Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-07-2024, 10:16:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ratnikznae
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 817
  • Online today: 179
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 153
Total: 153

153 гости, 0 потребители

Time Machine

Започната от boyko, 09-12-2008, 00:37:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SkiRaceGeek

Дано това да помогне на някой тук. За мен работи перфектно: http://www.xiotios.com/itimemachine.html

iTimeMachine
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

HQ

Съмнявам се,според мен трябва да има софтуер на машината,за да може да се използва от тайм машийн,а не просто споделен дял.
Не може да е в рутера,това е локална мрежа,там няма филтрирани портове и firewall.

Angelo

За да видиш съреъра в настрройките на Тайм Машината трябва първо да го маунтнеш  на десктопа. После нее нужно да го маунтваш всеки път той си го намира сам.

HQ

аз ти казвам че съм се мъчил седмица с това и не стана а ти не ми вярваш.Намери си дяла,почна да го актуализира,прави файлове в домашната ми директория на сървъра,накрая дава грешка,изтрива файловете и всичко свършва.На сървъра има 480гб свободни от 640.

Niko68

Здравейте на всички. Никога не ми се беше налагало да използвам  Time Machine, затова реших най-накрая да си направя бекъп на новия ъпдейт на Снежко 10.6.5(за всеки случай), да ама, не. Като отворя Машината на времето, тя не намира диска. Дискът е LG 500 GB. Като го купувах, ми казаха, че е във формат Fat 32, което ще рече, че не трябва да има никакъв проблем с разпознаването. Всъщност досега не съм имал проблем с него, по отношение на прехвърляне на файлове. Та въпросът ми е, как се конфигурира Time Machine за да работи с външен диск. Благодаря на всички предварително. Поздрави.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

fpyyh


Wizi

Тоест с 2 думи: НЕ трябва да е във FAT(32) формат или NTFS, а задължително HFS+ за да може да сработи с TM. Би трябвало само да ти предложи да го форматира  ::) чудя се защо не го е направило... Както и да е, винаги можеш да го направиш ръчно през Disk Utility
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

На фат организацията,пермишъните на файловете и датите на записване/отваряне е направо покъртителна! Дори и М$ са вдигнали ръце от нея.
Колкото до моят експеримент с ТМ : изтрих Freebsd-то от сървъра и сложих Debian с XFS lvm и учудващо тайм машината си го разпозна и започна да прехвърля без забележки.

Niko68

Здравейте, благодаря за бързите отговори. Всъщност не ми е много ясно как точно става kонфигурирането на диска чрез Disk Utility. Ако някой може да ми обясни по-подробно как става, ще му бъда много благодарен. Поздрави на всички.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

Wizi

Disk Utility -> от ляво избираш харда -> Erase -> избираш да е Mac OS X Extended (Journaled) -> "Erase..." и така Time Machine-а трябва да започне да може да го използва. Друго за "конфигуриране" няма.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Niko68

Благодаря за упътването,WIZI, но веднага искам да попитам, значи ли това, че ще ми изстрие всичко от диска,защото имам доста информация в него. Благодаря.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

PeterS

Тоооооооооочно това значи. ЩЕ ТИ ИЗТРИЕ ВСИЧКО.
mobilio - професионални мобилни приложения

Niko68

Блаааааааагодаря много за отговора. Тогава ще си купя нов диск. Поздрави на всички.
iPhone 3G 8GB
MacBook 13`3 white;2GB;120GB

anefi_90

Ползвам го откакто 2 пъти си прее*ах макбука :Д разделих си харда на 150 и 100 гб и така си го ползвам, не знам дали това е най-добрия вариант, но не ми се купува външен хард :)

Wizi

Ами принципно идеята е да си пазиш нещата от счупване на диска, който задължително някой ден ще сдаде багажа. Задължително! Тук е и тънката разлика - който е направил бекъп на външен диск ще е отново хепи след 30на минути, а който е използвал партишън на същия диск......... как по-меко да го кажа..... "едва ли" ще е хепи  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD