Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-06-2024, 08:35:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 876
  • Latest: ltaletwcbd
Stats
  • Общ брой публикации: 82 681
  • Общ брой теми: 9 821
  • Online today: 352
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 304
Total: 307

304 гости, 3 потребители
ggzy, veskop, BuSteR

Zdraveite!!

Започната от katerina_petrova, 02-01-2008, 18:46:57

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

fpyyh

засега недей, да видим утре какъв ще е ъпдейта и дали ще оправи бъговете, ако не, ще се чака следващия. има разни хубави неща в леопарда, но засега се нулират с бъговете, а тигъра е доста стабилен

katerina_petrova

Да, и на мен така ми казват..
а защо утре??

fpyyh

тази вечер започва голямо епъл изложение в щатите и най-вероятно част от нещата, които ще се появяват по време на него са ъпдейти за различни софтуери, които понякога добавят нови функции. слуховете са, че новият ъпдейт 10.5.2 ще бъде голям и важен и ще оправи много от бъговете на леопарда.

XXwolf

странно е че имаш 10.4 на Мас купен през 2008 :?

тигъра за сега е много по-стабилен от леото и нищо не му липсва.

Lord Adder

Цитат на: "fpyyh"да, почти всичко писано на windows се отваря и на мак. а open office (neo office) може да не е най-красивият, но е много по-удобен от майкрософтския, когато става дума за подреждане на текстове и снимки, форматиране на параграфи, бордъри и тн. евентуално може да имаш проблеми с txt файлове на кирилица, но и за това си има решения

Да бе!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

Lord Adder

Цитат на: "fpyyh"а open office (neo office) може да не е най-красивият, но е много по-удобен от майкрософтския, когато става дума за подреждане на текстове и снимки, форматиране на параграфи, бордъри и тн. евентуално може да имаш проблеми с txt файлове на кирилица, но и за това си има решения

Да бе!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

katerina_petrova

На мен лично iword-а ужасно много ми допада..вярно, че не всичко ми е ясно...но ще свикна..и 100% като ми изтече trial-а, ще си го купя..
а за player как стоят нещата??имам сериозен проблем със субтитрите..и с някои филми въобще..свалих си handbrake , програмка, която ги трансформира в mpeg4 формат и пак не тръгват..
и си мисля, по-добре да си сваля друг player?? 8O  

Armaggideon

Свали си VLC Player. Субтитрите ги настрой от VLC > Preferences... по следния начин:


katerina_petrova

Ама, всичко ли ще ми тръгва на него??
Че моите приятели са продуценти и получавам всевъзможни файлове в всевъзможни формати... :o

yamahadrums

Този плейър е разработен специално за Холивуд с помощта на Джери Брукхаймър, Злостър Черното влечуго и Мечо Ръкспин. Всички вградени кодеци са съгласувани с тях на заседание на борда на директорите в отдалечена вила в Бел Еър. Всички притеснения са излишни.  :wink:
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

katerina_petrova

окей!!
супер
довечера ще си го сваля и ще го пробвам...че сега съм в офиса на работа...
мерси!!! 8)

katerina_petrova

Да ви питам нещо..като имам някакъв файл в rar - формат, как да го отворя на mac-a?

Ники

Цитат на: "katerina_petrova"Да ви питам нещо..като имам някакъв файл в rar - формат, как да го отворя на mac-a?

Ползвай The Unarchiver.

katerina_petrova

Става ли с unarchiver???

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.