Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-06-2024, 13:43:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 684
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 180
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 193
Total: 193

193 гости, 0 потребители

Apple Notebook Event - Равносметка

Започната от Spiko, 14-10-2008, 21:28:32

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

eek

Днеска минах през магазина и разцъках малко един от новите mbp.

В магазинни условия (ярки флоуресцентни лампи на тавана) с дисплея няма никаква драма. :) Много добър контраст има и дори на най-ниските brightness-и се вижда добре. Отваря се на по-голям ъгъл, в сравнение със старите макбуци. Разбира се, като го изгася мога да си оправя прическата, но докато работи се забелязват много малко отражения.

Не мога да преценя доколко е подходящ за colour-proofing, цветовете наистина имат more pop :)

miro_bs

Като ви чета мненията тук ми се струва че няма много клиенти на apple останали в този форум, а само PC усери които си мечтаят за мак но не могат да си го позволят и затова му намират много кусури.

dreben

Грешиш, аз съм един от тези които си позволи преди седмица, MBP-2.5 от матовите. По хубава мишина не съм виждал и пипал в живта си!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

miro_bs

Имах предвид хората който активно плюят всичко ново което излезе на Apple. Ас знам че има много хора който ползват мак в този форум но те не се изказват много в последно време.

nubizus

Цитат на: "miro_bs"Имах предвид хората който активно плюят всичко ново което излезе на Apple. Ас знам че има много хора който ползват мак в този форум но те не се изказват много в последно време.
Аз плюя Апъл. И имам бая техни продукти и то закупени в бг.

miro_bs

Цитат на: "nubizus"
Цитат на: "miro_bs"Имах предвид хората който активно плюят всичко ново което излезе на Apple. Ас знам че има много хора който ползват мак в този форум но те не се изказват много в последно време.
Аз плюя Апъл. И имам бая техни продукти и то закупени в бг.

Има лесно. Не си копувай тяхни продукти след като не ти харесват така Стив Джобс ще разбере че нещо е сгафил. Но докато продажбите му растат с такъв темп не очаквай да се промени нещо.

dau

eek в кой магазин къде ходи да ги пробваш?

traian_james

Сигурно някой извън БГ.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.


dau

и пробва ли да завъртиш дисплея под някакъв ъгъл към тавана да не е перпендикюлярен на масата да кажеш тогава какво става с отраженията от лампите...

ако не си тичай веднага още е ден при теб :)

t0t0

Цитат на: "dau"и пробва ли да завъртиш дисплея под някакъв ъгъл към тавана да не е перпендикюлярен на масата да кажеш тогава какво става с отраженията от лампите...

ако не си тичай веднага още е ден при теб :)
а що напрао не си закъчиш на лаптопа една нощна лампа с поставка и да видиш дали ще има отражение  :?  8O
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

nubizus

Не знам ко става, ма ей са показвах на един колега едни неща на новото му вайо, което ползва същия тип глоси екран. Бе чудя се аз що не се виждат половината неща, а той ми казва абе човек свалил съм контраста и светлината щото ме болят очите.:)))
Викам нали глоси е мноо яко бе, що му бараш настройките така??
А той просто каза: Бе аз работа на тая машина, не гледам само филми.
Та тва беше без стъкло отгоре, луминисцентната лампа беше направила дисплея като огледало, представям си със стъкло колко ше е яко.
Честно, не разбирам ква е тази мания по лъскави дисплей.
Ма светели по-силно. Ми нека си светят, щом има кой да се кьорави.

Spiko

Цитат на: "miro_bs"Има лесно. Не си копувай тяхни продукти след като не ти харесват така Стив Джобс ще разбере че нещо е сгафил. Но докато продажбите му растат с такъв темп не очаквай да се промени нещо.

..старата песен на нов глас. ще си купуваме каквото поискаме и като клиенти ще опражняваме правото си на критика. всеки си има различен вкус, различни предпочитания и виждания. я кажи сега тебе къде ти е мнението по темата че като гледам идваш само да се намираш на приказка?
iMac20 Core2Duo @ 2.4GHz; 4G RAM; OS X 6 Leopard
MacbookPro15 @ 2.5GHz; 2G RAM; NVidia GeForce 8600M 512MB GDDR3; OS X 6.7 Snow Leopard
MacbookPro15 @ I7 2.0GHZ; 4G RAM; OS X 7.1 Lion

2G Apple iPhone 8GB - FW 3.0.1

bobev20

на мене от всички тези приказки не ми стана ясно,дали новият маcbook е с нещо повече от старият.
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
160GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

miro_bs

Не е много по-хубав, но има приятни подобрения аз си го смених преди седмица. Дизайна му е по хубав екрана се вижда нормално. Като на ифона си сменя контраста според светлината и заради това не отразява много светлина. Клавиатурата свети което е доста удобно. Има голям хард. Мишката има доста екстри на който аз не сам свикнал още и засега това ме затруднява вместо да ме олеснява.