Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-06-2024, 23:16:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 371
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 218
Total: 218

218 гости, 0 потребители

от DVD към iMovie

Започната от antonchem, 29-09-2008, 15:10:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

antonchem

Привет!
Имам проблем и бих искал помощ от вас. Желая да монтирам един личен видео запис, който е записан в DVD формат. Единствената програма, която имам за монтаж е iMovie. Импорт дикектно в програмата е невъзможен, трябва да обърна формата. Намерих програми от нета, но качеството е много лошо. Последно си свалих MPEG Streamclip, но трябва да си купя от apple формати, с които да може MPEG 2 да бъде прочетен. Някои да има отит с програмата или препораки за други за начини....ще бъдя благодарен.
Мерси!

Wizi

MPEG Streamclip ще ти свърши чудесна работа, само трябва да ме изчакаш да ти дам линк на въпросния MPEG2 енкодер, който изисква, и си готов! Това ще гледам да го уредя в рамките на днешния ден :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

antonchem

Страхотно! Мерси!

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

antonchem

Wizi мерси много, вече работя!

Garfield

Аз пък имам "обратния" проблем  :) . Когато експортирам от iMovie към DVD качеството на филма (DVD формат) е по-лошо като го сравня с други филмчета, правени с iMac но с Тигър. Въпроса ми е дали проблема е някъде в настройките на iMovie, дали е в мойто MacBook-че или някъде в операционната среда?

Някой да има мнение?
Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

Wizi

Най-вероятно се дължи единствено и само на настройките, които ти предлага iMovie-то. Дали е друг Мак или друга версия на Mac OS X не е от значение  :wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Garfield

Абе да ти кажа може и да има значение версията, щото в новия iMovie липсва супер полезната опция за слагане на чаптъри в DVD формат.

Ще погледна малко по-подробно настройките.
Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

Becko

... старото си работи супер ... има чаптъри има и ефекти ...
... не ти трябва инсталация само някой да ти го зипне и си го пускаш можеш да имаш и старото и новото заедно ...

... иначе незнам какво експортираш ако видеото ти е ДВ формат имувито не го пипа целия ДВД енкодинг става в иДВД след като шернеш проекта към него ... там имаш настройки за качество ... слагай най-доброто естествено ...