Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 11:26:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 683
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 147
Total: 148

147 гости, 1 потребител
boggentod

за новия Ай Мак

Започната от pravdo, 06-03-2009, 07:43:48

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

skate99

Цитат на: pravdo - 09-03-2009, 18:13:51
Връщам си думите назад... днес в магазина на Сони, на витрината видях да работи
новата Бравиа... по точно видях себе си и цялата Солунска, но по рамката,
стойката и надписа се досетих че е телевизор а не огледало...
Явно това е повсеметната и неизбежна победа на вкуса на Иванина над здравия разум
(Иванина е онази от ББ, която обичала да и е лъскаво)

Почвам да работя над очите си... явно друг начин няма :-)

Аз всъщност затова отворих тази тема. Имам чувството че ЛЕД мониторите като че ли
преодоляват отраженията по-успешно от ЛСД? Някой сравнявал ли ги е защото аз
не съм ги виждал едно друго.





От страна на контраст LED диспелеите, се справят много добре, много балансирани цветове.Икономични и green :) Използвах един LED за около седмица и "проблемите" с отраженията са в рамките на нормалното. Незнам, обаче каква би била разликата с glossy- то на iMac- a  ???
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

pravdo

...и ако не се загледате ....

е, да де, ама се заглеждаш, като работиш графична работа,
няма как да не се загледаш :-)
новия МБПро 17" е глоси... с опция за мат, май... но по дефолт вече и
той е по вкуса на Иванина.
Както и да е, ако някой има опит с ТФТ и ЛЕД ще ми е интересно да ги сравни...


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

#17
Има Cinema 23" (S-IPS технология) - матов на цената на новите Cinema 24" (PVA технология) - около 1800 лв., купи си такъв.

Колкото до Backlit LED, това е просто начина на осветяването, а не панел, и си остава TFT-LCD.
LED не е по-скъпа технология, и освен маркетиновите щуротии, единствено позволява да се намали дебелината на панела и е по-икономична откъм консумация, но в никакъв случай не гарантира по-добро цветопредаване. Напротив, има свит спектър(gamut) ако това ти говори нещо.

Ето защо не интегрираха LED backlight в iMac 24"(H-IPS технология), безсмислено е.

Аз не мога да разбера защо всички се щипят по задниците когато излезе нещо ново, а не се поинтересуват какво всъщност е то, и чуват само това което им харесва в рекламата?
Зелени били :))))) тази приказка да ми я пробутат когато селинджърите станат велосипедисти и си платят данък смет... отнесох се нещо.
Абе има много изписано по въпроса. Cinema 30" е добър монитор в неговия клас, 23" също минаваше за професионален, но останалото само "става, става" т.е: consumer, consumer, consumer - сравнено например с Nec color-critical или Eizo color-edge

pravdo

Lycan, това за свития гамут на ЛЕД не го знаех... е как пускат нещо с името Про
с такъв дисплей... съвсем през просото... ами консюмера превзема всичко.
за съжаление 23" матов го спряха от производство и продажба... имаше го допреди
месец с надпис "последни доставки"... за съжаление, защото 30 ми е твърде голям...
както и да е, темата не е да се жалвам ами да се споделиме опит.
Виж, и мен това с "гриина" не ме трогва... :-) Най-гриин би било да смятаме на пясъчни
сандъчета...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

skate99

#19
"Виж, и мен това с "гриина" не ме трогва... :-)"

-

Незнам, колко не е за трогване това  ::) Лично на мене ми харесва факта, че от  Apple се стремят да подобрят екологията на продуктите си, защото незнам дали си преглеждал последните данни , но неща като лаптопи, компютри и тн. ,просто бавно но сигурно убиват планетата ни ! А от Аpple се опитват да подобраят това, за което мисля че си часлужават поздравленията  :D

P.S.

И понеже първоначално темата беше за новия iMac ;)
Интресно ми е, каква ли е разликата в top моделите с GT130 срещу по- скъпата с 50$ Ati, която изисква и допълнително време за доставка  ::) Аз по коментарите достъни засега, съдя че oт Аti, този път са се справили по- добре. Ако някой е по- запознат, моля да сподели  :)

И още нещо:
Какви според вас биха били евентуалните цени на различните конфигурации iMac тук в BG. Принципно цените трябва да заместят старите и дори и да са по- "изгодни", тъй като рамта този път е 2x за стандартния модел  ::). Дали отново от ББС ще се поулеят  ::)
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

dau

аз имам от белите 24" и много се замислям за новите, ама пусто и мен огледалото ме притеснява...
не знам какво да правя...

може би ако има пари MBP 17" с матов екран и към него 24" LED Cinema Display

::)

Lycan


t0t0

мисля, че това съще би свършило работа, но не се знае как биха изглеждали цветовете  ??? Не разбирам много от цветова гама и тем подобни, но моето впечатление в сравнение с CRT мониторите е, че черното е мн кофти ( нз дали заради рамката на макбука,  както и на LCD монитора, защото е черна), много прилича на избелелите ми черни дънки, които носех на 8  ;D бих казал, че на лъскавият алуминий много му отива стъклото  :)
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

pravdo

Lycan, това е матовото тиксо което се лепи на монитора, нали, даже на сайта на Епъл имаше предложение за нещо такова...
не знам вие, ама аз не бих лепнал тая лепенка... особено на 24" ще е жива мъка ако остане въздух... а и както казва
колегата–не се знае как ще изглеждат цветовете... някой във форума ползвал ли е това "тиксо"?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

skate99

Eкрана на glossy- то , грее достатъчно силно. Аз лично не бих сложил такова тиксо.
::  iMac 24" early 2009  ::  *GT130, 1TB, 4GB*
*white iMac 24" 2,16 mid 2006*     *white macbook 2,16 - SNOW LEOPARD upgrdaded.*
HARMAN/KARDON SOUNDSTICKS II*
*iphone 8GB OS 3.0*

Lycan

@pravdo
няма да остане въздух, но прашинки ако има ще е тъпо. Най-трудно е да го подравниш по екрана май.
Фолиото от JarComputers съвсем не е това.

За цветовете незнам, предполагам ще трябва да направиш калибрация. Тъкмо ще видиш как се променя кривата на корекция преди/след.

Друг е въпроса дали въобще има смисъл да се слага антирефлексния филм. Сигурно ако работиш с много тъмни сцени и зад теб има дразнеща светлина. Иначе яркостта му е повече от достатъчна дори е проблем да я смъкнеш.

pravdo

Да, това за яркостта си спомям че си писахме, даже ти исках съвет за айМАка...

Истината е, че преди години не бих и помислил за айМак и сериозна работа.
Това винаги са били ученически компютри, но пусто като им вдигнаха качеството
от епъл та от две-три поколения айМаци, вече сериозно се замислям...да заменя
стария г4 с един 24"... че Про-то е много, много гущери...

А сега един въпрос и за другия ъпгрейд от Епъл. Мислите ли че новото мини
става за графична работа? Не съм имал досега ХД на 5400 и не знам много по-бавен ли
е от 7200... иначе като графични карти са ги поизравнили нещата...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

минито ще грее и фучи с Adobe apps, все едно си с MacBook, но общо взето ще се справя и със по-тежки файлове (100-200 mb),
HDD 5400rpm няма да ти е проблем мисля.

pravdo

Lycan, гледам, че искаш да го разкараш твоя айМак...
с огледалото ли не можа да свикнеш или с яркостта?
или искаш новия?



iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

Яркостта я излекувах с един preff pane.
Със стъклото съм ок, почти съм убеден, че ако лепна anti-glare филм и черното ще стане пепеляво.
Нямам време да се занимавам вкъщи, обаче и не ми се дава много-много :(