Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 04:53:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 176
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 119
Total: 119

119 гости, 0 потребители

Яко бучене на видеокартата .

Започната от svetlo555, 18-01-2009, 19:47:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

svetlo555

Колеги, от два дни видеокартата Ати РАдеон ХД 2600 ХТ си бучи яко от вентилатора .
Няма никакво натоварване щаигата в момента ,но вентилатора си работи на пълна мощност нон стоп ,без спиране .
Някои да има идеи от какво може да е ?

п.с. Прах в къщи няма ,а и машината е на един месец ,мак про
mac pro

Becko

тези карти са боклук моята замина в коша така че мисли как да я смениш ...

svetlo555

Цитат на: "Becko"тези карти са боклук моята замина в коша така че мисли как да я смениш ...
Първо ,благодаря ти много за отговора .
Второ с каква да я сменя ,нвидия 8800 гледам препоръчват .
Трето ,нали си имам гаранция .
ама честно да ти кажа ,ме е страх да ходя в сервизния център ,като ги знам какви са невежи ,по добре да си купя нова .
Та какъв ти е съвета ?
mac pro

Becko

аз си сложих 8800 от сайта на епъл един приятл ми я донесе - друго ниво е картата работи перфектно, но сега незнам какви опции имаш може да има някой голям радеон знам ли ... съвета ми е да я смениш с нещо по-голямо ... не съм си ползвал гаранцията, защото опцията ми беше същата карта, но нова аз изобщо не я исках ти ако искаш опитай

svetlo555

Е добре де ,тези от ябълката ,как могат да сложат такава калпава карта ?
mac pro

Becko

ами идея си нямам :) на Г5 всичко си беше ОК на тези интели искат да минат тънко явно :)

julss

Колега,тоя Мак ти е на кърък нещо  :roll: Пробвай се ресетване на PRAM и някви други ресети за MacPro.На MacBook понякога има проблеми с оборотите на вентилаторите и се решават с по този начин.Нямам Pro и за тва не знам как точно става,виж в AppleSupport.

svetlo555

Цитат на: "julss"Колега,тоя Мак ти е на кърък нещо  :roll: Пробвай се ресетване на PRAM и някви други ресети за MacPro.На MacBook понякога има проблеми с оборотите на вентилаторите и се решават с по този начин.Нямам Pro и за тва не знам как точно става,виж в AppleSupport.
Здравеи, работата не е в каръка ,а в некачествеността маи .
Гледам го като писано яице компа иначе .Аз много уважавам всякакъв вид техника .
Колега ,това с ресет как се прави ???Търсех ама не видях от къде се прави това .
mac pro

svetlo555

Цитат на: "Becko"ами идея си нямам :) на Г5 всичко си беше ОК на тези интели искат да минат тънко явно :)
Днес нали и понеделник ,звънях из фирмите за видеокартата дето ми препоръча вчеера .
Казаха ми ,че била стар модел и я нямало никъде .
Даи съвет за някоя друга карта моля  :D
mac pro

Becko

... незнам на кои фирми си звънял, но ми е много интересно как е протекл разговора хехехехехехе единия незнае какво му тряба другите за малко да му го продадат :)
... единствената карта 8800 за твоя мак се продава от ЕПЪЛ :) и трябва да се избере специално за твоя модел, така че внимавай какво купуваш

http://store.apple.com/us/product/MB137Z/A?mco=MTIxODk3Mw

предполагам това ти трябва ако си с последните модели мак про ...

можеш да си купиш и NVIDIA Quadro FX 5600 ако цената е ОК за теб.

svetlo555

Не съм чааааак толкова богат ,че да дам 4500 лева за видеокарта .хихи.
Звънях днес на сервиза ,и каза ,че трябва да им го донеса ,можело и нещо друго да е .
Та утре компа е на диагностика .
Ще пиша от какво е проблема .
mac pro

svetlo555

Значи този път съм страшно доволен от Криеитив центъра н еипъл .
Само суперлативи мога да кажа .
Значих отидох там ,сервиза беше пълен ,обърнаха ми веднага внимание .
Взеха компа и ми викат че тои страшно бучи хихихихи.
Еми добро утро .хихихи
Проблема е бил в някакъв датчик които подавал информация на перката за охлаждането .И по принцип трябвало да ми вземат компа за 2 дена да ми оправят датчика и после да ми го върнат .
Обаче ми викат за да не ви го задържаме компа за два дена ви даваме веднага чисто нова видеокарта а старата я пишеме като дефектна .
Евала за което .
Оправиха ми компа ,сложиха ми новата гаранционна карта и сега е като фурия .
Питах и за ъпгреид на картата към нвидиа ,8600 гт , нямат в момента ,доставката трае 3 седмици и струвала 295 евро .
Това е .
Общо взето съм много доволен .
mac pro

Becko

айде стига проблеми идва времето на приятното ползване хехехехе

svetlo555

Цитат на: "Becko"айде стига проблеми идва времето на приятното ползване хехехехе
a дано колега , иначе компа ме кефи много .
Ти къде живееш в Перник ?
Аз съм в центъра .
mac pro

Becko