11:32:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 172
Total: 172

172 гости, 0 потребители

Officially Macless

Започната от muiiio, 16-03-2009, 19:29:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

muiiio

Просто трябва да си се оплача.

Моят 17" MacBook Pro C2D си остава в миналото. Дъното замина, оптическият също. Ремонтът ще излезе повече от 1/2 нов 17"МВР и засега ми е непосилен.

Мъка!
i have a 6th sense of humor

julss

пусни го на части, ще изкараш някой лев, или си потърси дъно в ebay

muiiio

Е, ако изобщо има кой да купи тия части, които са оцелели... Мониторът и паметта май са единственото стойностно.

То проклетията си работи, но единственият порт, който функционира е FW400. Всичко друго е аут. Bluetooth не работи, iSight не работи, никакви USB-та. Оптическото работи когато му хрумне. Иначе е ок, ама като не може да се ползват периферни и т.н. ...

Не знам дали смея да търся дъно по eBay, тъй като накрая ще вземе и то да ми свие същият номер. Мисля, че при мен проблемът е заради един инцидент миналата година - Макчо прелетя няколко метра и се потроши (случайно беше, не съм го мятал). Ремонтирах го, но вероятно е останала някоя микроскопична и почти безобидна "травма", която сега си е показала рогата.

Страдам!
i have a 6th sense of humor

julss

значи има надежда...отвори го и виж да не се е разкачил някой конектор , за по-сигурно го разглоби целия и пак го събери, много проблемни машинки съм опрайл така... ;D ;D ;D

XXwolf

щом работи и има FW и поне airport или ethernet тогава може да се ползва. можеш да закачиш външна записвачка и от външните isight камери, ако изобщо ти трябва 

muiiio

Може да закача само нещо FW400. Външните ми хардове, флашките ми, графичният ми таблет, фотоапаратът ми - всичко ми е USB. Прехвърлянето на информация е жива мъка, ако трябва да минавам през друг компютър (който освен това е с Windows).

Иначе да, работи си. И Airport си има (не знам дали ethernet-ът работи, почти никога не го ползвам). Става за браузване - нещо като oversized MacBook Air, без да е Air :)

Колкото до предложението да го отворя и да проверя конекторите - днес ми се обадиха от Creative Center, където го прегледаха и диагностицираха. На тях определено имам повече доверие относно тези въпроси, отколкото на себе си.
i have a 6th sense of humor

nubizus

Мда, сори. Единствената причина да се пазарува официално от БГ си остава две годишната гаранция.
А и ддс то.

muiiio

Двете години минаха малко преди 01.01.2009, а тогава Макчо още работеше, така че ще гледам да не съжалявам, че си го донесох от САЩ.
i have a 6th sense of humor

HQ

според мен не е съвсем загубен,не е заминал целия,ами отчасти,така че вероятността за пукнато дъно не ми се струва голяма...
Саболезнования за бука  :-\
ако решиш да го продаваш и панела ти е добре,може да взема долния корпус защото моя е надраскан отдолу.

muiiio

В крайна сметка, повреден е някакъв порт контролер, но това ми орязва периферните и явно не може да се замени самостоятелно.

Нито знам къде да го продавам - на части или както е - нито имам представа каква е паричната му стойност в момента. На 2 години и няколко месеца е, 17" C2D 2.33GHz, 2GB, 200GB. Ако му работеше поне едно USB, щях по-скоро да си го задържа, но наистина се замислям да го (раз)продам.
i have a 6th sense of humor

muiiio

Опа! Също важно, ако някой се интересува, все пак - батерия няма! Развали се преждевременно, но за съжаление не попаднах в никакви програми на Apple за battery recall.
i have a 6th sense of humor

yamahadrums

  Измисли му някаква цена.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

muiiio

Всички това казват. Мисля!  ???
i have a 6th sense of humor

muiiio

#13
Тъй като не познавам пазара "на старо", нито пазара на проблемни машини, се посъветвах с приятели относно стойността на Макчо. Препоръчаха ми да го предложа за 1500лв. Отдолу изписвам показателите (според Уикипедия - като си го взема от Криейтив Център ще проверя за несъответствия), както и проблемите.

Показатели:
MacBook Pro 17"
17" matte 1680x1050
ATI Mobility Radeon 256MB
200GB@5400
2.33GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR2

Проблеми:
USB2.0 не функционира
Като следствие от USB2.0 проблема, Bluetooth и iSight не работят
(USB1.1 работи, затова клавиатурата, тракпадът и IR receiver-ът функционират, както и други USB1.1 периферни устройства като MightyMouse - това отново ще го тествам след като си взема лаптопа от диагностика)
FW800 не функционира
SuperDrive е капризен
Липсва батерия

Приемам коментари, идеи, съвети, критики и т.н. - както тук, така и на ЛС.

(Това да го пускам ли в "Магазин"?)
i have a 6th sense of humor

avioli

ако искаш да го види някой, който да го купи - ДА, пусни го в Магазин.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно