Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 13:39:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 169
Total: 169

169 гости, 0 потребители

Михаил Миков сниман с "пиратиран" iPhone

Започната от Icko2, 27-01-2009, 18:36:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

http://mediapool.bg/show/?storyid=148350&srcpos=2

Хайде сега да видим дали Миков ще си подаде оставката, както в Белгия, мисля...
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

pravdo

тази тема се обсъжда от няколко дни в Мак Фън....

тази сволач дебелоока трябва да си ходи... ще ми следи интернет и skype, нещастник червен...

извинявам се че пиша всеизвестни неща в тема "Новини" :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lord Adder

Цитат на: "pravdo"тази тема се обсъжда от няколко дни в Мак Фън....

тази сволач дебелоока трябва да си ходи... ще ми следи интернет и skype, нещастник червен...

извинявам се че пиша всеизвестни неща в тема "Новини" :-)

Явно си му набрал. Ето, да си излееш:

http://bulgariaenasha.blogspot.com

http://forthenature.org/news/575
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

pravdo

и не само на "него" :-)

благодаря за линковете...
ами, който мисли че няма да му е приятно милиционерска зурла да грухти във всеки сайт, имайл и skype да дойде утре, на адреса от линка.

самият факт, че от закона са го "отпаднали" текста, който посочва че електронно следене се позволява само при тежки престъпления, говори ясно кой ще е обект на грухтенето им.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

scrap

Не че защитавам човека, ама може да си го ползва само като mp3 player/ wi-fi устройство или за преглед на документи и снимки :) Не е задължително да го ползва като телефон и да го е отключил нелегално.

konstant

MP3 плеър.  А откъде си го е купил? Може би е сключил договор в чужбина ? :D Тази снимка много ясно показва положението у нас. За едни закона важи и ще ги следят, а други жвеят в паралелен свят и си правят каквото поискат.

gaboss

Цитат на: "scrap"Не че защитавам човека, ама може да си го ползва само като mp3 player/.
A MP3-ките от къде са? Значи освен че ползва хакнат телефон, ползва и нелицензирани, изпиратствани музикални файлове.  :D

maxx

Не е маловажно събитието, ама и на Mediapool текстовете "Пиратиран" и "СмартОфон" къртят санитарен фаянс...
Think positive!

zmeYpc

#8
Миков няма да си даде оставката. Комунистите нямат морал (дори привиден) и за тях тези норми не важат. С риск да се повторя искам да поправя един от изказалите се по-горе: Skype те (МВР, ДАНС, ДАИТС) не могат и няма да могат да подслушват. Единственото, на което се надяват са дневниците (логове) от доставчици, които евентуално да им подскажат кой с кого си общува, но при Skype ще гризнат дървото, заради феномена ,,cloud computing" и за да не се разпростирам много нека кажем така: ,,когато Миков и компания съумеят да сложат ръка на всички супервъзли от мрежата на Skype, тогава ще могат да го подслушват... т.е. никога.". Едва ли ще доживея този ден, но нека опитват. Все пак са представители на нация техническа. Лошо няма. Може и да успеят да хвърлят светлина в/у въпроса защо се дели амебата.
И за да не съм голословен, ето ви един материал от The Register. Мисля, че е красноречив.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

pravdo

прав си за комунягите, но това което става много ме плаши. Този закон (за подслушване и интернет следене) е променен по криминален начин, т..е. някой е в състояние да допише закон по пътя от комисията до пленарна зала! И никой не знаел как е станало, и никой не повдига въпрос за това, защото всяка политическа муцуна би се радвала да има контрол... И това ако не е скандално. Видя се кой искат да подслушват и следят, журналисти и хора несъгласни с тях.
Не съм навътре с технологията на тези комуникации, но се радвам че ще имат пречки да си наврат помийните зурли във всеки мейл и скайп...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

zmeYpc

Да, Правдо, липсата на обществен (привиден) морал е страшно за всяко общество, независимо от религиозните и историческите основи на възникване на този обществен морал. В нашето посткомунистическо общество, което наследи нормите на научния комунизъм няма основания един министър, ползващ пиратски продукт да бъде заклеймен и заставен от неписани норми на привидния морал да си даде оставката. Внуците на тези, които са изселвали и разстрелвали без съд и присъда сега продават стоки и услуги или владеят основните енергоизточници. Както предците си и тези нямат чест и морал, затова Миков трябва да е пълен идиот, за да си даде оставката само защото е засечен, че притежава и ползва пиратски продукт. Нали природата на натрупване на посткомунистическото богатство е пиратска? Посткомунистите не биха го разбрали.
Що се отнася до законодателните промени в ЗЕС, това мисля е третият опит да се прокарат подобни законови положения. Опитват се да ни пробутат двегодишно задържане на лични данни (уж така е в ЕС), докато навсякъде в ЕС е за 6– до 12–месечен период, и то при куп други условия, а не така безконтролно. Предлагам да прочетеш, ако искаш, блога на Делян Делчев, човек, който обективно следи проблема от самото му възникване. Мисля, че и тези хилави законодателни промени няма да издържат и отново ще бъдат атакувани в съда.
Не бива да се плашим, а да протестираме и да ползваме програми и технологии, които ще ги затруднят максимално.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

pravdo

много як блог има този Делян...

промените не са хич хилави и ще си ги гласуват гадовете...
а според експерти след като е приет един закон само Гоце може да
го върне, което както знаем няма да стане.

Просто лека-полека си ставаме държава от путинов тип.

Все пак вярвам в способноста на интернет хората да измислят начин
да се опазим от политико-полицейските зурли.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

gaboss

Цитат на: pravdo - 15-02-2009, 13:31:58
Все пак вярвам в способноста на интернет хората да измислят начин
да се опазим от политико-полицейските зурли.
Tor: anonymity online понякога малко бавно, ама славно.

pravdo

здравей gaboss,
още като започнаха опитите на прасетата да си прокарат наредбата
ми попадна този ТОР, както един писа тараТОР за ченгетата...
но за мързелив и далеч от техниката човек ми е прекалено усилие
да чета и инсталирам... но ако им мине помията следващата седмица
ще се наложи да попрочета и да инсталирам.
А, това че е бавно, както пишеш, какво означава че този таратор
забавя връзката ли?


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

vaskog

Мпного бавно става, Правдо. Направо не се трае!
Поради тая причина ТОР не можа да устиска на компа ми и 10 минути.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.