Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-06-2024, 18:10:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 680
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 352
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 352
Total: 352

352 гости, 0 потребители

HDD 4TB

Започната от ice, 04-11-2008, 17:36:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

ice

Здравейте,
днес ми пристигна Мак Про -то  3 GHz  Стандартна конфигурация и сега въпросите ми са два:
1. Как мога да си направя най-изгодно РАЙД масив от 4 диска по 1 ТБ или 8 диска?
2. Мога ли да си сменя видеокартата с по голяма?

благодаря ви
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

Wizi

Само от любопитство да попитам къде ще забодеш 8 диска ако не е тайна?  :roll:

Правилото на RAID-а е, че колкот повече диска имаш, толкова по-бърз е той. Малко алогичен е, но е факт.

Направи си RAID с 4 диска. Новите SATA дискове с повечко кеш са чудесна оферта.

Не мисля, че 1ТВ диск е истината за RAID, но ако толкова те влече...
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

Цитат на: "ice"
2. Мога ли да си сменя видеокартата с по голяма?

по-голяма от 512MB или 1.5GB?

ice

Системата е
Two 3.0GHz Quad-Core Intel Xeon
2GB (2x1GB)
ATI Radeon HD 2600 XT 256MB GDDR3
320GB 7200-rpm Serial ATA 3Gb/s
One 16x SuperDrive
Apple Mighty Mouse
Apple Keyboard & Mac OS
Five USB ports
Two FireWire 400 ports
Two FireWire 800 ports

Въпроса ми е видеокартата да е поне 512 МБ

А относно HHD масива имам впредвид като външен
примерно както е нa 3 ware:
SIDECAR-KIT-EU   AMCC Sidecar 4 bay ext enclosure for Mac G5, incudes eSATA 959SE PCIe, EU Plug, SATA 300, SIDECAR-KIT-EU,

но това не е най-евтиния вариант за това търся алтернатива:)

благодаря ви за отзивчивостта все пак:)
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

Becko

този радеон е пълен боклук изхвърлих моя след като си купих енвидиа 8800 от епъл ... виж сега може да има и по добри оферти ...

XXwolf

освен този има и quadro fx5600 @ 1.5GB

ice

Ами ако NVidiata 8800 не е купен от Епъл а от един наъ обикножен ПС магазин , какжо ще се случи?
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

fpyyh

най-изгодно за 8тб е да си купиш специален сървър, не струват чак толкова много, а разликата е голяма. и като ще даваш толкова пари не пропускай някаква форма на запазване на данните, поне raid 5 или най-добре някой мирър вариант. не вярвам да пълниш 8тб със свалени от нета филми, а ако ще имаш информация, която струва пари (за да оправдаеш такава система), ти трябва някаква защита.

ice

Да благодаря на Всички за отоворите по темата.
Намерих решение което ме устройва на този етап.
Чисто самоделно в една кутийка ги слагам 4 диска и това ще е засега:)
MacBook 13", Intel Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB
2 x MacPro Quad-Core 2.93GHz, 32 GB memory

Wizi

Видео карта от произволен производител носи огромна вероятност да не тръгне! До колкото знам повечето Епълски видео карти са със специфичен Епъл firmware, който се разпознава от системата, но мисля има и такива, които можеш да ги флашнеш в последствие и пак да ги използваш. Четох теми в ЛудитеМак, но нямам пресен спомен... можеш да потърсиш.

Цитат на: "fpyyh"не вярвам да пълниш 8тб със свалени от нета филми, а ако ще имаш информация, която струва пари (за да оправдаеш такава система), ти трябва някаква защита.

... наистина се надявам колегата да няма предвид съдържание на по-голямо количество информация, ами да се интересува от RAID устройство заради бързината, която може да се постигне единствено и само тогава, а без нея примерно не би било възможно да се обработва HD видео по-дълго от 30 сек.

Гледам, че пита за инсталация на FCP 2, та от там си направих извод за какво търси RAID масив.


Думата "евтин" седи абсолютно противоположно в комбинация с "външен RAID". Ето малко оферти за фирмата, с която Епъл работи след като прекратиха производството на техните Xserve RAID:
http://store.apple.com/us_smb_78313/browse/home/shop_mac/mac_accessories/promise

Само RAID картата на Епъл за външен масив  Dual Channel 4Gb Fibre Channel PCI Express Card е 600 долара....  

:wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD