Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 17:27:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 689
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 192
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

94 гости, 0 потребители

Поредните нагляри!!!

Започната от zigzag, 29-11-2008, 22:30:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zigzag

Написах в Гугъл "Хостинг" и това беше един от сайтовете който се появи:

http://www.asp.bg/site/index.cgi

Дали е възможно да си толкова прост,дебелокож и нагъл тапир за да си рекламираш услугата по този начин???
В България ДА!!! Тук всичко "марково" и скъпо е на почит.

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

pravdo

Клиентите са ни скъпи :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

eek

Какъв ти е проблема с това, бе пич? :)

Това се нарича маркетинг.

На фона на всички лешпери в България, които се опитват да предлагат уеб дизайн за 5 лв, тези ми правят добро впечатление :) Ако беше погледнал малко по-навътре от първата им страница, щеше да видиш, че има доста конкретни неща.

Само им пожелавам услугите да отговарят на цената.

Becko

хостинг компаниите са много различни и хората са много прави да отбележат, че те не са поредната детска градина с 3 пцта и хоум лан обявила се за хостинг фирма ...
... наличието на смешни фирми тук изкривява представата на хората за реалните цени на качествените неща ... само в БГ има компютър с бюро за 350 лв. ... хостинг за 2 лв. ... и тн.
... след като хората видят подобни подвеждащи реклами е трудно да им се обасни разликата ... хората просто искат да си спестят обясненията :)

zigzag

Маркетинг  8O ,не знаех че това е маркетинг. Аз пък му викм Customer Service. Ама така де,защо се учудвам,за България такъв вид маркетинг и обслужване на клиентите е нещо нормално.
Ако в една нормална държава побликуват сайт с подобно описание на услугите,ще привлекат точно 0 клиента. Така де,в България е престижно да имаш Mac,да си с iPhone и дрешките да са от "Витошка".
Дано някой ден ви се наложи да ползвате услугите на компании извън България,тогава ще разберете разликата между тези "лешпери" и сериозна компания.
А иначе нямам проблем,единствения проблем е че се върнах в България,но като гледам няма да е за дълго!

Becko

това е бг маркетинг и има смисъл в него ... не всичко е универсално приложимо във всяка държава ...

... преди една година почти никой в Бъгария незнаеше какво е Мак :) ... Витошка отдавна отшумя ... и идея си нямам защо си мислиш, че хората тук не ползват услуги на западни компании - с PayPall се разправях 1 седмица говорих с индийци, пакистанци и 100 полуидиота - накрая им теглих една майна и всичко се оправи ... разбира се има и фирми които работят перфектно

... България не е за всеки ... тук човек трябва да има здрави нерви, защото нещата не стават лесно, така че свят широк :)

... а за снобарията си прав има я навсякъде, разликата е че тук сега процъвтява, но пак е около 3 пъти по малка от ТАМ :)

... иначе e по-добре с Мак, iPhone, хубави дрехи и в това няма нищо лошо

zigzag

Виж Веско,много задълбахме.
Това си е мое мнение и още не се е родил човек който да ме убеди че тук е нормално място за живеене.
Що се отнася до снобарията... недей така,бил съм в над 50 държави и това извращение го има само в държави с висока престъпност :). Места на които не се налага да работиш за да си изкарваш прехраната. Така че не се залъгвай че "там" е 3 пъти повече :)
В никоя нормална държава не повече от тук!
Добре го каза за чуждите компании,ама там такава реклама на услуги виждал ли си? Смяташ ли че могат да си позволят да те третират по този начин?
А що се отнася до проблемите с Pay Pal, опитай с карта която не е издадена от БГ и ще видиш че няма проблем :) Проблема с БГ карти,ПейПал и Ибей,стана след Варненските измами за близо 200 000$
Може би затова след теглене от банкомат ми блокираха 2 карти и от банката ми казаха:
"Съжаляваме,но в България стават прекалено много измами с карти,освен това те са в списъка на държавите от третия свят. Можем да я отблокираме,но само на ваша отговорност"
Направо ми идва да запея химна,да се тупам в гърдите и да викам:
"Булгар,Булгар"
Понеже много задълбахме и може някой да се обиди,пък и аз се ядосвам... аз спирам до тук!

Becko

... проблемът ми с пей пол няма нищо общо с кредитните ми карти :) те са си ок и си работят от години, проблемите са им вътрешни пореди некадърност :) ... незнам от кога си в България, но тук нещата са доста по-добри в някои отношения от ТАМ :) ... не се обиждаме и няма полза да се ядосваш пък и в бг няма проблеми с кредитни карти от години ... всяко място на света има + и - и всеки си преценява сам :) ...

eek

В случая с тази фирма ми се струва, че "фукането" на първата страница е абсолютно в рамките на нормалното. Особено, след като прочетох доста подоробности за технологиите, които предлагат с всеки хостинг пакет. Но не разбирам как почнахте да оценявате фирмата само на базата на две изречения -- може би не сте в таргет-групата :)

А лично аз нямам намерение да се върна за постоянно, поне докато Станишев не спре да ръси идиотщини. zigzag, може би наистина си направил грешка -- ако нямаш достатъчно нерви :)

daf

Не знам дали някой забеляза долу на страницата какво пише: 2002-2006 :D

Иначе нищо нередно не виждам. Авторът на темата може би не е запознат, че евтиният хостинг представлява overselling. Продават ти ресурси, които няма как реално да ти предложат. Няма как за $6 да получиш реално 750GB пространвто (цитирам конкретна оферта на друга фирма). От тук заключвам, че идеята на фирмата (да платиш 20лв и да получиш качествена услуга) не е толкова лоша.

zigzag

Вижте,явно нещо не сте ме разбрали. Не ставаше дума за цената,а за начина по който представено на сайта.
Става дума за изказвания от сорта:

"Ако търсите евтин хостинг,
нашите услуги няма да са подходящи"

и

"Скъпа техника и
силен софтуер

·Топ локейшън по
всички изисквания

·Ужасно добра уеб базирана
система за управление на услугите"

Все едно гледам тинейджърски форум за запознанства. Абсолютно същия стил.
Не знам дали си обърнал внимание,но за тези пари не ти се предлага ежедневен бекъп,а и нищо не се споменава за трафика.
Ааааааа,чакай,сега се сетих. Като видиш Bandwidth Limit Exceeded, просто ще трябва да си доплатиш. Какво толкова,20 кинта какво са :?

Да са живи и здрави да продават хостинг,ако искат и шкембе да пуснат... и пача... и бахур... и пилешки трътки(с перце)

dilyan

ми и аз се посмях малко ... Fedore Core 1 пакети, PostgreSQL 7.3 .... архаизма от кога е на мода по хостин компанийте?

svetlo555

Цитат на: "zigzag"Виж Веско,много задълбахме.
Това си е мое мнение и още не се е родил човек който да ме убеди че тук е нормално място за живеене.
Що се отнася до снобарията... недей така,бил съм в над 50 държави и


Много ми е интересно ,да ми изброиш тези НАД 50 държави в които си бил .
Второ не си прав за МНООООГО неща
mac pro

zigzag

По-лесно ми е на континенти :) Може ли?