Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-06-2024, 09:00:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 875
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 682
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 319
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 220
Total: 220

220 гости, 0 потребители

Final Cut Pro и OSx86

Започната от arnold, 26-05-2008, 12:12:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

здравейте опитах се да го пусна а ми казва че нямам AGP графична карта
нещо специално ли иска? имам FX5500
Real Mac mini

Wizi

Подкарването на FCP особено на FCP2 на Хакинтош не е лесна работа. Хората непрекъснато пишат за проблеми, програмата гърми и трещи.

Първото и главно изискване е да си подкарал Quartz Extreme и Core Image. Без тях самата инсталация няма да тръгне. Гарантирам.

... тази видео карта колко е мощна всъщност?  :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

имам и двете ги поддържа.
е не е мощна 128/128 е ама си мислех че мога да си направя някой друго двд тя нали за такова служи
Real Mac mini

Wizi

:D Не съвсем! Final Cut Studio 2 е пакет за абсолютно професионална обработка на HD и SD видео. Пакета включва няколко програми и инсталиран е мисля над 80 гигабайта. Една от всичките програми е действително за правене на DVD, но отново изисква професионална намеса за създаване на менюто, настройките за звук, видео и всичко останало. Имаш готови темплейти, но и в/у тях те чака работа.

С две думи Final Cut Studio е последното нещо, което му трябва на човек за да си създаде DVD за домашна употреба.

Програмта, която ще ти пасне перфектно, се казва iDVD и iMovie, част от iLife пакета. Инсталираш ги и за минути ще постигнш чудеса, дори смея да твърдя на доста над любителско ниво (което повечето от аудиторията е свикнало да вижда)!  :wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

мерси ще пробвам
Real Mac mini

fpyyh

аз набутах един колега да си играе със студиото, каза че е много мощно, но губиш дни, докато подредиш нещата и откриеш кое как се прави. трябва много да се чудиш какво да си правиш времето, ако решиш сам да се научиш без някое и друго обучение

maxx

Освен мощната версия на FCS, има и олекотена express, пробвай я, дава повече от iMovie, но отново иска малко повече време и задълбочени познания, има и туториали на сайта.

http://www.apple.com/finalcutexpress/
Think positive!

arnold

мерси iMovie и iDVD и двете забиват и не мога да ги подкарам
Real Mac mini

Becko

явно имаш проблеми с оса
програмите работят страхотно на мак
и резултата е супер готин

fpyyh

най-вероятно е видеото, те разчитат на него. пробвай за тест как се държи keynote, то също е показателно за видео поддръжката.

arnold

ами понеже съм с АМД и ме навежда на мисълта че имам някъ проблем като цяло а и от видеото понеже нито една игра портната с Саидер не тръгва... тоест влиза и след смяната на резолюцията излиза... някои пък вжврят.
е все пак не може да се очакват чудеса от хакнат ОС:) то иначе нямаше да има оригинални макове нали така
бтв. Експреса на файнал кът тръгна остана да го разчопля
Real Mac mini

ThUnDeR

Цитат на: "arnold"ами понеже съм с АМД и ме навежда на мисълта че имам някъ проблем като цяло а и от видеото понеже нито една игра портната с Саидер не тръгва... тоест влиза и след смяната на резолюцията излиза... някои пък вжврят.
е все пак не може да се очакват чудеса от хакнат ОС:) то иначе нямаше да има оригинални макове нали така
бтв. Експреса на файнал кът тръгна остана да го разчопля

Вземи си поне интелска машина, малко от малко да прелича на Епълска. Ти с трици маимуни искаш да ловиш :)

arnold

ами ще трябва май скоро ама мисля направо лаптоп4е да си лепна
Real Mac mini